Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 01:46:33

У Куликівці радились як стабілізувати ситуацію в області у зв’язку з відключеннями електроенергії

24.12.2014   07:51

Лише жорстка персональна відповідальність посадових осіб, причетних до енергопостачання, чітка взаємодія влади, ПАТ «Чернігівобленерго», районних електричних мереж та громадськості дозволять стабілізувати енергетичну ситуацію в області та не допустити подальших економічних та соціальних загострень.

Такий висновок можна зробити за підсумками кущової наради з питання забезпечення електроенергією об'єктів промисловості, сільського господарства та соціальної інфраструктури Чернігівської області, що відбулася 23 грудня на базі Куликівського району, повідомляє відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської облради.

Участь у заході, який провів голова обласної ради Микола Звєрєв, взяли його заступник Валентин Мельничук, голова постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів Арсен Дідур, депутати обласної ради, обрані по відповідних мажоритарних округах, технічний директор ПАТ «Чернігівобленерго» Володимир Рубанка, директори РЕМ та очільники представницької і виконавчої гілок влади Куликівського, Ніжинського, Носівського, Бобровицького, Ріпкинського, Козелецького та Чернігівського районів.

Відкриваючи зібрання, Микола Звєрєв акцентував увагу присутніх на непростій ситуації, що склалася в області у зв'язку із регулятними відключеннями споживачів від електроенергії.

За його словами, енергетична криза в державі спричинена бойовими діями на південному сході України. Через це не працюють промислові підприємства та шахти Донбасу. І як наслідок - в країні виник гострий дефіцит вугілля, необхідного для вироблення теплової та електричної енергії.

З перших чисел грудня на Чернігівщині тривають аварійні відключення світла, введені Міненерго у зв'язку з браком палива на складах теплоелектростанцій. Із самого початку виникнення аварійних відключень обласна рада, як вищий представницький орган влади в області, робила все можливе щоб ситуацію спрямувати в контрольоване русло. Як повідомив керівник, обласна рада звернулася з відповідним листом до Прем'єр-міністра України Арсенія Петровича Яценюка щодо прийняття рішення стосовно врегулювання вищезазначених питань в нашій області та забезпечення збалансованої роботи об'єднаної енергетичної системи України.

Ця проблема також вивчалася і на позачерговому засіданні постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів, яке відбулося на початку грудня. Комісія визнала стан постачання електроенергії до переробних підприємств, тваринницьких комплексів та інших об'єктів сільськогосподарської галузі вкрай незадовільним.

Враховуючи всі ці обставини, питання забезпечення електроенергією об'єктів промисловості, сільського господарства та соціальної інфраструктури Чернігівської області було розглянуто також на 3-ох загальнообласних нарадах. За результатами цих зустрічей в усіх районах були створені і сьогодні діють антикризові енергетичні штаби, які спільно з спеціалістами районних електричних мереж відпрацювали пропозиції щодо графіків аварійних відключень. Такі графіки передбачають черговість вимкнення і певні часові рамки.

«Наше головне завдання зробити так, щоб ці графіки неухильно виконувалися», - наголосив Микола Звєрєв і повідомив, що такі ж кущові наради, як у Куликівці, на цьому тижні відбудуться в Ічні і Корюківці.

З інформацією про ситуацію з електропостачанням населених пунктів виступили керівники районів та районних електромереж. Кожен з доповідачів розповів про конкретні заходи, до яких нині вдається місцева влада, щоб не допустити подальших безсистемних і невпорядкованих відключень електроенергіі.

Якщо узагальнити, то такими заходами є робота в трьох напрямках: вироблення та неухильне дотримання чітких графіків відключень електроенергії в населених пунктах, забезпечення соціально значимих організацій, установ та підприємств альтернативними джерелами електроенергії (наприклад – придбання генераторів) та роз'яснювальна робота серед громадян, яка регулярно повинна здійснюватися владою через засоби масової інформації та на сільських сходах.

Підбиваючи підсумки наради, голова обласної ради Микола Звєрєв, зокрема, заявив, що відключення світла триватимуть до кінця зими. Тому обласна влада і надалі буде контролювати ситуацію в енергозабезпеченні. Очільник області попросив керівників районів зі своєї сторони також посилити контроль за дотриманням графіків відключень електроенергії. «Головне, щоб тут не було хаотичного і довготривалого (більше 2-ох годин) відключення споживачів», - сказав Микола Звєрєв.

Захід анансовано не було.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 577 нових випадків COVID-19

Виявлено 577 нових випадків COVID-19 18:31

За даними управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 10 квітня в області зафіксовано 577 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини