Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 07:36:14

Допоможіть встановити прізвища жертв Корюківської трагедії 1943 року

06.03.2012   09:50Агенцiя

1-2 березня 1943 р. німецький каральний загін знищив містечко Корюківка Чернігівської області разом із його жителями. 9 березня карателі повернулися на згарища міста і вбили уцілілих корюківчан, які повернулися додому.

Одним із найважливіших заходів увічнення пам’яті жертв цього злочину проти людяності стала підготовка і видання довідника “Мартиролог встановлених жертв Корюківської трагедії 1943 року”. Видання здійснили Український інститут національної пам’яті, Чернігівська обласна державна адміністрація, Корюківська районна державна адміністрація, Корюківський історичний музей за рахунок коштів Корюківської райдержадміністрації.
Мета цього – першого – видання полягає у підготовці найближчим часом остаточного зведеного списку встановлених жертв Корюківської трагедії, публікацію якого планується здійснити у 2012 р. у другому виданні.

Упорядники та всі, хто долучився до створення Мартирологу жертв Корюківської трагедії, сподіваються на те, що дослідники, краєзнавці, рідні та знайомі загиблих, свідки трагедії внесуть доповнення, уточнення та допоможуть виправити виявлені помилки.

Остаточні списки загиблих будуть передані до майбутнього Меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами у м. Корюківка.

Всіх, хто володіє достовірною інформацією та має документи для передачі або копіювання дослідникам про Корюківську трагедію березня 1943 р., просимо надсилати її з позначкою “для довідника про Корюківську трагедію 1943 р.” на такі адреси:
Корюківський історичний музей:
15300, м. Корюківка, Чернігівська обл., вул. К. Маркса, 8.
Тел. (04657) 2-26-98, е-mail: kulkor@i.ua
Український інститут національної пам’яті:
01021, м.Київ, вул.Липська, 16.
Телефон: (044) 281-08-92
Е-mail: rost@memory.gov.ua, butko_s_v@ukr.net

Рідних, сусідів, знайомих загиблих і всіх, хто вижив під час Корюківської трагедії 1943 р., а також дослідників і краєзнавців, які матимуть намір внести до довідника свої доповнення, уточнення та виправлення або ж надати власні спогади чи зібрані матеріали, просимо:
– вказати своє прізвище, ім’я та по батькові, повну адресу, номери телефонів і, якщо є, електронну адресу;
– інформацію про жертви Корюківської трагедії березня 1943 р. подавати за такою формою: прізвище, ім’я та по батькові (або прізвисько, тобто вуличне прізвище), стать, національність, рік народження або вік (вікова група: дитина, юнак, дорослий, людина похилого віку), соціальний статус (домогосподарка, робітник, службовець, учень тощо), місце проживання у м. Корюківка, дата і місце вбивства карателями, де похований;
– за умови, якщо Ви отримали інформацію з іншого джерела, почули свідчення іншої людини, то крім даних про себе обов’язково назвіть первинне джерело, вкажіть повні вихідні дані свідка.

Будемо вдячні усім, хто надасть допомогу у відновленні імен та доповненні свідчень про жертви Корюківської трагедії.


Творча група з підготовки довідника “Мартиролог встановлених жертв Корюківської трагедії 1943 року”

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.