Чи працює в Чернігові закон "Про доступ до публічної інформації"
7 травня в дискусійному клубі «Експертна думка» відбувся круглий стіл «Чи працює в Чернігові закон "Про доступ до публічної інформації"?»

Під час заходу Ольга Хоніч, керівниця Об’єднання «Самопоміч» Чернігів, презентувала результати "Адвокаційної кампанії", що проводилася Чернігівським осередком громадської організації Об’єднання «Самопоміч».
Дослідження органів влади на території міста Чернігова на предмет прозорості та відкритості проводилося задля того, аби зробити їх підзвітними громаді, відкритими для чернігівців, полегшити порядок реалізації місцевої демократії, примусити владу ухвалювати рішення за участі громади та в її інтересах.
Активісти Об’єднання проводили роботу в три етапи. На першому аналізували роботу сайтів, як офіційних джерел отримання публічної інформації, зокрема, їх наповнення,доступність, зручність користування та вчасність публікацій. Перевіряли також ретельність виконання закону України «Про доступ до публічної інформації», наприклад, доступності генерального плану та містобудівної інформації для містян, робили інформаційні запити та особисто відвідували органи місцевого самоврядування.
Наступним етапом дослідження було подання до рад інформаційних запитів, відповіді на які здійснювалися вчасно всіма представницькими органами. Цікавим було те, що представники Об’єднання «Самопоміч» були першими, хто приніс подібний запит до Новозаводської районної ради. До них ніхто такого не робив і спочатку працівники не знали навіть яким чином правильно все оформити та задокументувати. Третім етапом аналізу роботи рад слугували особисті візити і спостереження за роботою органів місцевого самоврядування та посадових осіб, а також перевірялися умови доступу людей з обмеженими можливостями до приміщень органів місцевого самоврядування.
Активісти Об’єднання були одними з перших, якщо не першими, хто приніс запит до Новозаводської та Чернігівської районної ради, але працівники доброзичливо та відповідально поставилися до своїх обов'язків, вчасно надавши всю інформацію.
По завершенню дослідження, його аналізу до всіх п’яти рад були направлені рекомендації, зроблені на основі отриманих висновків, і чотири ради оперативно надали на них відповіді, котрі містили пояснення відсутності доступу до певної інформації, та дослухалися до зауважень максимально заповнивши наявні прогалини. Винятком стала чернігівська міська рада, котра ніяким чином не відреагувала на рекомендацій активістів.
За підсумками моніторингу після врахування органами місцевого самоврядування рекомендацій у рейтинзі рад першість отримала районна рада, другу позицію зайняла обласна рада, далі – міська, Новозаводська та Деснянська.
Таким чином, слід констатувати, що органи місцевого самоврядування, на адресу котрих були направлені звернення Об’єднання «Самопоміч», окрім Чернігівської міської ради, відповідально підходять до питання щодо забезпечення права громадян на доступ до публічної інформації, вчасно реагують на зауваження і виправляють недоліки в цій сфері, тим самим забезпечуючи дотримання основних принципів місцевого самоврядування: народовладдя, законності і гласності.
Керівниця Об’єднання «Самопоміч» в Чернігові також відмітила перші перемоги в боротьбі за право бути почутими владою. Так, на 50-тій сесії чернігівської міської ради був прийнятий проект рішення про внесення змін до статуту громади міста Чернігова. Це є першим кроком до реалізації такого важливого інструменту впливу громади на міську владу як «місцеві ініціативи». Також тільки зараз після чотирьох років з дати прийняття закону "Про доступ до публічної інформації" на сайті Чернігівської міської ради почали публікуватися земельні та містобудівні рішення, а тому сьогодні можна говорити про те, що всі ради міста покращили початкові показники відкритості та доступу до публічної інформації.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.