Вісім територіальних підрозділів міграційної служби розпочнуть прийом документів для оформлення паспорту нового зразка. ВІДЕО
Торік в Україні запровадили біометричні паспорти для виїзду за кордон. Цьогоріч зміни торкнуться внутрішньодержавних документів. Маленьку синю книжечку з гербом замінить пластикова картка з чіпом, який міститиме біометричні дані особи.

Пластикова ID-картка з чіпом з біометричними даними замінить українцям паперовий паспорт. За словами фахівців міграційної служби, документ із безконтактним чіпом відкриє українцям безліч можливостей і зручностей.
Вже від початку наступного тижня вісім територіальних підрозділів міграційної служби — Деснянський та Новозаводський міста Чернігова, Прилуцький і Ніжинський міськвідділи, а також Менський, Бахмацький, Козелецький і Новгород-Сіверський районні сектори — розпочнуть прийом документів для оформлення паспорту нового зразка. Втім, нововведення торкнуться не всіх одразу. Тож бігти займати чергу у відділах міграційної служби непотрібно. Першими ID-картки візьмуть до рук ті, кому прийшов час отримувати документи вперше. А от шістнадцятилітнім жителям Борзнянського, Сосницького, Корюківського та Чернігівського районів фахівці радять зачекати місяць-два з оформленням головного документа громадянина. Звичайний паспорт тут оформлять без проблем, а от ID-картку видати поки що не зможуть — чекають на нове обладнання.
Як для отримання паспорта старого зразка, так і для ID-картки, до міграційної служби потрібно подати лише свідоцтво про народження. Але, за словами спеціалістів, якщо подати ще й ксерокопії паспортів батьків, це в рази пришвидшить процедуру підтвердження громадянства. А відтак отримання картки-паспорта нового зразка.
Чимала кількість інформації зберігатиметься на безконтактному чіпі. Зокрема туди обов’язково потрапить інформація про місце реєстрації та сімейний стан особи. Щоправда, побачити її зможе лише той, хто матиме спеціальний зчитувальний пристрій.
Однак на початковому етапі ID-картка не стане заміною стосу різних документів. Так, за бажанням особи, що оформлює паспорт нового зразка, на чіп можуть внести відомості про право власності, наприклад, на житло. З рештою доведеться зачекати.
Зачекати доведеться і дорослим, які просто хочуть замінити паспорт старого зразка на документ нового. Якщо 16-річні українці перший свій документ отримуватимуть безкоштовно, то решті доведеться за новацію платити. Скільки? Стане відомо, коли Верховна Рада ухвалить відповідний законопроект.
Втім, в міграційній службі вважають, що це питання зараз не на часі, бо ж дію старих синіх книжечок ніхто не зупиняв. А от ID-картки доведеться змінювати раз на десять років.
Останні новини Чернігівщини

Держава та партнери проплатять громадам соцпослуги для сімей із дітьми 12:09
Родини, які живуть у громадах та виховують дітей із порушеннями розвитку й інвалідністю, безкоштовно отримають низку соціальних послуг.
Туберкульоз – виліковний! Головне – вчасно виявити хворобу 11:42
Про необхідність своєчасного виявлення та раннього лікування акцентували сьогодні гендиректор обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Чепурний та експертка Управління охорони здоров’я ОДА за спеціальністю «Фтизіатрія» Жанна Карпенко.
Шахраї під виглядом податківців орудують на Корюківщині 10:58
На території Корюківського району Чернігівської області активізувалися шахраї, які здійснюють телефонні дзвінки представникам суб’єктів господарювання від імені, нібито, керівництва Корюківської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Чернігівській області, з проханням перетелефонувати, в тому числі, на номери мобільних телефонів +380968938105, +380972469979.
Ветеран російсько-української війни Андрій Нестеренко з Чернігова виборов перемогу на етапі Всеукраїнського турніру «Сильні України» 10:29
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко повернувся зі змагань у Львові із золотою медаллю за перше місце у веслуванні на тренажері.
Укриття одного з профтехів області відремонтували в межах українсько-швейцарського проєкту EdUP 10:02
Оновлене укриття, що належить Чернігівському професійному ліцею залізничного транспорту, передали в експлуатацію.