Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 17:01:36

Керівники Федерації профспілкових організацій Чернігівської області зустрілися з народними депутатами України

09.02.2012   13:10Агенцiя

На початку лютого відбулася зустріч лідерів Федерації профспілкових організацій Чернігівської області з народними депутатами Верховної Ради України, життя яких пов’язане з Чернігівщиною.

Така форма співпраці була започаткована декілька років тому для пошуку шляхів вирішення нагальних проблем області, а також обговорення актуальних законопроектів. На цьогорічну зустріч були запрошені 14 народних депутатів, з них прибуло 2 народні депутати та 1 помічник.

Відкриваючи зустріч Микола Богдан – голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області охарактеризував соціально-економічний стан в області та відзначив конкретні проблеми. Зокрема щодо ситуації на ВАТ “Чернігівський завод радіоприладів”, ПАТ “Чернігівське “Хімволокно” яке зупинено і поки керівництво не може знайти коштів, а це близько 100 млн. грн., для запуску виробництва. Від браку державних замовлень страждає ПрАТ “Камвольно-суконна компанія “Чексіл”. Унікальне і багатостраждальне підприємство ПАТ “Прилуцький завод “Білкозин” вже другий рік перебуває під загрозою повної ліквідації. Власники даного підприємства є підприємці з Росії, наразі завод зупинено, заборгованість по зарплаті складає близько 3,9 млн. грн. На іншому Прилуцькому підприємстві – ПАТ “Завод “Будмаш”, через заборгованість з відшкодування ПДВ існує реальна загроза втрати робочих місць. Всі ці підприємства були головними бюджетоутворюючими в області. Микола Богдан висловив і занепокоєння ситуацією, що склалася в області навколо судових процесів щодо права власності на профспілкові адмінбудівлі. Йосип Райчинець вніс пропозицію присутнім народним депутатам направити депутатський запит з цього приводу до вищих органів влади.

Згадано було і про проблеми в роботі Фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, які не мають правлінь в областях (окрім Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності). Цим профспілки та роботодавці штучно відсторонені від участі у реальному управлінні Фондами і контролі за використанням коштів застрахованих осіб. А кошти у фондах не малі – до них спрямовується більше 40% від нарахованої заробітної плати працюючих.

Профспілки турбують і проблеми, які виникли у зв’язку із прийняттям у минулому році змін до базового пенсійного закону. Ними значно погіршилося пенсійне забезпечення як майбутніх, так і нинішніх пенсіонерів. Біля 40% працюючих, які отримують заробітну плату у конвертах зовсім не сплачують внески до пенсійного фонду, що негативно вплине на розмір їхньої пенсії в майбутньому

На ущемленні прав працюючих пенсіонерів зосередила увагу завідуюча відділом правового і соціально-економічного захисту обкому профспілки працівників агропромислового комплексу Галина Васюта.

До захисту прав працюючих та недопущення звуження прав профспілок при прийнятті у другому читанні проекту Трудового кодексу України закликали народних депутатів заступник голови ФПО Петро Чорнорот та голова обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг Людмила Подоляко.

Керівники інших обласних галузевих організацій профспілок Тетяна Матвеєва, Іван Буренко, Микола Петренко, Віталій Лисіч, Олексій Карцан підняли перед народними депутатами питання щодо:
· забезпечення виконання прийнятих законів України;
· підвищення заробітної плати працівникам, в тому числі державним службовцям, працівникам пенсійного фону, охорони здоров’я та іншим;
· вирішення проблеми фінансування малокомплектних сільських шкіл, враховуючі територіальні і демографічні особливості нашої області, пенсійного забезпечення вчителів та врахування пропозицій профспілок до законопроекту “Про вищу освіту”.

Вислухавши пропозиції та прохання профспілок області народні депутати Верховної Ради України Віталій Корж, Володимир Лещенко та Василь Омельченко помічник народного депутата Олега Ляшка у своїх виступах пообіцяли розібратися в озвучених проблемах і посприяти зі свого боку їхньому вирішенню.


Федерація профспілкових організацій Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:17

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 5 березня по 8:00 6 березня 2021 року.