Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 16:45:13

Хто влада в Ніжині

22.01.2016   10:20

З самого початку слід визнати – довгоочікуваного повного перезавантаження влади в Ніжині так і не відбулося. Бо, перш за все саме нових, чесних та порядних представників, хотіли побачити ніжинці у владі.

В результаті останніх місцевих виборів, що досить тихо, в порівнянні з іншими, пройшли в Ніжині наприкінці жовтня минулого року, до міськради потрапило 8 політичних сил. Хоча, партій-учасниць виборчого процесу було всього 13. Саме через цю різницю, здається, що всі претенденти на владу, пройшли ретельний відбір громадою. Тим більше, що розрекламована владою на передодні виборів, нова виборча система, з привабливою назвою «відкриті партійні списки», додавала виборцям оптимізму. Але, це лише на перший погляд. Бо чергова «новаторська» система виборів, на перевірку,виявилась звичайним схрещенням «мажоритарки» та «пропорціонарки», з надзвичайно заплутаним та не зрозумілим для більшості виборців алгоритмом голосування.

Досить часто, люди взагалі не уявляли де, як та за кого голосувати. Результатом такого «ноу-хау» та тотального розчарування владою, стала як і низька явка виборців, так і те, що деякі виборчі округи взагалі залишились без депутатів. В Ніжині таких 8 і тепер люди не знають до кого звертатися.

Якщо проаналізувати нинішній склад міської ради, то з’ясуємо, що 7 осіб вже були міськими депутатами, а частина з них навіть неодноразово.

Детальніше так: представники «Батьківщини» В. Салогуб, М.Косенко та Ю.Хоменко вже тричі обиралися депутатами. Теперішній мер А. Лінник також виявляється довгожителем міської влади. Він вже вдруге мер (щоправда,перший термін був дворічний) та двічі депутат міськради. Вперше нинішній міський голова обрався депутатом ще у 2006 році,за списком Блоку Юлії Тимошенко. Але, вже наступного року, сам Лінник і декілька його однопартійців зі скандалом залишили лави БЮТ, заявляючи про зловживання та корупцію в цій партії. Після цього,він очолив ніжинський УДАР, який продовжував конфронтацію з  фракцією Батьківщини у міськраді.

Як тоді, так і зараз «червоно сердечними» в Ніжині керував Валерій Салогуб. Та, оскільки вже в 2015 році, після останніх виборів,мер Лінник, особисто запропонував кандидатуру В. Салогуба на посаду секретаря міської ради, то очевидно, що давній конфлікт залагоджено або нинішній мер змінив свою думку щодо зловживань колишніми однопартійцями.

У складі президентської фракції блоку Петра Порошенка теж три колишні депутати: О. Шалай, М. Білоусенко та С.Дзюба. Олександр Шалай в попередньому скликанні обирався від ВО «Сила і Честь», потім входив до складу фракції Партії регіонів. С. Дзюба був представником «Фронту змін» нинішнього прем’єра Арсенія Яценюка. М. Білоусенко, до недавнього редактор міської газети «Вісті» до минулої складу міськради потрапив майже наприкінці,за квотою «Батьківщини». Але, все ж, найбільш досвідченим нинішнім депутатом є В. Мамедов. Він обрався вже в четверте. Погодьтесь, назвати цих людей новими по відношенню до влади-неможливо.

Тепер, що до нових облич міської ради,це 5 представників «Самопомічі»: М.Булигін, К. Смалій, Д. Тимошик, Н.Шевченко, Г. Дудченко. Також 5 радикалів: О. Безпалий, С. Гриценко, В. Паскевич, Ю. Ландар, В. Рябуха. На відміну від попереднього складу в якому був всього один представник від ВО «Свобода», нинішній склад їх має чотири: І. Смаль, В. Сипливець, А.Сліпак, В. Тищенко. Серед нових політичних сил до ради обрані представники УКРОПу – Ю.Галата, А. Креул, Р. Кондрашевський. Партію «Наш край» представляють І.Онокало, В. Король та В. Башинський. «Опозиційний блок» налічує на своєму рахунку всього два члени — А. Деркач та О. Ситник. Варто відзначити і новачків у блоці Петра Порошенка: А. Гомоляко, І. Коробка, І. Шалай, В. Коваль.

