Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 16:53:07

Наступного року сільські та селищні громади Чернігівщини формуватимуть нове суспільство

01.12.2014   15:21Агенцiя

Підписано Протокол намірів щодо реалізації спільного проекту «Сприяння формуванню громадянського суспільства у сільських і селищних громадах Чернігівської області»

Допомогти головам територіальних громад започаткувати ініціативи місцевих спільнот, спрямовані на їхній соціально-економічний та культурний розвиток – саме таку мету має проект «Сприяння формуванню громадянського суспільства у сільських і селищних громадах Чернігівської області», що реалізовуватиметься наступного року на території області за підтримки Фонду Ганса Зайделя.

Протокол намірів 1 грудня підписали в.о. голови облдержадміністрації Сергій Журман, голова обласної ради Микола Звєрєв та керівник представництва фонду Ганса Зайделя (Федеративна Республіка Німеччина) в Україні Сергій Загорний.

Відповідно до Протоколу, сторони сприятимуть співробітництву у сфері підвищення професійної кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування, формування та підвищення спроможності міст, селищ Чернігівської області до сталого розвитку та проведенню реформи місцевого самоврядування в Україні.

Проект повинен сприяти ініціативам місцевих спільнот, спрямованим на соціально-економічний та культурний розвиток. Такий підхід спирається на розуміння того, що обов'язковою умовою забезпечення сталого розвитку територіальної громади є підтримка його мешканцями інноваційних ініціатив та їхня особиста співучасть в реалізації поставлених ними ж завдань.

Проект призначено для молодих селищних та сільських голів Чернігівщини, відібраних за результатами спеціального анкетування. Заняття проводитиме доктор наук, а нині референт Фонду Ганса Зайделя Юрген Вальсхьофер, а також українські фахівці.

В рамках проекту заплановано здійснити низку тематично пов'язаних між собою заходів: чотири семінари, шість візитів-консультацій безпосередньо до територіальних громад області, два освітньо-інформаційні візити.

У вітальному слові в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман висловив подяку представникам Фонду за плідну співпрацю та вдалу реалізацію попереднього проекту "Сталий розвиток малих міст Чернігівської області".

– Проекти Фонду Ганса Зайделя дають реальну можливість нашим молодим людям продовжувати жити і працювати вдома, не виїжджаючи зі своїх міст, сіл і селищ, - наголосив Сергій Журман.

За його словами, облдержадміністрація сприятиме організаційному забезпеченню виконання Проекту, а його позитивні напрацювання обов’язково будуть враховані та використані при формуванні відповідних обласних програм.

Микола Звєрєв подякував німецьким партнерам за підтримку розвитку місцевого самоврядування на Чернігівщині. Протягом тривалого часу очільники територіальних громад вивчали досвід, кращі європейські зразки, що дало практичні результати.

Всі учасники проекту розробили інвестиційні візитівки своїх міст та селищ. Наприклад, Мена та Макошине готують проект щодо спорудження сміттєзвалища – спільного для обох територіальних громад. Семенівка у 2014 р. стала переможцем обласного конкурсу на кращу сільську, селищну міську раду Чернігівщини серед райцентрів та отримала 120 тис. грн. з обласного бюджету.

- Наша область – мирна територія і позиціонує себе стабільним, привабливим для співпраці з європейськими країнами регіоном. Не дивлячись на те, що область межує з Російською Федерацією і Республікою Білорусь, ми маємо надзвичайно вагоме геополітичне значення, адже Чернігівщина захищає кордон всього Європейського Союзу, - підкреслив голова обласної ради.

Микола Звєрєв подякував фонду Ганса Зайделя за проведену роботу та висловив сподівання, що і в подальшому ця співпраця продовжуватиметься, а саме - через реалізацію у 2015 році нового проекту «Сприяння формуванню громадянського суспільства у сільських і селищних громадах Чернігівської області».

Сергій Загорний, у свою чергу, також подякував керівникам області та учасникам проекту за співпрацю та зазначив, що вже на часі напрацювання пропозицій щодо залучення нових інституцій, які матимуть вагоміші ресурси.

Слід зауважити, що на теренах Чернігівської області за підтримки Фонду вже проходили семінари для посадових осіб місцевого самоврядування у 1997, 2002, 2005, 2010 роках. Через цю структуру фінансувалася частина реставраційних робіт в Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка». У червні 2010 р. Фонд підтримав проведення в нашій області загальноукраїнського семінару-наради Головдержслужби України та директорів центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. У 2013 – 2014 рр. підтримано проект «Сталий розвиток міст Чернігівської області».

Довідково:

Фонд Ганса Зайделя засновано 11 квітня 1967 року на честь прем'єр-міністра Баварії та голови Християнсько-Соціального союзу доктора Ганса Зайделя.
Поруч з фондами Конрада Аденауера та Фридриха Еберта – один з трьох найбільших партійних фондів ФРН.
З 1990 року Фонд почав працювати в країнах Східної Європи.
Мета діяльності: сприяти розвитку демократичної та суспільної освіти народів на християнській основі; сприяння вихованню, професійній освіті, допомога обдарованим студентам; поглиблення європейської єдності шляхом запрошення іноземних груп та закордонних поїздок; підтримка країн, що розвиваються тощо.

За інформацією прес-служб

Останні новини Чернігівщини

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їхніх сімей мають унікальну можливість реалізуватися в бізнесі 16:28

Кошти на його створення або розвиток можна отримати за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядовогопроєктуєРобота.

Чернігівські лікарні потребують донорської крові 3 та 4 груп з позитивним резус-фактором

Чернігівські лікарні потребують донорської крові 3 та 4 груп з позитивним резус-фактором 13:52

Станом на 11 грудня по всій Україні стабільною лишається потреба у донорах усіх груп крові. Про це повідомляє платформа ДонорUA у своєму дописі на Facebook.

Колишню керівницю "Чернігівгазу" Аллу Ярову взяли під варту із заставою у 110 мільйонів гривень 13:48

Колишній керівниці "Чернігівгазу" Аллі Яровій обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 110 мільйонів гривень за підозрою у привласненні, розтраті та відмиванні майна.

Подвійний ювілей Миколи Борща 13:46

75-річний ювілей і 60-річчя творчої діяльності заслужений працівник культури України, головний хормейстер Капели бандуристів ім. О.Вересая Микола Борщ відзначив великою концертною програмою “Зорепадом летять роки”.

Допомогу при народженні дитини отримають ще 88 сімей

Допомогу при народженні дитини отримають ще 88 сімей 12:16

Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримають ще 88 мешканок, які зареєстровані і наразі перебувають у Чернігові. Загальна сума виплат — 715 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини