Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 грудня, 14:58:33

Можливість громади впливати на життя міста - найбільший жах чиновників міськради?

28.01.2015   10:52Агенцiя

На місцевих депутатів покладено велику відповідальність – саме від них залежить чи зможуть звичайні чернігівці та громадські організації міста цивілізованим шляхом виносити суспільно-важливі питання на розгляд сесії Чернігівської міської ради.

Згоди в цьому дійшли  представники громадських організацій Чернігова 27 січня в дискусійному клубі «Експертна думка».

У світлі останніх подій в країні громадяни стали більш свідомо брати участь в житті міста та країни, вважає Тетяна Бойко, представник ГО «Міжнародний інститут гуманітарних технологій».

Проект  «Про місцеві ініціативи в м.Чернігові», який надає можливість громаді ініціювати розгляд питань депутатами міської ради, намагалися реалізувати ще з червня місяця 2014 року. Проте, чернігівські чиновники не підтримали активістів. Складається враження, що для них дати можливість громаді впливати на життя міста - найбільших жах. Нема нічого складного щоб  винести  питання про місцеві ініціативи на порядок денний сесії міськради, однак посадові особи бачать в цьому  лише перестороги, виклики та проблеми без якихось іміджевих бонусів та надбань, впевнена Ольга Рись, представник Поліського фонду  міжнародних та регіональних досліджень.

На практиці механізм «місцевих ініціатив» мав би реалізовуватися    наступним чином. Члени територіальної громади збираються в ініціативну групу, яка розроблює проект рішення Чернігівської міської ради, та подає його разом з пакетом необхідних документів до уповноваженого структурного підрозділу міської ради. Попередньо активні мешканці міста мають зібрати підписи 50 прихильників своєї ідеї. Питання вноситься на розгляд депутатського корпусу, а далі небайдужі громадяни здійснюють контроль за виконанням рішення ради у випадку його ухвалення.  

Наразі, згідно Статуту міста Чернігова, аби чернігівці могли запропонувати винесення питання на розгляд сесії, потрібно зібрати 10% підписів жителів міста, а це близько 30 тисяч чоловік. Водночас, українські експерти пропонують для категорії міст до 500 тисяч чоловік цифру підписів у  50 чоловік, аби подати ініціативу на розгляд міської ради. Крім того, є необхідність прийняти окреме Положення, яке регламентує проведення процедури місцевих ініціатив.  

Як зазначили присутні на прес-конференції представники громадських організацій, проект положення щодо місцевих ініціатив вже підготовлений та зареєстрований у міській раді, проте,  протягом  півроку, чиновники так і не розглянули його. Таким чином, реалізація даного проекту затягується Чернігівською міською радою. Організатори проекту готові до діалогу з депутатами та чиновниками Чернігівської міської ради щодо зміни певних аспектів документації.

Головне сьогодні  - це винесення даного проекту рішення та Положення  на сесію міськради у лютому цього року, підсумували організатори.

Саме тому, представники громадських організацій Чернігова підготували звернення до Чернігівського міського голови Олександра Соколова та депутатів міської ради щодо розгляду питання «Про місцеві ініціативи» на пленарному засіданні у лютому. Це звернення планують надати депутатам під час найближчої сесії Чернігівської міської ради, яка запланована на 30 січня 2015 року

Чернігівському міському голові Соколову О.В.
Депутатам Чернігівської міської ради
Представників громадських організацій міста Чернігова

Звернення

Звертаються до вас активні мешканці міста з проханням сприяти урегулюванню процедури місцевої ініціативи в Чернігові. Це питання лежить в площині вашої компетенції.

Беручи до уваги урядовий курс на децентралізацію, необхідність вільного доступу громади до участі в місцевій самоорганізації та місцевому самоврядуванні, вважаємо, що Чернігівська міська рада на своему пленарному засіданні в січні 2015р. має розглянути питання про визначення права громадян на місцеву ініціативу.

Проект необхідного нормативно-правового акту підготовлений та зареєстрований в Чернігівській міській раді. Запропонований Проект рішення та Положення не є остаточним варіантом і може підлягати подальшому обговоренню.

Наголошуємо, що дана ініціатива позбавлена політичної складової.

Прийняття Положення слугуватиме посиленню експертного потенціалу серед громадськості, а також консолідації зусиль громади у вирішенні проблем місцевого значення.
Сподіваємося на підтримку нашої ініціативи та подальшу співпрацю.

 

Останні новини Чернігівщини

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму 13:17

6 грудня практичні психологи Прилуцького центру творчості дітей та юнацтва (ЦТДЮ) провели для професійної спільноти фахівців психологічної служби системи освіти тренінг з діагностичним практикумом, де також попрактикували методи арт-терапії, інформує Прилуцька міська рада.

 У службі зайнятості запроваджують нову модель надання послуг

У службі зайнятості запроваджують нову модель надання послуг 13:01

Задля покращання сервісного обслуговування шукачів роботи і роботодавців службу зайнятості модернізують.Наступного року в її діяльності очікується чимало змін. Про те, які новації буде впроваджено та як зміниться робота фахівців служби зайнятості, йшлося на дводенному семінарі-навчанні, що проходить 7-8 грудня в Чернігівському обласному центрі зайнятості.

Про стан проїзду на ранок 8 грудня та зняття обмежень на дорозі Н-27

Про стан проїзду на ранок 8 грудня та зняття обмежень на дорозі Н-27 12:55

Минулої доби 7 грудня по області з вечора спостерігались опади у вигляді мокрого снігу. Для розчистки та обробки покриття протиожеледними матеріалами з ночі до ранку 8 грудня було задіяно: - 60 механізмів; - 69 працівників дорожніх організацій.

Щодо орендної плати за землю при переході права власності на нерухоме майно, розташованого на орендованій попереднім власником такого майна земельній ділянці

Щодо орендної плати за землю при переході права власності на нерухоме майно, розташованого на орендованій попереднім власником такого майна земельній ділянці 12:50

Земельним кодексом України (далі – ЗКУ) та Законом України «Про оренду землі» (далі – Закон) визначено, що у разі набуття права власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, розміщений на земельній ділянці, що перебуває в оренді у попереднього власника, до набувача одночасно переходить право оренди земельної ділянки, на якій розміщений такий об’єкт, в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього власника такого об’єкта (част. 3 ст.120 ЗКУ, част.3 ст.7 Закону).

Робота, про яку мріяла…

Робота, про яку мріяла… 12:47

Знайомтеся, це – медична сестра сільської школи Вікторія Ніколенко. За фахом – фельдшерка, проживає в Чернігові й до своїх маленьких і старших пацієнтів приїздить у Киїнку з міста.