Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 15:13:46

Вандалізм на Алеї Героїв? Або "революційна доцільність" проти закону

09.02.2015   13:51

9 лютого, близько 11:00 знесли два бюсти з Алеї Героїв - погруддя Володимиру Антонову-Овсієнку та Миколі Подвойському.

Для знесення пам’ятників були задіяні близько двох десятків чоловік та кран. Знесенні погруддя були перенесені до Чернігівського історичного музею ім. Тарановського.

За словами організаторів, ці дії були попередженням для міської влади, щоб вона прийняла рішення про цивільний демонтаж пам’ятників на Алеї Героїв.

Представники організації «Третя позиція» раніше заявляли про майбутнє знесення пам’ятників комуністичним діячам на Алеї Героїв. За їх словами, пам’ятники повинні бути демонтовані та передані на баланс музею.

Міська влада Чернігова на своєму офіційному веб-порталі відкрила рубрику "Опитування".
Першою для висловлення думок запропонована тема про майбутнє Алеї Героїв у місті. Опитування планувалося провести на протязі місяця.

За інформацією інтернет-видання "Високий вал", перший заступник Чернігівського міського голови Микола Миргородський швидко прибув на місце події та повідомив, що він підтримує знесення символів комуністичної епохи. Миргородський також додав, що пропонував розглянути це питання на сесії міськради. Тобто знову перший заступник міського голови проводить власну від міської ради і партії політику. На позачергову політичну сесію міськради, ініційовану "Батьківщиною" це питання не було поставлено.

Його "шеф" Олександр Соколов відсторонився від цих процесів, фактично спровокувавши представників "радикально налаштованої молоді" на акт вандалізму.

Досвід знесення пам’ятника Леніну показав, що політичний акт перетворився на звичайну крадіжку кольорового металу, так як громаді не було відзвітовано куди пішли кошти, і напевно не малі.

Зараз питання вирішено більш толерантно: перенесли до музею вже пошкоджені бюсти.

Але знову "революційна доцільність" перемогла закон. Зносили люди, більшість яких скривали власні обличчя. Міліція вичікує, яка буде команда – відкривати чи ні справу.

Потрібно, або змінювати закони, або їх виконувати. Мабуть і владу у Чернігові потрібно міняти, так як вона не може говорити від імені громади, або організувавши такі правові інструменти, як громадські слухання.

Позитивних голосів знесення пам’яток нікому на місцевих виборах не додасть нікому. Знести легко, а що потім? Деструктив спочатку об’єднує, а потім всі проти всіх і кожен лише за себе.

Будемо збирати кошти на створення бюстів новим героям. Яким буде відбір, хто потрапить, а хто ні? Мабуть доцільно тим, хто зносив, на власні кошти зробити бюсти. Та і кошти за Леніна на це можна використати…

Одне зрозуміло. Поки ми не будемо жити по закону, нічого конструктивного не відбудеться.


Юрій Паперний

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.