Верховна Рада проголосувала за внесення змін до пенсійного законодавства
За прийняття урядового законопроекту № 2212 проголосували 238 депутатів.

Закон було прийнято із 5 спроби.
Згідно із законом в Україні відбудеться:
- поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок та збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію;
- поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років;
- для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки;
- пенсії працюючим пенсіонерам будуть виплачувати у розмірі 85 відсотків, але не менше 1423 грн. Ця норма діятиме до 1 січня 2016 року.
Пенсії військовим, інвалідам 1-3 групи, учасникам АТО, членам загиблих учасників бойових дій скорочуватися не будуть.
Особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачуватимуться.
У ході обговорень в Раді уряд зобов’язався до 1 червня подати в Раду законопроект, що скасовує всі спеціальні пенсії та вводить єдине правило нарахування пенсій. Якщо такий законопроект не буде прийнято, то із 1 червня спецпенсії буде скасовано автоматично.
Виступаючи у парламенті прем’єр Арсеній Яценюк визнав, що цей закон є надзвичайно складним. Однак він зауважив, що уряду вдалося переконати міжнародних кредиторів, зокрема МВФ, не підвищувати пенсійний вік.
"Підняття пенсійного віку із 60 до 65 року не відбувається. Не брешіть народу. Другий міф про те, що піднімається спецстаж для працівників шкідливих сфер – це брехня", - сказав Яценюк.
За його словами, "всі хто отримує пенсії в розмірі 1500 грн не підпадають під дію цього закону".
Нагадаємо, Кабмін у ході обговорення в Раді вирішив дещо пом’якшити законопроект про зміни до пенсійного забезпечення.
Останні новини Чернігівщини
В обласній прокуратурі відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів Чернігівщини 16:27
Під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Станіслава Гущесова відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів області щодо протидії злочинності, захисту громадян, суспільства та держави від злочинних посягань в умовах правового режиму воєнного стану.
Знай наших! Чернігівщина однією з перших в Україні долучилася до експериментального проєкту, який реалізує Державна служба зайнятості 15:20
Чернігівщина однією з перших в Україні долучилася до експериментального проєкту, який реалізує Державна служба зайнятості, та почала навчати жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки.
Апеляційним судом підтверджено законність вироку стосовно військовослужбовця зс рф, який розграбував та пошкодив майно підприємства на Чернігівщині 14:37
Чернігівським апеляційним судом залишено без змін вирок Чернігівського районного суду, яким військовослужбовця рф визнано винним у воєнному злочині, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України).
Жителі Чернігівщини почали отримувати компенсацію «єВідновлення» на самостійну відбудову зруйнованих осель 14:11
Вже 30 осіб отримали ці кошти – а отже можуть розпочинати відбудову свого житла.
На Варвинщині будують протирадіаційне укриття і вже модернізували харчоблок 13:25
У закладах освіти Варвинської громади відкрили модернізований харчоблок і триває будівництво протирадіаційного укриття. Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус - з робочим візитом на Прилуччині.