Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 вересня, 17:00:16

Виконком Чернігівської міськради погодив проект Програми економічного та соціального розвитку м. Чернігова на 2016 рік

19.01.2016   12:24

Виконавчий комітет міської ради на своєму засіданні 18 січня заслухав інформацію начальника управління економіки міської ради Людмили Максименко щодо проекту Програми економічного і соціального розвитку міста Чернігова на 2016 рік.

Програму розроблено за пропозиціями управлінь та відділів міської ради з урахуванням Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року, Плану дій зі сталого енергетичного розвитку м. Чернігова на 2015-2023 роки та заходів міських цільових програм.

У Програмі відображені головні проблеми, що стримують розвиток економіки та соціальної сфери, визначені цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку міста на 2016 рік, основні завдання та заходи, виконання яких забезпечить досягнення визначених цілей та вирішення ряду проблем в економіці та соціальній сфері міста.

Прогнозні показники Програми розраховані на основі аналізу економічної ситуації в Україні та у місті в поточному році з використанням статистичних даних, з урахуванням прогнозів та розрахунків комунальних підприємств міської ради, основних промислових підприємств міста за результатами їх фінансово-господарської діяльності у 2015 році.

Фінансування передбачених Програмою заході здійснюватиметься за рахунок коштів інвесторів, суб'єктів господарювання, місцевого та державного бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Програма є основою для формування та раціонального використання фінансових ресурсів відповідно до визначених цілей і завдань економічного і соціального розвитку міста.

Головно метою на 2016 рік є створення умов для відновлення розвитку промислового комплексу міста Чернігова, створення сприятливих умов для адаптації промислових підприємств міста до ринкових змін.

Прогнозується зростання обсягів виробництва промислової продукції порівняно з 2015 роком на 0,8 %. Втім, промислові підприємства міста майже не планують вкладати кошти у модернізацію обладнання, впровадження нових технологій та нових видів продукції.

Підприємства, установи та організації міста продовжать оптимізацію чисельності працівників, тому середньооблікова чисельність штатних працівників за підсумками року зменшиться на 700 осіб, а середня номінальна заробітна плата працівників становитиме 3670 грн, що на 15% більше ніж у 2015. Таким чином фонд оплати праці штатних працюючих очікується на рівні 3,2 млрд грн. (+14%).

Серед важливих завдань поточного року – розвиток сектору малого та середнього підприємництва в умовах переорієнтування ринків збут та змін вимог у частині стандартизації якості.

Мають перспективи розвитку будівельні підприємства. У 2016 році планується ввести в експлуатацію 14 багатоквартирних житлових будинків загальною площею 86,2 тис. кв.м.

Доходи бюджету міста в умовах діючого законодавства плануються на рівні 706,8 млн. грн., що на 0,9 % більше, ніж у 2015 році (це при прогнозі інфляції 12%). Від орендної плати очікується 29 млн. грн, від приватизації – 2 млн. грн.

Серйозними викликами для подальшого розвитку міста є необхідність реформування системи ЖКГ та транспортного забезпечення міста - це ті сфери, що потребуватимуть найбільшої уваги, - підкреслила доповідач.

Серед актуальних завдань на поточний рік начальник управління економіки назвала: продовження капітального ремонту алеї Центрального парку культури, встановлення дитячих та спортивних майданчиків; розпочати заміну старого асфальтного покриття тротуарів, скверів та зон відпочинку на сучасне покриття; модернізацію мереж зовнішнього освітлення міста із використанням світлодіодних світильників, що забезпечить якісне освітлення міста та зменшить витрати на їх утримання. Крім того, вивчається можливість передачі міського полігону ТПВ на обслуговування комунальному підприємству.

Планується капітально відремонтувати близько 4 км покриття проїзних частин вулиць та 1,5 км тротуарів. Поточними ремонтами буде охоплено 30 тис. кв. м асфальтобетонного покриття доріг та вулиць міста. Буде відновлено 3,7 тис. кв. м покриття внутрішньобудинкових проїздів.

У сфері транспорту заплановано розроблення нової маршрутної мережі відповідно до проекту "Удосконалення маршрутної мережі міського пасажирського транспорту загального користування в м. Чернігові".  Планується залучення коштів Державного фонду регіонального розвитку та кредитних коштів міжнародних фінансових інституцій з метою оновлення рухомого складу тролейбусного парку КП ЧТУ. Крім того, передбачено завершення будівництва тролейбусної контактної лінії по вул. 50 років ВЛКСМ в м. Чернігові.

