Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 19:01:54

Жителі сіл і селищ області вирішують, з ким і як об’єднуватися в ході територіальної реформи. ВІДЕО

08.06.2015   08:13Агенцiя

Виникають дискусії, які ми прослідкуємо на прикладі Ічнянського району. Тут вирішується питання: чи буде створена на базі району одна територіальна громада, чи дві – з центрами в самій Ічні і в Парафіївці.

Замість 22-х районів у складі нашої області, ймовірно, залишиться чотири або п’ять з центрами в найбільших містах. Це прогноз щодо територіальної реформи, який випливає з норм Закону про об’єднання територіальних громад і з методики, затвердженої Кабінетом міністрів.

От для прикладу Ічнянський район: порівняно з багатьма іншими досить розвинений економічно, а тим не менше його не буде.

Теперішні сільради за законом на добровільних засадах об’єднуватимуться в більші, ніж зараз, територіальні громади. Отже якщо вже входити до складу більшої адміністративної одиниці, то хоча б як одна територіальна громада — таку думку висловили в Ічні.

Але зі свого боку громада Парафіївки висловила бажання зробити своє селище центром окремої майбутньої громади. Вже більше року тому селище стало одним з місць проведення пілотного проекту з територіальної реформи. Тепер парафіївці пропонують десятьом сільрадам Ічнянського району приєднатися до них. За законом державна допомога виділятиметься на територіальну громаду, і керівник буде теж обиратися громадою, а не призначатися.

А в районі з 29-ти центрів місцевих рад тільки Ічня й Парафіївка вкладаються в норми, запропоновані методикою Кабміну (за кількістю населення, зокрема й дітей дошкільного й шкільного віку та за наявністю соціальних закладів).

У Парафіївці й сусідній Іваниці провели передбачені законом громадські слухання, учасники яких висловилися за об’єднання.

На черзі громадські слухання ще в восьми селах поблизу Парафіївки. Голосування громад має бути закріплене на сесіях сільрад, а результати передані до обласної ради і згодом до Кабміну для прийняття рішення щодо територіальних змін. Оскільки, таким чином, почалася дискусія: дві буде громади на Ічнянщині чи одна – то прозвучали перестороги, що з боку районного керівництва може бути задіяний адміністративний ресурс, щоб зберегти центр тільки в Ічні і відповідно теперішні посади.

Зі свого боку керівництво району заперечує припущення про адміністративний тиск і стверджує, що в усьому вони орієнтуються на волевиявлення громад.

В усякому разі робочі групи з питань територіальної реформи при головах райдержадміністрацій працюють і в Ічні, і в інших районах області. Учасники груп сподіваються, що якщо і є певні амбіції у теперішніх посадових осіб, то все-таки вирішальними будуть не особисті інтереси, а громадські, притому висловлені прозоро й добровільно.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.