Можливість громади впливати на життя міста - найбільший жах чиновників міськради?
На місцевих депутатів покладено велику відповідальність – саме від них залежить чи зможуть звичайні чернігівці та громадські організації міста цивілізованим шляхом виносити суспільно-важливі питання на розгляд сесії Чернігівської міської ради.
Згоди в цьому дійшли представники громадських організацій Чернігова 27 січня в дискусійному клубі «Експертна думка».
У світлі останніх подій в країні громадяни стали більш свідомо брати участь в житті міста та країни, вважає Тетяна Бойко, представник ГО «Міжнародний інститут гуманітарних технологій».
Проект «Про місцеві ініціативи в м.Чернігові», який надає можливість громаді ініціювати розгляд питань депутатами міської ради, намагалися реалізувати ще з червня місяця 2014 року. Проте, чернігівські чиновники не підтримали активістів. Складається враження, що для них дати можливість громаді впливати на життя міста - найбільших жах. Нема нічого складного щоб винести питання про місцеві ініціативи на порядок денний сесії міськради, однак посадові особи бачать в цьому лише перестороги, виклики та проблеми без якихось іміджевих бонусів та надбань, впевнена Ольга Рись, представник Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень.
На практиці механізм «місцевих ініціатив» мав би реалізовуватися наступним чином. Члени територіальної громади збираються в ініціативну групу, яка розроблює проект рішення Чернігівської міської ради, та подає його разом з пакетом необхідних документів до уповноваженого структурного підрозділу міської ради. Попередньо активні мешканці міста мають зібрати підписи 50 прихильників своєї ідеї. Питання вноситься на розгляд депутатського корпусу, а далі небайдужі громадяни здійснюють контроль за виконанням рішення ради у випадку його ухвалення.
Наразі, згідно Статуту міста Чернігова, аби чернігівці могли запропонувати винесення питання на розгляд сесії, потрібно зібрати 10% підписів жителів міста, а це близько 30 тисяч чоловік. Водночас, українські експерти пропонують для категорії міст до 500 тисяч чоловік цифру підписів у 50 чоловік, аби подати ініціативу на розгляд міської ради. Крім того, є необхідність прийняти окреме Положення, яке регламентує проведення процедури місцевих ініціатив.
Як зазначили присутні на прес-конференції представники громадських організацій, проект положення щодо місцевих ініціатив вже підготовлений та зареєстрований у міській раді, проте, протягом півроку, чиновники так і не розглянули його. Таким чином, реалізація даного проекту затягується Чернігівською міською радою. Організатори проекту готові до діалогу з депутатами та чиновниками Чернігівської міської ради щодо зміни певних аспектів документації.
Головне сьогодні - це винесення даного проекту рішення та Положення на сесію міськради у лютому цього року, підсумували організатори.
Саме тому, представники громадських організацій Чернігова підготували звернення до Чернігівського міського голови Олександра Соколова та депутатів міської ради щодо розгляду питання «Про місцеві ініціативи» на пленарному засіданні у лютому. Це звернення планують надати депутатам під час найближчої сесії Чернігівської міської ради, яка запланована на 30 січня 2015 року
Чернігівському міському голові Соколову О.В.
Депутатам Чернігівської міської ради
Представників громадських організацій міста Чернігова
Звернення
Звертаються до вас активні мешканці міста з проханням сприяти урегулюванню процедури місцевої ініціативи в Чернігові. Це питання лежить в площині вашої компетенції.
Беручи до уваги урядовий курс на децентралізацію, необхідність вільного доступу громади до участі в місцевій самоорганізації та місцевому самоврядуванні, вважаємо, що Чернігівська міська рада на своему пленарному засіданні в січні 2015р. має розглянути питання про визначення права громадян на місцеву ініціативу.
Проект необхідного нормативно-правового акту підготовлений та зареєстрований в Чернігівській міській раді. Запропонований Проект рішення та Положення не є остаточним варіантом і може підлягати подальшому обговоренню.
Наголошуємо, що дана ініціатива позбавлена політичної складової.
Прийняття Положення слугуватиме посиленню експертного потенціалу серед громадськості, а також консолідації зусиль громади у вирішенні проблем місцевого значення.
Сподіваємося на підтримку нашої ініціативи та подальшу співпрацю.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.