Продовжиться фінансування програм енергозбереження різних галузей міста відповідно до Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста Чернігова на 2015-2023 роки.

Після реконструкції планується відкрити два дитячих садочки: №9 по вул. Коцюбинського та № 48 по вул. Крупської. Планується  залучити кошти Державного фонду регіонального розвитку на будівництво дитячого садочка в першому мікрорайоні Масани. Загалом у дитячих садочках планується відкрити 460 місць. Планується закупівля комп’ютерних комплексів для шкіл міста.

Продовжиться фінансування міських програм у сфері охорони здоров’я. Безкоштовно будуть проводитись тестування на ВІЛ–інфекцію та надаватимуться консультації. Виділятимуться кошти на закупівлю лікарських засобів для хворих на цукровий діабет, з гострим інфарктом міокарду та туберкулінодіагностику. Продовжиться забезпечення пільгових  категорій населення медикаментами та медпослугами.

Планується продовження реконструкції Дитячої поліклініки №1. За рахунок коштів бюджету участі будуть завершені роботи з реконструкції відділення профілактичних оглядів (1,2 млн.грн).

Як і у минулі роки, буде реалізовуватись державна політика у сфері соціального страхування та пенсійного забезпечення, учасників АТО та членів сімей загиблих учасників АТО, підтримки соціально-незахищених верств населення, вимушених переселенців.

 До Програми включений весь перелік міських програм (понад 30) у сферах життєдіяльності міста, серед яких нові: Програма реконструкції та капітального ремонту тротуарів, скверів та зон відпочинку міста Чернігова на 2016-2020 роки", "Програма енергоефективної модернізації мереж зовнішнього освітлення міста Чернігова на 2016-2017 роки, Програма відшкодування кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження у житловому фонді м. Чернігова на 2016-2019 роки та ін.

 Міський голова Владислав Атрошенко дав доручення всім профільним структурним підрозділам та комунальним підприємствам більш широко висвітлювати серед населення заходи з енергозбереження у житловому фонді та популяризувати Державну Програму відшкодування кредитів на заходи з енергозбереження. Він навів приклади інших міст країни, зокрема, Вінниці, де більш активно втілюється ця Програма, що суттєво дозволяє економити кошти з міського бюджету.

Владислав Атрошенко дав доручення до 5 лютого опрацювати модель нової транспортної системи у місті, а до 15 лютого розробити пропозиції щодо реформування системи ЖКГ у місті, яка включатиме нове бачення формування системи комунальних послуг у місті та ін.

"Програма економічного та соціального розвитку м. Чернігова має бути прозора і публічна", - наголосив Владислав Атрошенко. Він акцентував увагу членів виконкому на необхідності долучити до робочих груп щодо реформування ЖКГ та розробки нової моделі функціонування транспортної системи разом з фахівцями й громадських активістів.

Загалом, Програма ставить за мету забезпечення стабільного функціонування комунальної інфраструктури, гуманітарної та соціальної сфери, розв’язання проблем і вирішення завдань, які будуть направлені на збереження добробуту городян.

Планується запровадження електронних петицій з метою забезпечення відкритості та прозорості діяльності міської ради.

Виконавчий комітет міської ради погодив Програму економічного та соціального розвитку м. Чернігова на 2015 рік та доручив управлінню економіки міської ради доопрацювати проект Програми відповідно до зауважень та пропозицій членів виконавчого комітету та внести його на розгляд міської ради.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 153 особи 15:11

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 28 вересня в області щеплено першою та другою дозою 327 290 людей.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:12

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Атрошенко закликав бізнес взяти участь в озелененні міста 13:07

На розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств чернігівський міський голова Владислав Атрошенко публічно підтвердив свій намір зробити особистий внесок в озеленення Чернігова, закупивши за власний кошт і висадивши до двох десятків дерев.

Досвід мешканця Прилук: арештований будинок поклав кінець 130-тисячному боргу

Досвід мешканця Прилук: арештований будинок поклав кінець 130-тисячному боргу 13:03

Арешт нерухомості – один з примусових заходів, які застосовують державні виконавці до боржників по аліментах.

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно 09:57

Станом на понеділок, 27 вересня, майже 14 тисяч освітян Чернігівської області — 44,5% — завершили вакцинацію від COVID-19. Ще 30,6% щеплені поки що лише першою дозою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини