Подвійна помилка Миколи Звєрєва
Інформація про те, що голова обласної ради Микола Звєрєв очолить виборчий штаб чернігівської політичної організації «УКРОП» на місцевих виборах для багатьох не була несподіванкою. Але змушує задуматися.

Згадаємо політичну історію пана Миколи за останні роки, використовуючи для цього лише інформацію з відкритих джерел.
Депутат Чернігівської обласної ради шостого скликання. Обраний по багатомандатному округу за виборчим списком Чернігівської обласної партійної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».
У лютому 2014 року був обраний головою Чернігівської обласної ради, за сприяння голови обласного осередку «Батьківщини» народного депутата Валерія Дубіля.
Але вже через рік голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв вийшов з партії «Батьківщина». Офіційна версія – незгода з діями керівництва Чернігівської обласної організації партії.
Наприкінці березня 2015 року несподівано для багатьох Микола Звєрєв очолив обласний осередок політичної партії «Громадської солідарності» (попередня назва: Партія патріотичних сил України). Керівник партії Віктор Палій особисто представив нового керівника обласного осередку. За обрання Миколи Звєрєва одноголосно проголосували всі 39 делегатів, які представляли 11 первинних партійних організацій. Його заступниками стали Віктор Полонський та Олексій Москаленко.
Наступні кроки голова обласної ради зробив під час проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 205. «Я дійсно вирішив балотуватися. Це правда. У мене невикористані є дві відпустки, плюс по закону я маю право на відпустку. Тому я піду у відпустку, щоб провести передвиборчу кампанію. Щоб показати «парашутистам», що Чернігів є, що його не захопили. Ми не будемо перед олігархами на лапках бігати…», – повідомив у коментарі «Високому Валу» Микола Звєрєв.
На прес-конференції першого липня він оповістив про намір балотуватися. «205 округ - це мій майдан номер три» – заявив політик. Микола Звєрєв зауважив, що «це знакові вибори для українського суспільства і саме тут впливові фінансово-промислові групи, політичні клани, політичні партії та потужні групи проводять власні змагання і фактично влаштовують у Чернігові репетицію майбутніх місцевих виборів».
Фактично, як показав хід кампанії, голова обласної ради був класичним «технічним кандидатом» Геннадія Корбана, головна діяльність якого була направлена проти головного опонента Сергія Березенко. На користь ефективності його діяльності говорив і досвід участі у місцевих кампаніях в Чернігові у якості кандидата на посаду міського голови. Результат 7.62%, або 3 777 голосів також давав можливість і в подальшому посилювати власну політичну вагу.
20 серпня, під час прес-конференції, Микола Звєрєв повідомив, що прийняв пропозицію "Українського об'єднання патріотів" та готовий очолити виборчий штаб на місцевих виборах. Також голова облради додав, що у зв'язку з приєднанням до "УКРОПу" його діяльність на громадській платформі у партії "Громадянська солідарність" наразі призупинено.
Мабуть це ще не останнє рішення Миколи Звєрєва…
Проте вже можна бачити "запаморочення від успіхів".
Голова Чернігівської обласної ради по-перше забув, що насамперед він посадова особа місцевого самоврядування, обрана депутатами облради.
У свій робочий час провів персональну політичну акцію, навіть розмістив про це інформацію на офіційному сайті обласної ради.
Можливо Миколі Вікторовичу вже не варто скликати облраду, бо значна більшість депутатського корпуса можуть висловити йому недовіру.
По-друге, Миколі Звєрєву потрібно серйозно розпочати роботу у подоланні 5-відсоткового бар’єру чернігівською обласною політичною організацією «УКРОП».
Якщо у Чернігові, завдяки виборам у 205 окрузі, цей відсоток реальний, то на теренах області він під великим питанням. А можливо роздача пайків ставить хрест і на обласному центрі, бо у місцевих «укропівців» великих коштів немає.
Багато хто вважає, що пан Микола декілька раз «кинув» як власних спонсорів так і власну команду. Але, як говорять «в політиці нема друзів, а є лише інтереси». І, можливо саме голова облради демонструє «європейський політичний досвід»?
Юрій Паперний ©
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).