Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:56:50

Виховання екологічної свідомості – спільна справа влади та громадськості

12.06.2014   07:43

Про організацію в Чернігові системної кампанії з утилізації небезпечних твердих побутових відходів та її інформаційно-просвітницьку складову йшлося на нараді за участю громадських активістів та керівників комунальних підприємств.

Як ефективно організувати збір відпрацьованих батарейок? За чий кошт відправляти їх на переробку до Львова, де працює єдине в Україні підприємство ДП «Аргентум»? Хто і як утилізує енергозберігаючі люмінесцентні лампи? Ці питання вирішуватимуться за координації спеціалістів міськради.

За словами заступника міського голови Анни Романової, у Чернігові вже певний час з ініціативи громадських активістів за їх власні кошти діє система збору відпрацьованих батарейок. «Це насправді серйозна проблема. Ми повинні визначитися з пунктами прийому відпрацьованих батарейок та поінформувати населення про їхні адреси. А головне – переконливо розповісти людям про шкоду, яку ці відходи завдають довкіллю і здоров’ю», - каже А. Романова.

Громадські активісти навели приклади європейської практики утилізації небезпечних відходів та поділилися власним досвідом вирішення цієї проблеми. Так, лише магазин «Адреналін» за півтора роки зібрав і відправив на утилізацію понад 400 кгвідпрацьованих батарейок. Ініціатори екологічного руху вважають, що більше зусиль потрібно приділити просвітницькій роботі, особливо – з дітьми і молоддю.

А. Романова запевнила, що інформаційній складовій і соціальній рекламі з цього питання буде приділена значна увага та висловила сподівання на подальшу спільну роботу з громадськістю.

Довідково: Звичайна пальчикова батарейка, як правило, містить ртуть, кадмій, нікель, кобальт та інші важкі метали. Лише одна використана батарейка, викинута на смітник, здатна забруднити 400 літрів води або 20 квадратних метрів ґрунту. Потрапивши до організму людини, ці отруйні речовини руйнують нирки, печінку, нервову систему тощо.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.