Не дозволимо знищити Кордівку! – результати круглого столу
У Чернігові 4 червня відбувся круглий стіл на тему «Шлях впровадження громадських ініціатив в Чернігові. Перспективи благоустрою паркової зони «Кордівка». Захід провоходив у дискусійному клубі «Експертна думка», а його організатор – ВГО “Комітет Народного Контролю”.

Модератор заходу Леонід Сіваков, Голова ГО “Всеукраїнський комітет народного контролю”, поінформував учасників зібрання про законодавчі ініціативи ВГО «Комітет народного контролю», зокрема, про проект Закону України № 2737 “Про народний контроль в Україні”, який допоможе громадськості контролювати владу.
(http://www.zakonoproekt.org.ua/viewhtm.aspx?hn=Proekt_Zakonu_24_04_2015)
Учасники круглого столу мали змогу висловити свої думки та бачення перспектив благоустрою Кордівки, поділилися історією судових тяжб навколо неї та прийшли до згоди в тому, як її зберегти для міста та не пустити забудовників.
Леонід Сіваков вважає необхідністю визначити статус та межі цієї території, а потім розробити та затвердити план її благоустрою.
Олександр Гашпар, юрист, представник третьої сторони у суді по Кордовці, розповів про історію “діяльності” в Чернігові ТОВ “Еврокон Полісся” та перебіг судового засідання 28 травня 2015 року.
Архітектор Вільям Жигінас акцентував увагу на тому, що рекреаційні зони можуть забудовуватися лише за згоди Верховної Ради. «При цьому вже 30 % Ялівщини та 10 % Кордівки забудовано», - повідомив відомий чернігівський архітектор та додав, що при такому ж розвитку подій ми можемо втратити близько третини усієї Кордівки.
Експертною думкою поділився Віктор Глєба, колишній заступник головного архітектору м. Київа, котрий впевнений: для забезпечення недоторканості даної паркової зони потрібно розглянути всі документи, детально вивчити земельні питання і обов’язково відкривати Генплан міста для доступу громадськості.
Рішуче готовий діяти Дмитро Блауш, заступник голови обласної організації Радікальної партії Ляшка. На його думку, треба ставити чиновників на місце і, якщо треба, із застосуванням сміттєвих баків.
Станіслав Бардін, головний редактор альманаху “Економіка та право”, впевнений, що треба дуже обережно ставитись до забудов взагалі, і на Кордовці, зокрема. Історичні дослідження показують якими катастрофами це може обернутися.
Ірина Бабчук, керівник Чернігівського обласного осередку ВМГО “Молодь демократичного альянсу”, розділяє цю думку та, як приклад, наводить паводок кількарічної давнини, коли деснянська вода стояла у міському парку. «А звідти і територія можливої майбутньої забудови недалеко. Хто може гарантувати, що повені не буде у майбутньому?» - ставить питання пані Ірина.
Норматив зелених насаджень у Європі 50 м2 на людину, в Україні – 21 м2, повідомив В’ячеслав Лебідь, депутат міської ради, «Батьківщина». У Чернігові ж при наявності всього двох зелених масивів – Ялівщини та Кордівки, на одного мешканця міста – припадає всього 7 м2 зелених насаджень на особу. Це критичний показник.
Захід таки не обійшовся без гарячих дебатів, але значний резонанс викликала новина про те, що в цей день депутати міськради проголосували за виділення землі під забудову у сквері по вулиці Князя Чорного, 4, біля Успенського собору та Чорної могили – в самому серці Чернігова.
Безумовно КНК бере цю ситуацію під контроль оскільки таке рішення стало можливим лише завдяки діям Містерства культури, яке узгодило це питання. Очевидно, що тут знову тхне корупцією. У такому разі ми йдемо до можновладців з “народним приписом” (проект 2737).
Учасники круглого столу підготували до мешканців міста Чернігова наступне звернення:
Шановні чернігівці! Політики приходять і йдуть, а нам з Вами, нашим нащадкам, жити в цьому місті. Тому, саме від нашої активної позиції сьогодні залежить наскільки зручно буде жити нам і нашим дітям в Чернігові завтра.
Досвід судових справ по захисту лісопаркових зон Чернігова свідчить про те, що влада міста не може ефективно захищати інтереси громадян, якщо громада мовчить і не контролює кожен її крок.
Життєво необхідно витягнути процес вирішення проблем міста з-під килимів владних кабінетів на світло, зробити його максимально публічним, активно підключити жителів Чернігова до процесу розробки та вибору проекту облаштування рекреаційної (зони відпочинку) “Кордівка”.
Учасники Круглого столу “Перспективи благоустрою паркової зони “Кордівка”, виходять з ініціативою віднесення рекреаційних зон Чернігова до категорії заповідників.
Учасники Круглого столу вважають за необхідне:
• Надалі відслідковувати хід розгляду в апеляційному суді Києва справи по «Кордівці».
• Створити спільну робочу групу з представників громадських об’єднань міста, по вивченню пропозицій щодо облаштування «Кордівки».
• Підготувати пропозиції щодо надання «Кордівці» такого статусу, який би унеможливлював подальші зазіхання на цю територію для забудови.
• Виступити з ініціативою про оголошення в Чернігові відкритого конкурсу на проект облаштування зони відпочинку в лісопарковій зоні “Кордівка”.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.