Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 05:46:06

Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги: вчимося економити та заощаджувати

06.05.2015   08:19Агенцiя

Кабінетом Міністрів України розпочато роботу щодо наближення тарифів за енергоносії, житлово-комунальні послуги до економічно-обґрунтованого вигляду. Завершити цей процес планують до 2017 року. Про це повідомив в.о. директора Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації В’ячеслав Сальніков під час чергового брифінгу для ЗМІ, на якому розглянули структуру тарифів на житлово-комунальні послуги.

У продовження теми, В’ячеслав Сальніков зазначив, що відтепер весь тягар тарифоутворення лягає на плечі населення. Таким чином поняття різниці в тарифах буде усунуто назавжди. У свою чергу енергопостачальні підприємства матимуть шанс стати більш привабливими для інвесторів. Для зменшення навантаження на соціально незахищені верстви населення Урядом запроваджено з 1 травня новий, спрощений порядок нарахування житлових субсидій.

З 1 квітня поточного року зростає ціна на одну з головних складових тарифів — газ. За інформацією т.в.о. завідувача сектором НКРЕКП в Чернігівській області Олександра Тимошенка, відповідно підвищаться тарифи на гарячу воду і теплопостачання для населення. Так, газ для приготування їжі та підігріву води віднині коштуватиме 7 гривень 18 копійок за 1 метр кубічний. Ціна газу для індивідуального опалення залежатиме від сезону та кількості використаного палива. Зокрема, в опалювальний період при нормі використання до 200 кубів, вона становитиме 3 гривні 60 копійок. Для тих, хто споживатиме більше 200 кубів газу для опалення його ціна буде 7,18 гривень.

Україна щорічно видобуває 12,8 мільярдів кубічних власного блакитного палива. Але його не вистачає для потреб населення, яке на рік споживає більше 21 мільярда кубометрів газу. Нестачу, а це маже половина, доводиться імпортувати.

Загалом, як зазначив перший заступник правління ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко, тариф на газ для населення включає в себе затрати на ПДВ, транспортування, розподіл та постачання. Компанія з усієї суми отримує лише 6% за транспортування та постачання блакитного палива населенню. Вигідним на сьогодні і для підприємства, і для споживачів залишається встановлення приладів обліку газу. Відповідно до існуючої програми до кінця року приладами обліку мають забезпечити 14 тисяч жителів області. Проте виділених коштів вистачить лише для 9,5 тисяч.

Тариф на тепло та водопостачання, як повідомив заступник комерційного директора ПАТ «Чернігівобленерго» Олексій Тарарака, напряму залежить від зростання цін на електричну енергію. Для недопущення розбалансування енергосистеми та наближення тарифів до обґрунтованого рівня, ціна за один кіловат для населення зростатиме у п’ять етапів. На першому етапі тариф для населення зростатиме майже не помітно — на 19%. Для споживачів, які використовують електрику для опалення своїх домівок, Олексій Тарарака порадив замінювати лічильники на двотарифні. Такі прилади дають змогу зекономити вночі до 50% коштів, адже нічний тариф значно нижчий за денний.

За інформацією представників АТ «Облтеплокомуненерго» та КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ Фірми «ТЕХНОВА», тариф на теплопостачання, окрім електрики, включає в себе затрати на паливо, заробітну плату, матеріали, ремонти мереж, обладнання тощо. Зростають складові, має підвищуватися і тариф.

Діюча структура тарифів, як підкреслив директор КП «Чернігівводоканал» Олександр Шкінь, не дозволяла проводити погашення кредиту Світового банку, реконструювати мережі та розвивати підприємство. Як показала практика, нові ціни на водопостачання та водовідведення спонукали населення м. Чернігова бути більш економними та заощадливими.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).