Максимум послуг для населення має надаватися на базовому рівні — рівні громади
Міністерство юстиції України перебуває зараз на порозі знакових змін. Нові правила реєстрації бізнесу, нерухомості, актів громадянського стану мають якнайбільш спростити процедуру та зробити її максимально доступною для населення.

Про це під час прес-конференції в облдержадміністрації говорили народний депутат, радник Міністра юстиції України Ігор Алексєєв, начальник головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Юрій Власенко та народний депутат України Олександр Кодола.
Перші кроки до роботи у новому форматі на Чернігівщині вже зроблено. Проведено відкритий і прозорий конкурс на керівні посади в управлінні. Заяви претендентів, рівень їх освіти та кваліфікованості розглядала незаангажована комісія при Мінюсті. До її складу не входив жоден представник обласного управління. Результат такого підходу засвідчує, що, маючи відповідну освіту та фаховий рівень, можна реалізувати себе як професіонала в органах юстиції.
Ще одним позитивним напрацюванням визнано впровадження он-лайн консультацій: перебуваючи в районному підрозділі Мінюсту, людина одержує кваліфіковану допомогу обласних фахівців. Система є особливо ефективною для Чернігівщини, населені пункти якої територіально віддалені один від одного. Такі послуги вже отримали близько 50 тисяч жителів області.
В області також створено центри безоплатної правової допомоги, де консультацію кваліфікованого юриста можуть безкоштовно одержати малозабезпечені громадяни. Більше ста адвокатів області підтримали цю ініціативу та погодилися на участь у проекті. За підрахунками управління юстиції, близько сімдесяти тисяч мешканців Чернігівщини можуть потребувати такої допомоги. Серед них — учасники АТО та їх родини, які потребують встановлення відповідного статусу для одержання соціальної допомоги, пільг чи іншого правового захисту.
Головною перевагою очікуваних змін Ігор Алексєєв назвав саме максимальну наближеність адміністративних послуг до населення. Законом, прийнятим Верховною Радою у першому читанні, передбачається, що людина реєструватиме бізнес, нерухомість чи шлюб без поневірянь по різних чиновницьких кабінетах, а в одному визначеному для того місці. Крім того, чимало адмінпослуг надаватимуть в електронному режимі, мінімізуючи таким чином можливість корупційних дій.
Свій зиск матимуть від нововведень і громади. Як поінформував Юрій Власенко, протягом минулого року на Чернігівщині було зібрано понад 11 мільйонів гривень реєстраційного збору. І якщо зараз ці кошти спрямовуються до державного бюджету, то за новим законом залишатимуться на місцях. Певний відсоток цих коштів передбачається використовувати на забезпечення роботи органів реєстрації, решта піде на різні соціальні потреби. На думку начальника управління юстиції, це суттєво збільшить фінансування бюджетної галузі.
Наприкінці зустрічі Ігор Алексєєв підкреслив, що запровадження таких змін — узгоджена позиція всіх політичних сил, які сформували коаліцію у Верховній Раді.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.