Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:52:51

Вандалізм на Алеї Героїв? Або "революційна доцільність" проти закону

09.02.2015   13:51

9 лютого, близько 11:00 знесли два бюсти з Алеї Героїв - погруддя Володимиру Антонову-Овсієнку та Миколі Подвойському.

Для знесення пам’ятників були задіяні близько двох десятків чоловік та кран. Знесенні погруддя були перенесені до Чернігівського історичного музею ім. Тарановського.

За словами організаторів, ці дії були попередженням для міської влади, щоб вона прийняла рішення про цивільний демонтаж пам’ятників на Алеї Героїв.

Представники організації «Третя позиція» раніше заявляли про майбутнє знесення пам’ятників комуністичним діячам на Алеї Героїв. За їх словами, пам’ятники повинні бути демонтовані та передані на баланс музею.

Міська влада Чернігова на своєму офіційному веб-порталі відкрила рубрику "Опитування".
Першою для висловлення думок запропонована тема про майбутнє Алеї Героїв у місті. Опитування планувалося провести на протязі місяця.

За інформацією інтернет-видання "Високий вал", перший заступник Чернігівського міського голови Микола Миргородський швидко прибув на місце події та повідомив, що він підтримує знесення символів комуністичної епохи. Миргородський також додав, що пропонував розглянути це питання на сесії міськради. Тобто знову перший заступник міського голови проводить власну від міської ради і партії політику. На позачергову політичну сесію міськради, ініційовану "Батьківщиною" це питання не було поставлено.

Його "шеф" Олександр Соколов відсторонився від цих процесів, фактично спровокувавши представників "радикально налаштованої молоді" на акт вандалізму.

Досвід знесення пам’ятника Леніну показав, що політичний акт перетворився на звичайну крадіжку кольорового металу, так як громаді не було відзвітовано куди пішли кошти, і напевно не малі.

Зараз питання вирішено більш толерантно: перенесли до музею вже пошкоджені бюсти.

Але знову "революційна доцільність" перемогла закон. Зносили люди, більшість яких скривали власні обличчя. Міліція вичікує, яка буде команда – відкривати чи ні справу.

Потрібно, або змінювати закони, або їх виконувати. Мабуть і владу у Чернігові потрібно міняти, так як вона не може говорити від імені громади, або організувавши такі правові інструменти, як громадські слухання.

Позитивних голосів знесення пам’яток нікому на місцевих виборах не додасть нікому. Знести легко, а що потім? Деструктив спочатку об’єднує, а потім всі проти всіх і кожен лише за себе.

Будемо збирати кошти на створення бюстів новим героям. Яким буде відбір, хто потрапить, а хто ні? Мабуть доцільно тим, хто зносив, на власні кошти зробити бюсти. Та і кошти за Леніна на це можна використати…

Одне зрозуміло. Поки ми не будемо жити по закону, нічого конструктивного не відбудеться.


Юрій Паперний

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини