Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 04:15:21

Тримати на постійному контролі питання поширення небезпечних хвороб для тварин

30.05.2015   12:02Агенцiя

Про недопущення поширення африканської чуми свиней, оздоровлення від лейкозу великої рогатої худоби та від сказу — свійських тварин йшлося на черговому засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА, яке 29 травня провів перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич.

Минулого року на території області було виявлено 10 випадків спалаху африканської чуми свиней. Для їх ліквідації були вжиті всі необхідні заходи як на обласному, так і на районному рівнях. За результатами моніторингу наразі збудника АЧС у диких тварин в області не виявлено.

Проте, за словами першого заступника голови ОДА, необхідно продовжувати проводити роботу з депопуляції диких кабанів, а в міжнародних автомобільних пунктах пропуску забезпечувати ветеринарно-санітарну обробку в обладнаних дезбар`єрах, для того, щоб не допустити потрапляння збудника на територію області.

— Наше завдання на сьогодні — не допустити повторних спалахів захворювання на території області, адже це несе не тільки біологічну, а й серйозну економічну загрозу. Більше 700 небезпечних районів на АЧС залишаються на територіях країн, що межують з Чернігівщиною. Тому потрібно вжити всі необхідні заходи щодо недопущення завезення сировини і продукції з цих країн. Важливо також тримати на постійному контролі дику фауну, — підкреслив Леонід Сахневич.

Начальник головного управління ветеринарної медицини в області Віктор Кульбако повідомив, що у червні Чернігівську та Київську області відвідає експертна оціночна місія під егідою GF-TADs (Глобальна рамкова програма контролю транскордонних хвороб тварин). Місія перевірить місця, де було виявлено спалахи захворювання свиней на предмет безпечності зернової продукції з метою заключення міжнародних експортних договорів.

Віктор Кульбако також поінформував про хід оздоровлення від лейкозу великої рогатої худоби. За рахунок державних коштів протягом 10 років було виконано колосальний об'єм робіт зі знищення цього вірусу в господарствах області. Проблемним залишається приватний сектор, де утримується 1127 корів, які можуть бути уражені хворобою. На сьогодні потрібно завершити ідентифікацію великої рогатої худоби в індивідуальних господарствах населення та забезпечити ізольоване утримання РІД-позитивних тварин на лейкоз, не допускаючи їх випасання в загальному стаді.

Вдалося також, за інформацією начальника управління ветеринарної медицини в області, зменшити кількість неблагополучних пунктів на захворювання сказом. Основним заходом боротьби з цією хворобою є щеплення свійських тварин — собак та котів. Цьогоріч за рахунок коштів державного бюджету (1,5 мільйона гривень) закуплено вакцину проти сказу. Щоб придбати все необхідне для проведення щеплень тварин (шприци, бинти, вата тощо) виділили кошти з обласного бюджету.

У ході засідання представники комітету з питань санітарно-епідеміологічного благополуччя, життєдіяльності та тест-контролю Громадської ради при облдержадміністрації виступили з пропозицією щодо розроблення стратегії забезпечення біологічної безпеки області. Для цього громадськість планує зібрати пропозиції та провести засідання «круглого столу» за участю представників ветеринарної медицини, господарств, установ, підприємств різних форм власності.

За результатами засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА, з урахуванням всіх пропозицій, готується відповідне протокольне рішення.

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини