Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:08:19

Прокуратура — профспілки: рахунок ?:?

20.08.2014   09:11Агенцiя

Прокуратура області виграла справу по поверненню у державну власність готелю «Брянськ» у Чернігові і зараз триває судова тяганина по встановленню законного власника Будинку профспілок та навчально-методичного центру Федерації профспілок області по вулиці Шевченка. У 91-му році ці будівлі перейшли у власність вже української обласної профспілки.

Через 20 років прокуратура області схаменулася, що чотири об’єкти незаконно перейшли у власність приватних структур і Федерації профспілок. Основні аргументи прокуратури – будівлі, споруджені до 91-го ще радянськими громадськими організаціями, мають перейти у державну власність, бо нинішні власники їх не будували. У 2011 році державі повернули дитячий санаторій ім. Щорса у Сосниці, а вже четвертого серпня цього року суд виніс рішення по готелю «Брянськ» у Чернігові.

Начальник управління прокуратури області Лілія Федорченко говорить, що визнання права власності першою інстанцією по готелю «Брянськ» за державою було ще у 2011 році, і що три роки в судах вищих інстанції прокуратура це доводила. Лілія Федорченко акцентує, що перегляд законності прав власності торкнувся забудов до 1991-го року ще радянських часів, коли існувала державна соціалістична форма власності і на це майно працювали всі радянські люди, а власниками стали сторонні структури.

З того ж 2011-го року тривають суди обласної прокуратури з Федерацією профспілок Чернігівщини за дві будівлі по вулиці Шевченка. Прокуратура наполягає, що українська профспілка не є правонаступником радянської профспілки. Лілія Федорченко повідомляє, що ці забудови теж робилися профспілками УРСР. У 2001-му році частину приміщення Будинку профспілок передали у приватну власність страхового товариства «Гарантія», до того ж не відомо, чи отримали щось із цього члени профспілок.

Федерація профспілок області наполягає на тому, що законним власником будівель є профспілка, а не держава, яка не вкладала сюди коштів взагалі. Заступник голови Федерації Петро Чорнорот, з 74-го року член радянської профспілки, каже, що окрім нього в організації ще лишилися радянські профспілківці, на кошти яких все це зводилося, і додає, що хоче, аби ці будівлі служили захисту прав працюючих людей наступних поколінь.

З його слів, прокуратура вже три роки не може довести, що Будинок профспілок та навчально-методичний центр Федерації профспілок області належить державі, бо будувалися вони не за кошти держави, а на кошти членів профспілки.

Третього червня федерація профспілок виграла останнє засідання Київського господарського апеляційного суду, але прокуратура подала на касацію, справу поновили і 20 серпня буде чергове слухання.
Отже, доля профспілкових будівель поки не відома, але обидві сторони — і прокуратура, і профспілки — не збираються відступати.
За даними прокуратури, об’єкти, побудовані після 91-го року, як ось ці господарські споруди і автомобільна стоянка біля «Брянська», до державної власності не переходитимуть і залишаться акціонерному об’єднанню «Укрпрофтур».


http://chodtrk.com.ua/?p=16638

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.