Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 березня, 11:48:06

Кількість надзвичайних подій в області зменшилась

05.10.2011   13:16Агенцiя

Чергове засідання прес-клубу “Ділове слово”, присвячене питанням техногенної і природної безпеки в області та вжитим заходам щодо забезпечення готовності органів управління і сил цивільної оборони області до реагування на надзвичайні ситуації, відбулося 4 жовтня.

Чергове засідання прес-клубу “Ділове слово”, присвячене питанням техногенної і природної безпеки в області та вжитим заходам щодо забезпечення готовності органів управління і сил цивільної оборони області до реагування на надзвичайні ситуації, відбулося 4 жовтня.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації В’ячеслав Рига поінформував присутніх журналістів про роботу системи органів влади, які опікуються попередженням і подоланням надзвичайних ситуацій, а також про джерела потенційних загроз, наявні в області.

Так, у структурі потенційно небезпечних об’єктів Чернігівської області за видами діяльності 72,6% становлять підприємства виробничої сфери, а за видами небезпек домінують об’єкти вибухопожежної та пожежної небезпеки (87,7%).

До найбільш суттєвих природних явищ, що впливають на надзвичайні ситуації в області, належать повені і затоплення, лісові пожежі, спалахи епідемічних та епізоотичних захворювань.

В’ячеслав Рига, зокрема, розповів про гідрологічну та геологічну небезпеку: постійного і сезонного підтоплення зазнає 1391 садиба на території 26 сільських населених пунктів, щорічно зазнають негативного впливу весняної повені від 10 до 40 населених пунктів, а близько 37 населеним пунктам області загрожують зсувні процеси (особливо небезпечний характер ці процеси мають у Новгород-Сіверському районі).

Одним із проблемних питань, вирішення яких неможливе без підтримки Кабінету Міністрів України, залишається питання утилізації боєприпасів на 6-му арсеналі боєприпасів Міністерства оборони України (в/ч А-1479, смт Дружба Ічнянського району).

Обласною державною адміністрацією підготовлені і подані відповідні звернення до Кабінету Міністрів України, начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних Сил України щодо забезпечення безпеки арсеналу, будівництва заводу з утилізації боєприпасів та життєзабезпечення військового містечка. Проте, суттєвих змін на краще не відбулося, начальником Генерального штабу прийнято рішення продовжити термін утилізації боєприпасів до жовтня 2015 року.

За словами В’ячеслава Риги, протягом січня – серпня 2011 року у Чернігівській області було зареєстровано 6 надзвичайних ситуацій та 1650 надзвичайних подій, що відповідно на 14,3% та 18% менше, аніж у 2010 році. На 16,2% скоротилася кількість побутових пожеж, яких протягом І півріччя поточного року сталося 910. На 43% зменшилася кількість загиблих на водних об’єктах області.

Кожного року в області здійснюється аналіз ризиків виникнення надзвичайних ситуацій, моніторинг 17 напрямків можливих надзвичайних ситуацій і відповідним чином розраховується проведення попереджувальних заходів на наступний рік.

Також постійно здійснюється моніторинг ситуації у прикордонних районах Російської Федерації та Білорусі. У рамках транскордонного співробітництва відбувається обмін даними спостережень, результатами лабораторних досліджень. Такі дії мають на меті убезпечити мешканців області від надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у сусідніх країнах.

В області діє ряд комісій, робота яких спрямована на запобігання і реагування на надзвичайні ситуації. Серед них – обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, очолювана першим заступником голови облдержадміністрації Станіславом Прокопенком.

У поточному році було розроблено і вже в основному реалізовано план заходів з підготовки управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Чернігівської області до дій в екстремальних зимових умовах 2011/2012 року.

Проведено 3 командно-штабних навчання з органами управління місцевих ланок територіальної підсистеми цивільного захисту Варвинського, Ріпкинського, Козелецького районів та 3 командно-штабних навчання з антитерористичної тематики.

У відповідності до завдань, визначених програмою створення матеріально-технічних резервів для ліквідації надзвичайних ситуацій на 2011 рік (5560,657 тис. гривень), за рахунок усіх джерел фінансування створені запаси матеріально-технічних резервів на суму 3135,435 тис. гривень, з них: за рахунок місцевих бюджетів – 125,0 тис. гривень, коштів підприємств – 3010,435 тис. гривень.

Виконання заходів і робіт щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, забезпеченню захисту населення і територій та підвищення ефективності оперативного реагування в разі їх виникнення продовжується і постійно перебуває у полі зору обласної державної адміністрації.

Як зазначив В’ячеслав Рига, управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації кожного року випускає інформаційно-аналітичний довідник “Стан техногенно-природної безпеки Чернігівської області”. Вся наведена у ньому інформація є відкритою, і кожен охочий може ознайомитись з нею, звернувшись в аналітичний відділ управління (тел. 04622 3-23-57) за електронною версією, або ж скачавши її з відповідної рубрики веб-сайту облдержадміністрації.

Серед запитань, які ставили в ході засідання прес-клубу журналісти, чільне місце посіла ситуація з розслідуванням причин резонансної автокатастрофи, яка трапилась 9 вересня біля смт Березна Менського району. В’ячеслав Рига повідомив, що вже в найближчі дні буде підписано і оприлюднено остаточний акт міжвідомчої комісії, яка займалася розслідуванням. Попередньо ж, основною причиною трагедії стало порушення правил дорожнього руху водієм вантажівки “Volvo”.

Останні новини Чернігівщини

У січні-лютому 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини отримали 1,4 мільярди гривень податків та зборів

У січні-лютому 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини отримали 1,4 мільярди гривень податків та зборів 10:32

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-лютий 2024 року надійшло 1,4 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,2 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

У Чернігівському районі поліцейські зупинили нетверезу водійку, вміст алкоголю в крові якої перевищував допустиму межу майже у 13 разів 10:27

Інспектори групи реагування патрульної поліції склали на правопорушницю адміністративний протокол за фактом керування транспортом у нетверезому стані. Загалом упродовж тижня поліція Чернігівського району задокументувала 30 фактів скоєння таких правопорушень.

 Менські поліцейські викрили чоловіків, які підозрюються у незаконному полюванні

Менські поліцейські викрили чоловіків, які підозрюються у незаконному полюванні 10:25

За фактом незаконного полювання правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Тривають слідчі дії.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:19

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

19 березня: цей день в Україні і світі

19 березня: цей день в Україні і світі 10:16

ДЕНЬ 755 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 755 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини