Громадський рух "Третя Позиція": Ідоли більшовицьким терористам на центральній алеї Чернігова мають бути негайно демонтовані!
Виходячи з оприлюднених заяв представників міської ради щодо долі так званої «Алеї героїв» громадських рух «Третя Позиція» надає документи, які засвідчують безхозність ідолів більшовицьких терористів, які стоять на центральній алеї міста. Вони не несуть жодної культурної цінності і згідно з рішеннями обласних органів влади зняті з відповідного переліку. Так, ми маємо підтвердження тому, що в місті Чернігові на культурному обліку стоїть лише пам’ятник Постишеву П.П.

За часи незалежності України рішенням виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів № 67 від 23.03.1992 року та Розпорядженням Чернігівської обласної державної адміністрації № 429 від 25.07.2000 року і № 219 від 03.05.2003 року за поданням місцевих органів влади в області було знято з обліку 217 пам’ятників діячам радянського періоду.
Таким чином на обліку в обласній інспекції по охороні пам’яток історії та культури залишилося 14 пам’ятників політичним, військовим та іншим діячам радянського періоду. Як повідомили в обласній ОДА, вони мають художню цінність, зроблені з порівняно тривких матеріалів та є авторськими роботами.
Виходячи з норм Закону України «Про охорону культурної спадщини», функції демонтажу знятих з обліку пам’ятників були покладені на органи місцевого самоврядування. Таким чином Чернігівська міська рада окрім того, що свідомо вводить в оману громадськість стосовно облікованих пам’ятників на «Алеї героїв», її керівництво ще і не виконало покладених на неї обов’язків з демонтажу ідолів тоталітарної епохи.
Функції демонтажу ідолів Юрія Коцюбинського, Віталія Примакова та Володимира Антонова-Овсієнка, Миколи Щорса, Миколу Подвойського та Миколу Кропив'янського бере на себе патріотична громадськість. Названі персонажі мають безпосереднє відношення до знищення зародків української державності. На центральній алеї у нас не викликають сумнівів лише дві постаті – військового штурмана, двічі Героя Радянського Союзу Василя Сенька та героя радянського союзу Михайла Кирпопноса.
Очевидно, що реконструкція центральної алеї Чернігова перебуває у компетенції міської влади. Тому вимагаємо від міської ради внести зміни до Генерального плану міста Чернігова та передбачити реконструкції центральної алеї міста. Там мають стояти постаменти сучасним борцям за незалежність України.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.