Політичними новачками у ВО «Батьківщині» є О. Щербак, А. Мазун (був депутатом-мажоритарником 2002—2006 рр.) та О. Ігнатюк.

На відміну від минулого складу ради, де було більше депутатів (50) і більша кількість депутатських комісій (7), в новообраній міській раді депутатів 35 та комісій відповідно всього 5.

Комісія з житлово-комунальних питань, транспорту та зв’язку та охорони навколишнього середовища. Голова комісії – В. Башинський представник партії «Наш край». Комісія з питань освіти теж отримала голову по квоті партії «Наш край», її очолив викладач Ніжинського державного університету В. Король.

Решта троє комісії, діяльність яких, по-суті, є найважливішою для громади, очолили представники наступних політичних сил: Комісію з питань законності, регламенту міської ради, депутатської діяльності та етики очолив представник «Батьківщини» О. Щербак. «Бюджетна» комісія знову відійшла під керівництво представника Радикальної партії В. Мамедова. А от комісію з питань земельних відносин, будівництва, архітектури, інвестиційного розвитку міста та децентралізації очолив головний опозиціонер міста, очільник Опблоку, А. Деркач.

Останнє призначення викликає найбільший подив,бо зазвичай опозиція має намір контролювати діяльність влади,і найкраще це робити маючи «при собі» комісію, яка опікується законністю та правопорядком в місті, а не землею та будівництвом. Тим більше, що «опблоківців» у міськраді лише двоє. Але, якщо пригадати, що головний нинішній «опозиціонер» Чернігівщини, а в не давньому минулому голова обласної організації Партії регіонів, Анатолій Мірошниченко, є головним розпорядником Ніжинського коопринку, то подив змінюється розумінням, що бізнес-інтереси і при нинішній владі будуть відігравати вирішальну роль у прийнятті певних рішень. І як завжди, це стосуватиметься бюджетних коштів,майна та землі громади. Більш за все, що саме з землею в центральній частині міста, і пов’язане бажання Деркача очолювати саме земельну комісію міськради. Центральний ринок хоче далі розвиватися! І влада в цьому, чомусь, підіграла.

Зрозуміло,що саме з новими обличчями у владі пов’язують ніжинці свої надії. Можливо, саме зусиллями нових лідерів, в нашому місті стане реальністю  така приваблива формула « Влада для людей» та ми нарешті наблизимось до обіцяного  нещодавно нам комфорту.

Громада дала новим людям та новим політичним силам шанс, і пильно спостерігатиме саме за новими, бо старих вже добре знає. Не зрадьте людей, панове, ті, що при владі.


http://www.uezd.com.ua/hto_e_vlada_v_nizhini/

Останні новини Чернігівщини

Особи з інвалідністю з числа учасників АТО/ООС запрошуються до участі у соціальних проєктах «Професія для життя» та «Повернувся з АТО – повернись до життя» 14:34

З метою професійної орієнтації та набуття необхідних знань, соціалізації й адаптації до суспільства учасників АТО/ООС з інвалідністю, поліпшення фізичного та психологічного стану осіб з інвалідністю шляхом професійного навчання 04 листопада 2021 року заплановано початок реалізації двох всеукраїнських проєктів, спрямованих на підвищення рівня адаптації та соціалізації осіб з інвалідністю.

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 14:32

26 жовтня Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації буде проводитись комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та учбових повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу 14:23

Заміна ділянки магістрального водопроводу діаметром 500 мм по вулиці Пушкіна від перехрестя з вулицею Гетьмана Полуботка до вулиці Коцюбинського виконується за планом і добігає кінця. Роботи виконуються силами КП «Чернігівводоканал».

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних 14:14

Через погіршення епідемічної ситуації, а саме збільшення рівня захворюваності на COVID-19 та випадків госпіталізації кількість звернень до швидкої допомоги зростає з кожним днем. Їх кількість доходить до тисячі на добу.

На Чернігівщині планують побудувати 95 свердловин для забезпечення жителів області якісною питною водою

На Чернігівщині планують побудувати 95 свердловин для забезпечення жителів області якісною питною водою 14:08

Відповідну ініціативу підтримали сьогодні депутати на пленарному засіданні шостої сесії обласної ради восьмого скликання, проголосувавши за програму «Питна вода Чернігівської області на 2022-2026 роки». Її мета — забезпечити місцевих жителів якісною питною водою в необхідних обсягах.