Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 16:27:34

Не дозволимо знищити Кордівку! – результати круглого столу

05.06.2015   09:55

У Чернігові 4 червня відбувся круглий стіл на тему «Шлях впровадження громадських ініціатив в Чернігові. Перспективи благоустрою паркової зони «Кордівка». Захід провоходив у дискусійному клубі «Експертна думка», а його організатор – ВГО “Комітет Народного Контролю”.

Модератор заходу Леонід Сіваков, Голова ГО “Всеукраїнський комітет народного контролю”, поінформував учасників зібрання про законодавчі ініціативи ВГО «Комітет народного контролю», зокрема, про проект Закону України № 2737 “Про народний контроль в Україні”, який допоможе громадськості контролювати владу.

(http://www.zakonoproekt.org.ua/viewhtm.aspx?hn=Proekt_Zakonu_24_04_2015)
Учасники круглого столу мали змогу висловити свої думки та бачення перспектив благоустрою Кордівки, поділилися історією судових тяжб навколо неї та прийшли до згоди в тому, як її зберегти для міста та не пустити забудовників.

Леонід Сіваков вважає необхідністю визначити статус та межі цієї території, а потім розробити та затвердити план її благоустрою.

Олександр Гашпар, юрист, представник третьої сторони у суді по Кордовці, розповів про історію “діяльності” в Чернігові ТОВ “Еврокон Полісся” та перебіг судового засідання 28 травня 2015 року.

Архітектор Вільям Жигінас акцентував увагу на тому, що рекреаційні зони можуть забудовуватися лише за згоди Верховної Ради. «При цьому вже 30 % Ялівщини та 10 % Кордівки забудовано», - повідомив відомий чернігівський архітектор та додав, що при такому ж розвитку подій ми можемо втратити близько третини усієї Кордівки.

Експертною думкою поділився Віктор Глєба, колишній заступник головного архітектору м. Київа, котрий впевнений: для забезпечення недоторканості даної паркової зони потрібно розглянути всі документи, детально вивчити земельні питання і обов’язково відкривати Генплан міста для доступу громадськості.

Рішуче готовий діяти Дмитро Блауш, заступник голови обласної організації Радікальної партії Ляшка. На його думку, треба ставити чиновників на місце і, якщо треба, із застосуванням сміттєвих баків.

Станіслав Бардін, головний редактор альманаху “Економіка та право”, впевнений, що треба дуже обережно ставитись до забудов взагалі, і на Кордовці, зокрема. Історичні дослідження показують якими катастрофами це може обернутися.

Ірина Бабчук, керівник Чернігівського обласного осередку ВМГО “Молодь демократичного альянсу”, розділяє цю думку та, як приклад, наводить паводок кількарічної давнини, коли деснянська вода стояла у міському парку. «А звідти і територія можливої майбутньої забудови недалеко. Хто може гарантувати, що повені не буде у майбутньому?» - ставить питання пані Ірина.

Норматив зелених насаджень у Європі 50 м2 на людину, в Україні –  21 м2, повідомив В’ячеслав Лебідь, депутат міської ради, «Батьківщина». У Чернігові ж при наявності всього двох зелених масивів – Ялівщини та Кордівки, на одного мешканця міста – припадає всього 7 м2 зелених насаджень на особу. Це критичний показник.

Захід таки не обійшовся без гарячих дебатів, але значний резонанс викликала новина про те, що в цей день депутати міськради проголосували за виділення землі під забудову у сквері по вулиці Князя Чорного, 4, біля Успенського собору та Чорної могили – в самому серці Чернігова.

Безумовно КНК бере цю ситуацію під контроль оскільки таке рішення стало можливим лише завдяки діям Містерства культури, яке узгодило це питання. Очевидно, що тут знову тхне корупцією. У такому разі ми йдемо до можновладців з “народним приписом” (проект 2737).

Учасники круглого столу підготували до мешканців міста Чернігова наступне звернення:
Шановні чернігівці! Політики приходять і йдуть, а нам з Вами, нашим нащадкам, жити в цьому місті. Тому, саме від нашої активної позиції сьогодні залежить наскільки зручно буде жити нам і нашим дітям в Чернігові завтра.

Досвід судових справ по захисту лісопаркових зон Чернігова свідчить про те, що влада міста не може ефективно захищати інтереси громадян, якщо громада мовчить і не контролює кожен її крок.

Життєво необхідно витягнути процес вирішення проблем міста з-під килимів владних кабінетів на світло, зробити його максимально публічним, активно підключити жителів Чернігова до процесу розробки та вибору проекту облаштування рекреаційної (зони відпочинку) “Кордівка”.

Учасники Круглого столу “Перспективи благоустрою паркової зони “Кордівка”, виходять з ініціативою віднесення рекреаційних зон Чернігова до категорії заповідників.
Учасники Круглого столу вважають за необхідне:
• Надалі відслідковувати хід розгляду в апеляційному суді Києва справи по «Кордівці».
• Створити спільну робочу групу з представників громадських об’єднань міста, по вивченню пропозицій щодо облаштування «Кордівки».
• Підготувати пропозиції щодо надання «Кордівці» такого статусу, який би унеможливлював подальші зазіхання на цю територію для забудови.
• Виступити з ініціативою про оголошення в Чернігові відкритого конкурсу на проект облаштування зони відпочинку в лісопарковій зоні “Кордівка”.

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.