Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 12:21:55

Варто попереджати забруднення довкілля, а не боротися з наслідками

25.12.2014   08:10Агенцiя

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов під час засідання територіальної міжвідомчої комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області, яке відбулося 23 грудня.

— Стратегія екологічної політики має бути спрямована на перехід від моделі, що орієнтована на ліквідацію наслідків екологічних порушень, до моделі, яка базується на прогнозуванні та попередженні забруднення довкілля і покращенні його стану. Це характерно для більшості Європейських країн, — зазначив він.

Представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, суб'єктів моніторингу довкілля області, депутати Чернігівської обласної ради, громадських організацій та науковці обговорили екологічну ситуацію в області.

Як зазначалося, сьогодні продовжується робота зі створення системи моніторингу довкілля Чернігівщини. Наразі триває виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки. Вона передбачає фінансування освітніх та природоохоронних заходів, визначення вмісту забруднюючих речовин у повітрі, воді та ґрунті.

У поточному році за кошти природоохоронного фонду відбувалося будівництво та реконструкція каналізаційних колекторів, полігонів сміття, тампонаж не діючих артезіанських свердловин, закупка контейнерів для сміття в містах та районах Чернігівщини.

Важливим завданням є впровадження у систему охорони довкілля геоінформаційних технологій, що дозволяють візуалізувати та моделювати екологічну ситуацію в області. Так, за результатами досліджень, в останні роки спостерігається тенденція до зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Радіаційний фон має низьке значення. Загалом, як зазначають екологи, Чернігівщина має задовільний стан довкілля.

В області також ведуться наукові дослідження щодо розширення територій заповідників. На сьогодні статус заповідних територій має 7,7% площі регіону. У 2015 році передбачається збільшення природного заповідного фонду до 10% території області. Зокрема, розробляються проекти з утворення заповідної території загальнодержавного значення "Замглай", гідрологічного заказника "Крюково", урочища "Липів Яр", парків "Рубіжанський" та "Козацький", поліфункціональних об'єктів на кордоні з Білоруссю.

Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів проводиться моніторинг поверхневих вод за 38-ми гідрохімічними показниками. За даними досліджень, хімічний склад поверхневої води в цілому відповідає параметрам природного фону.

В області, також, триває робота з регулювання викидів в атмосферне повітря, паспортизація місць видалення твердих побутових відходів, очисних споруд та полів фільтрації.

Учасники засідання ухвалили рішення про здійснення обміну в електронному вигляді екологічною інформацією між суб'єктами державної системи моніторингу.

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини