Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:39:45

Валерій Куліч: "Сільське господарство має бути технологічним. Іншого шляху немає"

01.02.2016   09:07Агенцiя

Нарада-навчання з застосування новітніх наукових розробок і технологій підприємствами сільськогосподарської галузі та фінансування посівної кампанії в області було проведено 28 січня.

Організаторами виступили Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації та Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України.

Із вступним словом до учасників зустрічі звернувся голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, який до початку роботи у сферах законодавчої та виконавчої влади багато років присвятив саме розвитку сільського господарства на Чернігівщині. «Успішним сільськогосподарське підприємство може бути лише за умови ефективного і технологічного виробництва. Проаналізувавши сільськогосподарський ринок Чернігівщини, ми однозначно стверджуємо – найкращі результати і позитивна динаміка розвитку в тих підприємств, які вкладають кошти в технології. Це закономірно, бо сільськогосподарській галузі притаманна циклічність: ціни на зернові й продукти тваринництва формуються ринком і залежать від багатьох чинників. Наприклад, кукурудза ще три роки тому коштувала 320 доларів за тонну, а сьогодні – 140 – 150. І щоб не мати у цей час збитків, треба інвестувати у ефективність господарства: тільки коли ви оснаститеся технологіями, мінімізуєте людський чинник у виробництві, тоді ви матимете економіку, а якщо, перепрошую, длубатись у землі старими способами – підприємства матимуть дохід тільки на піках цін, а решту часу буде збитковим», – звернувся до аграріїв голова Чернігівської ОДА.

«Тому ми сьогодні й зібралися, щоб агровиробники області ознайомилися з тим, які розробки і технології пропонує наш місцевий науковий інститут. Порівнюючи його послуги з тими, які пропонують більшість закордонних компаній, із впевненістю можу сказати: багато в чому вітчизняна наука попереду, і її здобутки дають переконливі практичні результати, які допомагають вести ефективне і природоощадне господарювання. І тому є безліч прикладів», – наголосив Валерій Куліч, задаючи тон нараді.

З озвученим погодився й директор ІСМАВ НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН Віталій Волкогон. «В авангарді нашого інституту наукові розробки як у рослинництві, так і в тваринництві. Мікробіологічні препарати мають конкретний економічний ефект: збільшення врожайності й поліпшення якості зерна, підвищення якості й терміну збереження кормів», – зазначив Віталій Волкогон.

У цьому переконані й сільгоспвиробники, які вже протягом декількох років використовують напрацювання колективу інституту в своїх господарствах. Вони поділилися досвідом упровадження у виробництво препаратів інституту й розповіли про вигоди від їх використання. Зокрема спеціаліст ТОВ «Пьотінгер Україна» Сергій Бородій розповів про впровадження підприємством високопродуктивної технології заготівлі грубих кормів. Використання наукових розробок інституту дало змогу підвищити якість корму і, як наслідок, ефективність господарювання. До речі, за інформацією заступника директора Департаменту агропромислового розвитку Олега Крапивного, лише через недостатню якість корму – проблему, розв’язання якої має Інститут сільскогоподарської мікробіології – підприємства області недоотримають близько 191 млн. грн.

Підсумовуючи зустріч, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Хоботня наголосив: щоб сільськогосподарська продукція була високорентабельна і могла конкурувати на ринку, необхідно удосконалювати функціонування всіх основних процесів виробництва, а це неможливо без науки.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини