Чого навчились громадські ради на Чернігівщині
15 лютого в прес-клубі “Чиста політика” відбулася прес-конференція щодо підсумків проекту “Посилення спроможності районних громадських рад в Чернігівській області до співробітництва з органами влади”, який полягав у проведенні навчання членів громадських рад при виконавчих органах влади.

Про результати навчання розказали голова Чернігівського освітнього центру “Ініціатива” Павло Пущенко, віце-президент “Поліського фонду міжнародних і регіональних досліджень” Юрій Вдовенко та начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван.
За словами Павла Пущенка, головною метою проекту, яку ставили перед собою організатори навчання, є посилення громадської активності та спроможності громадських організацій Чернігівської області брати участь у формуванні та реалізації державної та місцевої політики через участь в Громадських радах при виконавчих органах влади.
Протягом жовтня 2011 року було проведено три дводенні тренінги для членів громадських рад з Чернігівської області. Учать в навчанні взяли по 2 представники від кожної Громадської ради при районних адміністраціях Чернігівської області та по одному працівнику від кожної РДА, які відповідають за співпрацю з громадськістю.
Завдяки проекту, 1 грудня 2011року, вперше голови всіх громадських рад при органах влади Чернігівщини завітали на зустріч із очільником області Володимиром Хоменком у рамках підсумкової конференції “Громадські ради в Чернігівській області: кращі практики та перспективи розвитку”.
Своєрідним підсумком проекту стала брошура “Громадські ради на Чернігівщині: перший рік діяльності”. До видання увійшли методологічні та рекомендаційні матеріали, контактна інформація про громадські ради в Чернігівській області, інформація про підсумки першого року роботи громадських рад в Чернігівській області.
Віце-президент “Поліського фонду міжнародних і регіональних досліджень” Юрій Вдовенко, який був тренером під час проведення навчань, розказав про свої враження від спілкування з членами громадських рад області.
По словам Юрія Вдовенка, учасників тренінгу передовсім цікавили практичні аспекти діяльності Громадських рад, успішні історії колег з інших районів Чернігівської області та всеукраїнський досвід. Також проведення районною владою консультацій з громадськістю та проведення громадської експертизи – головні питання тренінгу, що викликали найбільший інтерес та дискусії учасників.
Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван поділився своїми висновками як змінилася робота громадських рад в області після проходження тренінгів їх членами.
Так, помітно зросла активність громадських рад в області, збільшилась кількість заходів – засідань, різноманітних інформаційних заходів, збільшилася навіть кількість звернень до обласної адміністрації щодо методичної допомоги. Якщо раніше активними було близько 15- 20% громадських рад області, то зараз цей показник зріс до 50%.
Крім того, відбулося зміщення об’єкту діяльності громадських рад – від розгляду загальних тем і простих інформаційних заходів до конкретних програм (створення госпітальних округів, якість комунальних послуг, розвиток інфраструктури районних центів, інші теми) – повідомив Андрій Подорван.
Довідково: проект Чернігівського освітнього центру “Ініціатива” “Посилення спроможності районних Громадських рад в Чернігівській області” став можливим завдяки проекту “Розвиток громадянського суспільства”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012рр.
ЧОЦ “Ініціатива”
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.