Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 19:57:43

Профспілка газівників Чернігівщини вимагає від влади встановити обґрунтований тариф на транспортування природного газу

01.10.2015   12:59Агенцiя

Через бездіяльність і цілий ряд суперечливих рішень державних органів влади газотранспортні компанії опинилися на межі виживання, що ставить під загрозу стабільне та безаварійне постачання газу споживачам.

Таку заяву зробили учасники конференції газорозподільних товариств, що днями пройшла в Києві.

Нині підприємства газової галузі, у тому числі і ПАТ «Чернігівгаз», змушені працювати в надскладних умовах недостатнього фінансування витрат на обслуговування, модернізацію та реконструкцію газотранспортної системи. Діючі тарифи на розподіл природного газу не в змозі покрити економічно обґрунтованих витрат компанії і, відповідно, унеможливлюють утримання газових мереж в належному технічному стані. Втім, неодноразові звернення газовиків до уповноважених органів влади не принесли результатів.

«Профспілка ПАТ «Чернігівгаз» вкрай стурбована критичною ситуацією, яка склалася на підприємстві і тому одностайно підтримує своїх колег. Сьогодні складається враження, що можновладці просто закривають очі на проблеми газовиків. Наші прохання ігноруються або ми отримуємо формальні відписки», - повідомила голова профкому ПАТ «Чернігівгаз» Лідія Климчук.

Окрім цього, два місяці поспіль, частина тарифної виручки безпідставно блокувалася на спецрахунках постачальників газу, що призвело до браку коштів на виплату заробітної плати. Через це компанія була змушена перейти на 4-деннний робочий тиждень. Як наслідок - збої в графіках планових робіт, збільшення черг в абонслужбах, що веде до невдоволення відвідувачів і, відповідно, морального та фізичного перенавантаження працівників облгазу.

«Враховуючи те, що наша галузь відповідає за енергетичну безпеку держави, стає незрозумілим, як облгази можуть гарантувати безпеку при скороченому графіку роботи? Хто потім відповідатиме за надзвичайні ситуації або техногенні катастрофи? Те, що газовики входять в опалювальний сезон при неповному робочому тижні – це нонсенс! Тому своїм зверненням ми черговий раз хочемо нагадати всім, що газ не терпить недбальства», – наголосив головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Олександр Качкарда.
Наразі середній посадовий оклад працівника «Чернігівгазу» дорівнює 2,6 тисячі гривень, що на 41% менше ніж в енергетиці по Чернігівські області. Низький рівень оплати праці при надмірних навантаженнях і нестабільність в галузі призводить до відтоку професійних кадрів і небажання молоді продовжувати працювати в компанії.

У своєму зверненні до Президента та Прем`єр-міністра учасники конференції попросили особисто вплинути на ситуацію та вжити дієвих заходів заради недопущення загострення кризи та створення умов для належного виконання газотранспортними підприємствами своїх функцій.

Незважаючи на всі негаразди, компанія відчуває свою відповідальність перед споживачами і навіть в умовах жорсткого дефіциту коштів продовжує готуватися до опалювального сезону, аби не допустити його зриву. Майже в 135 тис. домогосподарств області проведено планово-технічне обслуговування газового обладнання, комплексно-приладовим методом обстежено 2,3 тис. км газопроводів, здійснений поточний ремонт понад 1,5 тис. газових споруд, 718 станцій катодного захисту.

 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини