Валерій Куліч: "Роботи на стратегічних об’єктах – під моїм особистим контролем"
Понад 130 мільйонів гривень із державної скарбниці вже залучено цього року на потреби Чернігівщини. Це результат спільного лобіювання інтересів області депутатами, урядовцями та виконавчою владою на місцях.

Серед важелів, які допомогли спрямувати увагу центральних органів влади і, як наслідок, державний фінансовий потік до Чернігівщини, голова ОДА Валерій Куліч називає і Раду регіонального розвитку.
«Багато хто питає, навіщо привозити в Чернігів членів уряду, проводити тут виїзні комісії тощо. Одна з відповідей на такого роду питання нині знаходиться за моєю спиною, – пояснює Валерій Куліч, спілкуючись із журналістами біля ділянки будівництва напірного каналізаційного трубопроводу на вулиці Ушинського в Чернігові. – Завдяки тому, що ми зуміли звернути увагу держави на потреби Чернігівщини, зараз, зокрема, завершується будівництво каналізаційного колектору. Цьогоріч було залучено коштів майже стільки ж (близько 78%), скільки і за останні десять років, які міська влада не може розв’язати цю проблему», – говорить Валерій Куліч.
Приводом для такої розмови голови ОДА із ЗМІ стала поїздка з метою огляду двох об’єктів, кошти на реконструкцію та будівництво яких були виділені з Державного фонду регіонального розвитку.
Роботи на об’єкті «Будівництво напірного каналізаційного трубопроводу від каналізаційної насосної станції №1 до вул. Ушинського», по-простому – каналізаційному колекторі – відбувалися у декілька етапів із 2004 по 2014 рік. За цей період побудовано ділянку довжиною 5,3 кілометрів вартістю 23мільйони 800 тисяч гривень. Для завершення робіт і введення в експлуатацію нового трубопроводу необхідно було побудувати ще 1,2 кілометрів трубопроводу вартістю 18 мільйонів 800 тисяч гривень. На ці роботи у 2015 році виділено п’ять мільйонів гривень із бюджету міста Чернігів та 10 мільйонів – із державного, 3 мільйони 800 тисяч – кошти комунального підприємства «Чернігівводоканал». До кінця жовтня 2015 року будівництво нового напірного каналізаційного трубопроводу буде повністю завершено і він буде введений в експлуатацію. Таким чином буде забезпечено безаварійне відведення стоків центральної частини міста і мікрорайону Бобровиця, а Чернігів у цілому позбудеться об’єкта техногенної екологічної небезпеки.
Другим місцем, яке вчора відвідав голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, став корпус інфекційного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні по проспекту Миру, 44, який був збудований ще у 1895 році. Проте, незважаючи на значний вік приміщення відділення, у його стінах щороку госпіталізують більше двох тисяч хворих дітей. Крім того, отримують консультативну допомогу близько тисячі.
Тому, щоб поліпшити умови роботи лікарів та перебування маленьких пацієнтів і, не в останню чергу, зробити комунальний лікувальний заклад енергоощаднішим, управлінням капітального будівництва облдержадміністрації реалізується проект із реконструкції системи опалення, водопостачання та водовідведення відділення. Станом на початок року для реалізації запланованого було необхідно 1 мільйон 120 тис. гривень. І влада області їх таки віднайшла – з державного фонду регіонального розвитку було залучено понад мільйон гривень і трохи більше 111 тисяч – із бюджету області. Завдяки цьому введення об’єкту в експлуатацію планується вже до кінця поточного року.
«Стратегічні об’єкти – як то обласні лікувальні заклади, ключові медичні установи та об’єкти інфраструктури на місцях – мають бути забезпечені першочергово і в повній мірі. Для цього ми акумулюємо і свої сили, і, безумовно, всіляко звертатимемо увагу центральних органів влади на потреби Чернігівщини. Завдяки залученим в область коштам вже цього року вдалося дати нове життя багатьом довгобудам і незавершеним проектам, а подекуди роботи вже закінчено. Це величезний масив по всіх області. І, переконаний, що й надалі, за умови грамотної та злагодженої роботи влади всіх рівнів, місцевих громад та підприємств Чернігівщина зможе забезпечити себе необхідним», – сказав голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).