Громадський рух "Третя Позиція": Ідоли більшовицьким терористам на центральній алеї Чернігова мають бути негайно демонтовані!
Виходячи з оприлюднених заяв представників міської ради щодо долі так званої «Алеї героїв» громадських рух «Третя Позиція» надає документи, які засвідчують безхозність ідолів більшовицьких терористів, які стоять на центральній алеї міста. Вони не несуть жодної культурної цінності і згідно з рішеннями обласних органів влади зняті з відповідного переліку. Так, ми маємо підтвердження тому, що в місті Чернігові на культурному обліку стоїть лише пам’ятник Постишеву П.П.

За часи незалежності України рішенням виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів № 67 від 23.03.1992 року та Розпорядженням Чернігівської обласної державної адміністрації № 429 від 25.07.2000 року і № 219 від 03.05.2003 року за поданням місцевих органів влади в області було знято з обліку 217 пам’ятників діячам радянського періоду.
Таким чином на обліку в обласній інспекції по охороні пам’яток історії та культури залишилося 14 пам’ятників політичним, військовим та іншим діячам радянського періоду. Як повідомили в обласній ОДА, вони мають художню цінність, зроблені з порівняно тривких матеріалів та є авторськими роботами.
Виходячи з норм Закону України «Про охорону культурної спадщини», функції демонтажу знятих з обліку пам’ятників були покладені на органи місцевого самоврядування. Таким чином Чернігівська міська рада окрім того, що свідомо вводить в оману громадськість стосовно облікованих пам’ятників на «Алеї героїв», її керівництво ще і не виконало покладених на неї обов’язків з демонтажу ідолів тоталітарної епохи.
Функції демонтажу ідолів Юрія Коцюбинського, Віталія Примакова та Володимира Антонова-Овсієнка, Миколи Щорса, Миколу Подвойського та Миколу Кропив'янського бере на себе патріотична громадськість. Названі персонажі мають безпосереднє відношення до знищення зародків української державності. На центральній алеї у нас не викликають сумнівів лише дві постаті – військового штурмана, двічі Героя Радянського Союзу Василя Сенька та героя радянського союзу Михайла Кирпопноса.
Очевидно, що реконструкція центральної алеї Чернігова перебуває у компетенції міської влади. Тому вимагаємо від міської ради внести зміни до Генерального плану міста Чернігова та передбачити реконструкції центральної алеї міста. Там мають стояти постаменти сучасним борцям за незалежність України.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.