Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 вересня, 21:16:24

Чи працює в Чернігові закон "Про доступ до публічної інформації"

09.05.2015   09:36

7 травня в дискусійному клубі «Експертна думка» відбувся круглий стіл «Чи працює в Чернігові закон "Про доступ до публічної інформації"?»

Під час заходу Ольга Хоніч, керівниця Об’єднання «Самопоміч» Чернігів, презентувала результати "Адвокаційної кампанії", що проводилася Чернігівським осередком громадської організації Об’єднання «Самопоміч».

Дослідження органів влади на території міста Чернігова на предмет прозорості та відкритості проводилося задля того, аби зробити їх підзвітними громаді, відкритими для чернігівців, полегшити порядок реалізації місцевої демократії, примусити владу ухвалювати рішення за участі громади та в її інтересах.

Активісти Об’єднання проводили роботу в три етапи. На першому аналізували роботу сайтів, як офіційних джерел отримання публічної інформації, зокрема, їх наповнення,доступність, зручність користування та вчасність публікацій. Перевіряли також ретельність виконання закону України «Про доступ до публічної інформації», наприклад, доступності генерального плану та містобудівної інформації для містян, робили інформаційні запити та особисто відвідували органи місцевого самоврядування.

Наступним етапом дослідження було подання до рад інформаційних запитів, відповіді на які здійснювалися вчасно всіма представницькими органами. Цікавим було те, що представники Об’єднання «Самопоміч» були першими, хто приніс подібний запит до Новозаводської районної ради. До них ніхто такого не робив і спочатку працівники не знали навіть яким чином правильно все оформити та задокументувати. Третім етапом аналізу роботи рад слугували особисті візити і спостереження за роботою органів місцевого самоврядування та посадових осіб, а також перевірялися умови доступу людей з обмеженими можливостями до приміщень органів місцевого самоврядування.

Активісти Об’єднання були одними з перших, якщо не першими, хто приніс запит до Новозаводської та Чернігівської районної ради, але працівники доброзичливо та відповідально поставилися до своїх обов'язків, вчасно надавши всю інформацію.

По завершенню дослідження, його аналізу до всіх п’яти рад були направлені рекомендації, зроблені на основі отриманих висновків, і чотири ради оперативно надали на них відповіді, котрі містили пояснення відсутності доступу до певної інформації, та дослухалися до зауважень максимально заповнивши наявні прогалини. Винятком стала чернігівська міська рада, котра ніяким чином не відреагувала на рекомендацій активістів.

За підсумками моніторингу після врахування органами місцевого самоврядування рекомендацій у рейтинзі рад першість отримала районна рада, другу позицію зайняла обласна рада, далі – міська, Новозаводська та Деснянська.

Таким чином, слід констатувати, що органи місцевого самоврядування, на адресу котрих були направлені звернення Об’єднання «Самопоміч», окрім Чернігівської міської ради, відповідально підходять до питання щодо забезпечення права громадян на доступ до публічної інформації, вчасно реагують на зауваження і виправляють недоліки в цій сфері, тим самим забезпечуючи дотримання основних принципів місцевого самоврядування: народовладдя, законності і гласності.

Керівниця Об’єднання «Самопоміч» в Чернігові також відмітила перші перемоги в боротьбі за право бути почутими владою. Так, на 50-тій сесії чернігівської міської ради був прийнятий проект рішення про внесення змін до статуту громади міста Чернігова. Це є першим кроком до реалізації такого важливого інструменту впливу громади на міську владу як «місцеві ініціативи». Також тільки зараз після чотирьох років з дати прийняття закону "Про доступ до публічної інформації" на сайті Чернігівської міської ради почали публікуватися земельні та містобудівні рішення, а тому сьогодні можна говорити про те, що всі ради міста покращили початкові показники відкритості та доступу до публічної інформації.

Останні новини Чернігівщини

Киїнська громада та ГО "Жіночий формат" уклали меморандум про співпрацю 20:17

Днями відбулася зустріч голови ГО "Жіночий формат" Антоніни Федорченко з Киїнським сільським головою Андрієм Головачем.

Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» 11:43

Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.

Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 10:40

Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області.

24 вересня - цей день в Україні та в світі

24 вересня - цей день в Україні та в світі 09:18

ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини