Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 квітня, 02:04:13

Обговорено шляхи розвитку молочної галузі Чернігівщини

12.03.2015   17:39Агенцiя

Обласна наукова конференція щодо перспектив розвитку молочного скотарства в умовах реалізації продуктів в Європейському Союзі, відбулася 12 березня в облдержадміністрації.

У роботі конференції взяли участь заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов, керівництво Департаменту агропромислового розвитку ОДА, представники управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, Головного управління ветеринарної медицини області, інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України, Асоціації виробників молока України, технологи в галузі тваринництва, керівники сільгосппідприємств.

Звертаючись до учасників, Костянтин Лубенцов зазначив, що у тваринництві молочна галузь є однією із провідних. Адже незважаючи на складну ситуацію в країні, вона розвивається та ставить перед собою нові цілі.

— Господарства молочного напрямку поступово здійснюють оптимізацію виробничого процесу шляхом впровадження новітніх технологій. В області зростає кількість ферм із високим виробничим потенціалом. Сьогоднішня конференція має допомогти знайти відповіді на питання, що виникають у керівників господарств, які планують розпочати процес запровадження сучасних технологій у тваринництві, — підкреслив заступник голови ОДА.

Підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС змушує вітчизняного виробника взяти на себе відповідальність за дотримання вимог щодо якості продукції. Проте, щоб вийти та закріпитися на Європейському ринку, необхідно суворо дотримуватись виробничих та управлінських процедур.

За інформацією фахівців Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації на Чернігівщині, незважаючи на складні економічні умови, за минулий рік вироблено понад 217 тисяч тонн молока. Аналіз стану молочної галузі Чернігівщини показує, що загальний обсяг виробництва молока у валовому продукті галузі тваринництва є домінуючим. Молочна галузь перспективна, але вона має бути конкурентоспроможна для можливості виходу на зовнішні ринки.

На сьогодні, лише дев’ять господарств області, учасників Асоціації, мають потужності для виробництва молока класу «екстра». Про це повідомив Директор Департаменту ветеринарії Консультаційного центру асоціації виробників молока Михайло Білоконь. Він розповів про основні аспекти підвищення продуктивності корів і виробництва молока високої якості.

Начальник відділу державної інспекції Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області Володимир Подорожній розповів про інспектування європейськими спеціалістами п’яти молочних підприємств України, два з яких — чернігівські.

Серед вимог інспекторів єврокомісій: обов’язкова ідентифікація тварин, здоров’я поголів`я, підтверджене регулярними ветеринарними дослідженнями, облік та утилізація молока, отриманого від хворих корів, забезпечення гігієни доїння, зберігання та транспортування молока. Висновки інспекції за результатами перевірки мають надійти протягом шести місяців.

Також учасники зустрічі обмінялися досвідом у питаннях підвищення продуктивності корів, будівництва і реконструкції молочних комплексів, впровадження нових технологій у виробництво тваринницької продукції.

— Перехід на інтенсивний шлях розвитку галузі тваринництва, заготівля якісних кормів в достатній кількості, нарощування поголів’я, суттєве підвищення якості молока — все це дасть змогу збільшити обсяги виробництва якісної молочної сировини. А як наслідок — зросте кількість якісної сировини для молокопереробної промисловості регіону та підвищиться конкурентоспроможність нашої продукції, — наголосив Костянтин Лубенцов на завершення зустрічі.

Останні новини Чернігівщини

У Ічні Прилуцького району поліцейські під час санкціонованого обшуку вилучили у чоловіка набої

У Ічні Прилуцького району поліцейські під час санкціонованого обшуку вилучили у чоловіка набої 11:19

Співробітники Ічнянського відділення Прилуцького районного відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного зберігання місцевим мешканцем майже 400 набоїв до автоматичної зброї. Зловмиснику загрожує до семи років позбавлення волі.

Безбар'єрність в дії: на Чернігівщині для 72 громадян з інвалідністю облаштовано робочі місця

Безбар'єрність в дії: на Чернігівщині для 72 громадян з інвалідністю облаштовано робочі місця 11:17

Серед них - наш захисник Роман Тронь з с. Парафіївки Прилуцького району, якого працевлаштовано охоронником на ПрАТ «Кремінь». Підприємство займається вирощуванням зернових, бобових і насіння олійних культур. Завдяки участі у програмі кошти на придбання телевізійної системи, офісного стола та крісла для роботи охоронника роботодавцю компенсувала служба зайнятості.

Викрито жінку, яка передавала ворогу дані про воєнні об’єкти та допомогла у спостереженні за залізницею

Викрито жінку, яка передавала ворогу дані про воєнні об’єкти та допомогла у спостереженні за залізницею 11:12

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Ніжин у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

За позовом Новгород-Сіверської окружної прокуратури забезпечено збереження лісових насаджень

За позовом Новгород-Сіверської окружної прокуратури забезпечено збереження лісових насаджень 11:08

На органи місцевого самоврядування покладається обов’язок віднесення самосійних лісів до самозалісених ділянок та їх використання виключно за цільовим призначенням, з метою недопущення їх знищення (вирубування). Відповідну роботу з цих питань проводять працівники територіальних управлінь Держлісагентства України у взаємодії з відповідними органами місцевого самоврядування, що за рішеннями сесії передають самозаліснені ділянки спеціалізованим лісогосподарським підприємствам.

Освітні можливості для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни пропонує служба зайнятості... 11:05

Йдеться про безоплатне професійне навчання в рамках експериментального проєкту. І торік такою можливістю скористалися 7 мешканців області: вчилися на електромонтера, електрозварника, верстатника деревообробних верстатів.