Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 13:36:13

В Україні вступає в силу закон про збільшення максимального призовного віку до 27 років

10.02.2015   08:19Агенцiя

9 лютого 2015 р., офіційно опублікований закон України №116-VIII "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду". Документ опублікований в парламентській газеті "Голос України".

Цей закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.

Закон спрямований на врегулювання призову громадян на строкову військову службу, введення кримінальної відповідальності за ухилення від проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу, розширення переліку категорій громадян, які можуть бути прийняті на військову службу за контрактом в особливий період, проведення більш ефективної підготовки військовослужбовців строкової військової служби з військово-обліковими спеціальностями, забезпечення підвищення соціального захисту військовослужбовців.

Зокрема закон є збільшує максимальний вік призову з 25 до 27 років. Призиватися будуть громадяни після 18 років.

Також цей закон уточнює терміни походження по призову: для осіб з вищою освітою - це 12 місяців, без вищої освіти - 18 місяців.

Згідно з новим законом, відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку:
- педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю у сільській місцевості;
- медичним працівникам за умови повного навантаження на займаній посаді - на весь період їх роботи за фахом у сільській місцевості;
- священнослужителям, які закінчили вищі або середні духовні навчальні заклади і займають посаду в релігійних організаціях, що діють за статутом (положенням), зареєстрованим у встановленому порядку, - на час виконання обов'язків священнослужителя;
- сільським, селищним та міським головам - на строк виконання ними цих повноважень;
- особи, які мають науковий ступінь кандидата (доктора) наук та працюють на посадах за спеціальністю;
- резервістам - на весь період служби у військовому резерві;
- особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України - на весь період їх служби.

Крім того, за особами, які підпадають під демобілізацію, але заключають контракт, зберігається місце роботи та середня зарплату або місце навчання у випадку, якщо мова йде про студентів.

Також закон встановлює мінімальний строк, на який можна укладати військовий контракт від 1 до 5 років (замість від 3 до 5 років).

Крім того, закон вносить зміни до статті 335 Кримінального кодексу України, згідно з якими ухилення від призову на строкову військову службу призовом осіб офіцерського складу карається обмеженням волі на строк до 3 років.

Нагадаємо, 15 січня 2015 р. Рада збільшила максимальний вік призову з 25 до 27 років.

Президент України Петро Порошенко підписав цей закон 5 лютого 2015 р.

Нагадаємо, 15 січня Рада також підтримала указ Президента про часткову мобілізацію.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.