Подвійна помилка Миколи Звєрєва
Інформація про те, що голова обласної ради Микола Звєрєв очолить виборчий штаб чернігівської політичної організації «УКРОП» на місцевих виборах для багатьох не була несподіванкою. Але змушує задуматися.

Згадаємо політичну історію пана Миколи за останні роки, використовуючи для цього лише інформацію з відкритих джерел.
Депутат Чернігівської обласної ради шостого скликання. Обраний по багатомандатному округу за виборчим списком Чернігівської обласної партійної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».
У лютому 2014 року був обраний головою Чернігівської обласної ради, за сприяння голови обласного осередку «Батьківщини» народного депутата Валерія Дубіля.
Але вже через рік голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв вийшов з партії «Батьківщина». Офіційна версія – незгода з діями керівництва Чернігівської обласної організації партії.
Наприкінці березня 2015 року несподівано для багатьох Микола Звєрєв очолив обласний осередок політичної партії «Громадської солідарності» (попередня назва: Партія патріотичних сил України). Керівник партії Віктор Палій особисто представив нового керівника обласного осередку. За обрання Миколи Звєрєва одноголосно проголосували всі 39 делегатів, які представляли 11 первинних партійних організацій. Його заступниками стали Віктор Полонський та Олексій Москаленко.
Наступні кроки голова обласної ради зробив під час проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 205. «Я дійсно вирішив балотуватися. Це правда. У мене невикористані є дві відпустки, плюс по закону я маю право на відпустку. Тому я піду у відпустку, щоб провести передвиборчу кампанію. Щоб показати «парашутистам», що Чернігів є, що його не захопили. Ми не будемо перед олігархами на лапках бігати…», – повідомив у коментарі «Високому Валу» Микола Звєрєв.
На прес-конференції першого липня він оповістив про намір балотуватися. «205 округ - це мій майдан номер три» – заявив політик. Микола Звєрєв зауважив, що «це знакові вибори для українського суспільства і саме тут впливові фінансово-промислові групи, політичні клани, політичні партії та потужні групи проводять власні змагання і фактично влаштовують у Чернігові репетицію майбутніх місцевих виборів».
Фактично, як показав хід кампанії, голова обласної ради був класичним «технічним кандидатом» Геннадія Корбана, головна діяльність якого була направлена проти головного опонента Сергія Березенко. На користь ефективності його діяльності говорив і досвід участі у місцевих кампаніях в Чернігові у якості кандидата на посаду міського голови. Результат 7.62%, або 3 777 голосів також давав можливість і в подальшому посилювати власну політичну вагу.
20 серпня, під час прес-конференції, Микола Звєрєв повідомив, що прийняв пропозицію "Українського об'єднання патріотів" та готовий очолити виборчий штаб на місцевих виборах. Також голова облради додав, що у зв'язку з приєднанням до "УКРОПу" його діяльність на громадській платформі у партії "Громадянська солідарність" наразі призупинено.
Мабуть це ще не останнє рішення Миколи Звєрєва…
Проте вже можна бачити "запаморочення від успіхів".
Голова Чернігівської обласної ради по-перше забув, що насамперед він посадова особа місцевого самоврядування, обрана депутатами облради.
У свій робочий час провів персональну політичну акцію, навіть розмістив про це інформацію на офіційному сайті обласної ради.
Можливо Миколі Вікторовичу вже не варто скликати облраду, бо значна більшість депутатського корпуса можуть висловити йому недовіру.
По-друге, Миколі Звєрєву потрібно серйозно розпочати роботу у подоланні 5-відсоткового бар’єру чернігівською обласною політичною організацією «УКРОП».
Якщо у Чернігові, завдяки виборам у 205 окрузі, цей відсоток реальний, то на теренах області він під великим питанням. А можливо роздача пайків ставить хрест і на обласному центрі, бо у місцевих «укропівців» великих коштів немає.
Багато хто вважає, що пан Микола декілька раз «кинув» як власних спонсорів так і власну команду. Але, як говорять «в політиці нема друзів, а є лише інтереси». І, можливо саме голова облради демонструє «європейський політичний досвід»?
Юрій Паперний ©
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.