Ще 16 населених пунктів Чернігівщини позбавляться комуністичних назв
27 січня парламентський комітет в рамках втілення декомунізаційних законів ухвалив рішення, перейменувати 63 населених пунктів. Найбільше з них у Харківській області – 18, у Чернігівській – 16, по 11 у Донецькій та Кіровоградська областях, 4 на Київщині і по одному у Закарпатській, Луганській, Херсонській та Черкаській областях.

27 січня Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за участю представників Українського інституту національної пам’яті розглянув другий пакет пропозицій органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій щодо перейменування населених пунктів та районів.
Цього разу із 86 подань, що надійшли Комітетові, його члени погодили 64 нові назви - 63 населений пунктів і Бахмутського району. Щодо решти подань Комітет звернеться до місцевих рад з пропозицією повернути собі історичні назви та врахувати рекомендації експертів УІНП.
Крім того, 10 місцевих громад забажали залишити старі найменування. Але це — порушення Закону, оскільки вони містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. Комітет ще раз надішле роз'яснення керівникам органів місцевого самоврядування.
ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ
с. Червоний Остер Хорошеозерської сільської ради Борзнянського району рекомендовано Українським інститутом національної пам’яті і підтримано Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування назвати с. Остер;
с. Червоний Лан Лукнівської сільської ради Борзнянського району — с. Некрите;
с. Пролетарське Коропського району — с. Поліське;
с. Свердловка Коропського району — с. Деснянське
с. Червона Поляна Оболонської сільської ради Коропського району — с. Поляна;
с. Ленінівка Менського району — с. Сахнівка;
с. Червоні Гори Ленінівської сільської ради Менського району — с. Святі Гори;
с. Пам'ять Леніна Куковицької сільської ради Менського району — с. Загорівка;
с. Червоний Маяк Куковицької сільської ради Менського району — с. Овчарівка;
с-ще Чапаєвка Менського району — с-ще Садове;
с. Червоні Партизани Чапаєвської сільської ради Менського району — с. Нові Броди;
с. Червоні Луки Лісківської сільської ради Менського району — с. Луки;
с. Пролетарська Рудня Неданчинська сільська рада Ріпкинського району — с. Рудня;
с. Червона Гута Неданчинська сільська рада Ріпкинського району — с. Гута;
с. Першотравневе Орликівської сільської ради Семенівського району — с. Хандобоківка;
с. Червоний Гай Хотіївської сільської ради Семенівського району — с. Березовий Гай.
Український інститут національної пам’яті
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).