Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 березня, 02:45:37

Варто попереджати забруднення довкілля, а не боротися з наслідками

25.12.2014   08:10Агенцiя

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов під час засідання територіальної міжвідомчої комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області, яке відбулося 23 грудня.

— Стратегія екологічної політики має бути спрямована на перехід від моделі, що орієнтована на ліквідацію наслідків екологічних порушень, до моделі, яка базується на прогнозуванні та попередженні забруднення довкілля і покращенні його стану. Це характерно для більшості Європейських країн, — зазначив він.

Представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, суб'єктів моніторингу довкілля області, депутати Чернігівської обласної ради, громадських організацій та науковці обговорили екологічну ситуацію в області.

Як зазначалося, сьогодні продовжується робота зі створення системи моніторингу довкілля Чернігівщини. Наразі триває виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки. Вона передбачає фінансування освітніх та природоохоронних заходів, визначення вмісту забруднюючих речовин у повітрі, воді та ґрунті.

У поточному році за кошти природоохоронного фонду відбувалося будівництво та реконструкція каналізаційних колекторів, полігонів сміття, тампонаж не діючих артезіанських свердловин, закупка контейнерів для сміття в містах та районах Чернігівщини.

Важливим завданням є впровадження у систему охорони довкілля геоінформаційних технологій, що дозволяють візуалізувати та моделювати екологічну ситуацію в області. Так, за результатами досліджень, в останні роки спостерігається тенденція до зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Радіаційний фон має низьке значення. Загалом, як зазначають екологи, Чернігівщина має задовільний стан довкілля.

В області також ведуться наукові дослідження щодо розширення територій заповідників. На сьогодні статус заповідних територій має 7,7% площі регіону. У 2015 році передбачається збільшення природного заповідного фонду до 10% території області. Зокрема, розробляються проекти з утворення заповідної території загальнодержавного значення "Замглай", гідрологічного заказника "Крюково", урочища "Липів Яр", парків "Рубіжанський" та "Козацький", поліфункціональних об'єктів на кордоні з Білоруссю.

Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів проводиться моніторинг поверхневих вод за 38-ми гідрохімічними показниками. За даними досліджень, хімічний склад поверхневої води в цілому відповідає параметрам природного фону.

В області, також, триває робота з регулювання викидів в атмосферне повітря, паспортизація місць видалення твердих побутових відходів, очисних споруд та полів фільтрації.

Учасники засідання ухвалили рішення про здійснення обміну в електронному вигляді екологічною інформацією між суб'єктами державної системи моніторингу.

Останні новини Чернігівщини

8 березня - Міжнародний жіночий день 09:26

Цей святковий день цілком присвячений самій прекрасній половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років.

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен 14:56

Вміння спілкуватися та правильно висловлювати свої думки так чи інакше впливає на стосунки. Не важливо з ким ви спілкуєтесь, а важливо як ви вмієте знаходити підходи до кожного.

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі 14:36

Дірочки на млинцях, приготованих на кефірі, з’являються через те, що кисломолочний напій взаємодіє з содою. В результаті виділяються бульбашки, що розпушують тісто та роблять його повітряним, пористим.

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня 14:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 березня 2021 року