Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 22:28:29

Керівники Федерації профспілкових організацій Чернігівської області зустрілися з народними депутатами України

09.02.2012   13:10Агенцiя

На початку лютого відбулася зустріч лідерів Федерації профспілкових організацій Чернігівської області з народними депутатами Верховної Ради України, життя яких пов’язане з Чернігівщиною.

Така форма співпраці була започаткована декілька років тому для пошуку шляхів вирішення нагальних проблем області, а також обговорення актуальних законопроектів. На цьогорічну зустріч були запрошені 14 народних депутатів, з них прибуло 2 народні депутати та 1 помічник.

Відкриваючи зустріч Микола Богдан – голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області охарактеризував соціально-економічний стан в області та відзначив конкретні проблеми. Зокрема щодо ситуації на ВАТ “Чернігівський завод радіоприладів”, ПАТ “Чернігівське “Хімволокно” яке зупинено і поки керівництво не може знайти коштів, а це близько 100 млн. грн., для запуску виробництва. Від браку державних замовлень страждає ПрАТ “Камвольно-суконна компанія “Чексіл”. Унікальне і багатостраждальне підприємство ПАТ “Прилуцький завод “Білкозин” вже другий рік перебуває під загрозою повної ліквідації. Власники даного підприємства є підприємці з Росії, наразі завод зупинено, заборгованість по зарплаті складає близько 3,9 млн. грн. На іншому Прилуцькому підприємстві – ПАТ “Завод “Будмаш”, через заборгованість з відшкодування ПДВ існує реальна загроза втрати робочих місць. Всі ці підприємства були головними бюджетоутворюючими в області. Микола Богдан висловив і занепокоєння ситуацією, що склалася в області навколо судових процесів щодо права власності на профспілкові адмінбудівлі. Йосип Райчинець вніс пропозицію присутнім народним депутатам направити депутатський запит з цього приводу до вищих органів влади.

Згадано було і про проблеми в роботі Фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, які не мають правлінь в областях (окрім Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності). Цим профспілки та роботодавці штучно відсторонені від участі у реальному управлінні Фондами і контролі за використанням коштів застрахованих осіб. А кошти у фондах не малі – до них спрямовується більше 40% від нарахованої заробітної плати працюючих.

Профспілки турбують і проблеми, які виникли у зв’язку із прийняттям у минулому році змін до базового пенсійного закону. Ними значно погіршилося пенсійне забезпечення як майбутніх, так і нинішніх пенсіонерів. Біля 40% працюючих, які отримують заробітну плату у конвертах зовсім не сплачують внески до пенсійного фонду, що негативно вплине на розмір їхньої пенсії в майбутньому

На ущемленні прав працюючих пенсіонерів зосередила увагу завідуюча відділом правового і соціально-економічного захисту обкому профспілки працівників агропромислового комплексу Галина Васюта.

До захисту прав працюючих та недопущення звуження прав профспілок при прийнятті у другому читанні проекту Трудового кодексу України закликали народних депутатів заступник голови ФПО Петро Чорнорот та голова обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг Людмила Подоляко.

Керівники інших обласних галузевих організацій профспілок Тетяна Матвеєва, Іван Буренко, Микола Петренко, Віталій Лисіч, Олексій Карцан підняли перед народними депутатами питання щодо:
· забезпечення виконання прийнятих законів України;
· підвищення заробітної плати працівникам, в тому числі державним службовцям, працівникам пенсійного фону, охорони здоров’я та іншим;
· вирішення проблеми фінансування малокомплектних сільських шкіл, враховуючі територіальні і демографічні особливості нашої області, пенсійного забезпечення вчителів та врахування пропозицій профспілок до законопроекту “Про вищу освіту”.

Вислухавши пропозиції та прохання профспілок області народні депутати Верховної Ради України Віталій Корж, Володимир Лещенко та Василь Омельченко помічник народного депутата Олега Ляшка у своїх виступах пообіцяли розібратися в озвучених проблемах і посприяти зі свого боку їхньому вирішенню.


Федерація профспілкових організацій Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.