В Україні вступає в силу закон про збільшення максимального призовного віку до 27 років
9 лютого 2015 р., офіційно опублікований закон України №116-VIII "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду". Документ опублікований в парламентській газеті "Голос України".

Цей закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.
Закон спрямований на врегулювання призову громадян на строкову військову службу, введення кримінальної відповідальності за ухилення від проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу, розширення переліку категорій громадян, які можуть бути прийняті на військову службу за контрактом в особливий період, проведення більш ефективної підготовки військовослужбовців строкової військової служби з військово-обліковими спеціальностями, забезпечення підвищення соціального захисту військовослужбовців.
Зокрема закон є збільшує максимальний вік призову з 25 до 27 років. Призиватися будуть громадяни після 18 років.
Також цей закон уточнює терміни походження по призову: для осіб з вищою освітою - це 12 місяців, без вищої освіти - 18 місяців.
Згідно з новим законом, відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку:
- педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю у сільській місцевості;
- медичним працівникам за умови повного навантаження на займаній посаді - на весь період їх роботи за фахом у сільській місцевості;
- священнослужителям, які закінчили вищі або середні духовні навчальні заклади і займають посаду в релігійних організаціях, що діють за статутом (положенням), зареєстрованим у встановленому порядку, - на час виконання обов'язків священнослужителя;
- сільським, селищним та міським головам - на строк виконання ними цих повноважень;
- особи, які мають науковий ступінь кандидата (доктора) наук та працюють на посадах за спеціальністю;
- резервістам - на весь період служби у військовому резерві;
- особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України - на весь період їх служби.
Крім того, за особами, які підпадають під демобілізацію, але заключають контракт, зберігається місце роботи та середня зарплату або місце навчання у випадку, якщо мова йде про студентів.
Також закон встановлює мінімальний строк, на який можна укладати військовий контракт від 1 до 5 років (замість від 3 до 5 років).
Крім того, закон вносить зміни до статті 335 Кримінального кодексу України, згідно з якими ухилення від призову на строкову військову службу призовом осіб офіцерського складу карається обмеженням волі на строк до 3 років.
Нагадаємо, 15 січня 2015 р. Рада збільшила максимальний вік призову з 25 до 27 років.
Президент України Петро Порошенко підписав цей закон 5 лютого 2015 р.
Нагадаємо, 15 січня Рада також підтримала указ Президента про часткову мобілізацію.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.