Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 жовтня, 00:57:21

Варто попереджати забруднення довкілля, а не боротися з наслідками

25.12.2014   08:10Агенцiя

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов під час засідання територіальної міжвідомчої комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області, яке відбулося 23 грудня.

— Стратегія екологічної політики має бути спрямована на перехід від моделі, що орієнтована на ліквідацію наслідків екологічних порушень, до моделі, яка базується на прогнозуванні та попередженні забруднення довкілля і покращенні його стану. Це характерно для більшості Європейських країн, — зазначив він.

Представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, суб'єктів моніторингу довкілля області, депутати Чернігівської обласної ради, громадських організацій та науковці обговорили екологічну ситуацію в області.

Як зазначалося, сьогодні продовжується робота зі створення системи моніторингу довкілля Чернігівщини. Наразі триває виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки. Вона передбачає фінансування освітніх та природоохоронних заходів, визначення вмісту забруднюючих речовин у повітрі, воді та ґрунті.

У поточному році за кошти природоохоронного фонду відбувалося будівництво та реконструкція каналізаційних колекторів, полігонів сміття, тампонаж не діючих артезіанських свердловин, закупка контейнерів для сміття в містах та районах Чернігівщини.

Важливим завданням є впровадження у систему охорони довкілля геоінформаційних технологій, що дозволяють візуалізувати та моделювати екологічну ситуацію в області. Так, за результатами досліджень, в останні роки спостерігається тенденція до зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Радіаційний фон має низьке значення. Загалом, як зазначають екологи, Чернігівщина має задовільний стан довкілля.

В області також ведуться наукові дослідження щодо розширення територій заповідників. На сьогодні статус заповідних територій має 7,7% площі регіону. У 2015 році передбачається збільшення природного заповідного фонду до 10% території області. Зокрема, розробляються проекти з утворення заповідної території загальнодержавного значення "Замглай", гідрологічного заказника "Крюково", урочища "Липів Яр", парків "Рубіжанський" та "Козацький", поліфункціональних об'єктів на кордоні з Білоруссю.

Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів проводиться моніторинг поверхневих вод за 38-ми гідрохімічними показниками. За даними досліджень, хімічний склад поверхневої води в цілому відповідає параметрам природного фону.

В області, також, триває робота з регулювання викидів в атмосферне повітря, паспортизація місць видалення твердих побутових відходів, очисних споруд та полів фільтрації.

Учасники засідання ухвалили рішення про здійснення обміну в електронному вигляді екологічною інформацією між суб'єктами державної системи моніторингу.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 178 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 178 нових випадків COVID-19 19:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 20 жовтня в області зафіксовано 178 нових випадків COVID-19. Зокрема 118 — у Чернігівському районі (в тому числі 69 — у Чернігові), 54 — у Ніжинському, по 2 — у Новгород-Сіверському, Корюківському та Прилуцькому районах. 76 захворілих госпіталізовані

Чернігівська область залишається в «помаранчевій» зоні. Поки що

Чернігівська область залишається в «помаранчевій» зоні. Поки що 19:45

Таке рішення прийняла сьогодні Державна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь у засіданні взяли заступники голови ОДА Дмитро Синенко та Жанна Шерстюк.

Через перекриття руху на вул. Івана Мазепи в роботу громадського транспорту вносяться тимчасові зміни

Через перекриття руху на вул. Івана Мазепи в роботу громадського транспорту вносяться тимчасові зміни 19:15

На період проведення ремонтних робіт, під час перекриття руху автотранспорту в м. Чернігові на ділянці вул. Івана Мазепи від Площі Перемоги до вул. Музичної з 8.00 год. 21 жовтня по 20.00 год. 23 жовтня (схема додається), вносяться наступні тимчасові зміни в роботу громадського транспорту м. Чернігова:

Початок осінніх канікул у школах Чернігова - з 25 жовтня

Початок осінніх канікул у школах Чернігова - з 25 жовтня 19:08

На виконання доручення чернігівського міського голови управління освіти міської ради проводило опитування серед батьків учнів закладів загальної середньої освіти Чернігова щодо дати осінніх канікул.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 17:29

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.