Реформування місцевого самоврядування: європейський досвід
«То що ж нам робити?» – таким виявилося ключове питання, що прозвучало 11 червня на виїзному семінарі «Реформування місцевого самоврядування: європейський досвід». Проводився він для посадових осіб місцевого самоврядування Чернігівського району на базі відповідної райдержаміністрації.
Власне, європейський досвід слухачів цікавив із точки зору можливості та реалістичності його запровадження в Україні під час реформування місцевих органів влади й самоврядування. Зрозуміло, що з врахуванням наявних та добре відомих проблем сучасного місцевого самоврядування в Україні та поточних пріоритетів.
Семінар складався з двох частин. Спочатку учасники познайомилися з діяльністю місцевого самоврядування на прикладі міста Кемптен (ФРН), де нещодавно побувала група міських та селищних голів Чернігівщини. Насамперед, йшлося про міське господарство та комунальні служби – водопостачання та водовідведення, утилізацію відходів, розвиток альтернативної енергетики, збереження навколишнього середовища, благоустрій та ін.
Свого роду відповіддю на вищенаведене запитання стала наступна тема «Угода про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Українорю та ЄС: обгрунтування, витоки, зміст». Мовилося про структуру Угоди, її деякі аспекти, пов`язані зі скасуванням мит (насамперед, на сільгосптовари), можливий вплив на реформування державного управління. Для учасників певною несподіванкою стала інформація про те, що деякі положення частково підписаної Угоди вже діють, а переважна більшість інших, ймовірно, запроваджуватимуться з 1 листопада поточного року.
На завершення семінару учасники висловили сподівання, що всі свої кроки з реформування держава супроджуватиме необхідною публічною інформацією та роз`ясненнями.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).