Начальник УМВС Едуард Альохін зустрівся з представниками Консультативної Місії Євросоюзу
27 жовтня начальник УМВС в Чернігівській області полковник міліції Едуард Альохін провів заключну зустріч з експертами Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні.

Делегацію з п'яти членів Місії Євросоюзу та двох представників України очолював заступник голови Консультативної Місії Європейського союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні Юг Фанту.
Він підкреслив, що головне завдання місії - покращення співробітництва і взаємодії між державними інституціями та правоохоронними органами і структурами.
Учасники зустрічі обговорили хід реформування української правоохоронної системи. Сторони докладно проаналізували наявні труднощі і специфіку втілення в українські реалії європейського досвіду, розглянули перспективи подальшого співробітництва в плані покращення та активізації процесу реформування. Одним з ключових завдань правоохоронних органів представники Консультативної Місії Євросоюзу бачать у дотриманні балансу між забезпеченням безпеки громадян та збереженням їх прав і свобод.
Значну зацікавленість сторін викликало обговорення перспективи запуску на базі Чернігівської області пілотного проекту створення громадсько-орієнтованої поліції.
Також очільник делегації представив на розгляд начальника Управління МВС в Чернігівській області три базові принципи реформування правоохоронного відомства в нову поліцію:
1. громадсько-орієнтована поліція;
2. охорона і забезпечення громадського порядку за участю великих груп людей;
3. процес кримінального розслідування.
У свою чергу Едуард Альохін зауважив, що без реформування органів прокуратури та судів реформування міліції в поліцію не дасть бажаного ефекту, бо принципи роботи всієї правоохоронної системи залишаються старими - радянськими.
Ще одна важлива деталь, на яку звернув увагу керівник обласної міліції - зміна підзвітності нової поліції з вертикальної на горизонтальну, тобто не «контроль на контроль за контролем», а підзвітність шерифів місцевим громадам та процесуальна самостійність слідчих, фактична, а не теоретична.
Гості зазначили, що помітили в українському законодавстві принцип надмірного контролю. Деякі положення законодавства в європейській практиці трактуються більш вільно. Взагалі ж, міжнародні експерти відзначили, що законодавство в Україні досить демократичне і прогресивне, але воно не завжди виконується через низький рівень дотримання законів в українському суспільстві.
Наприкінці зустрічі сторони висловили сподівання, що після зустрічі з найвищими українськими посадовцями Чернігівщина таки стане учасником пілотного проекту зі створення громадсько-орієнтованої поліції.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.