Стартував проект з виборчої просвіти та активізації молоді в Чернігівській та Сумській областях
Багато молодих людей пасивно ставляться до участі у виборах, оскільки не довіряють самому інституту виборів, не орієнтуються у великій кількості передвиборчої інформації, не можуть її критично оцінити, не розуміють процесу виборів та не вірять у вартість власного голосу. Тому існує нагальна потреба у зміні існуючої парадигми, їх відношення до виборчого процесу.
Метою проекту є сприяння проведенню вільних і чесних президентських виборів 2014 року шляхом просвіти та активізації молоді в Чернігівській та Сумській областях. Діяльність проекту спонукатиме молодь до усвідомленої участі у виборах та громадських процесах, запропонувавши їм сильні аргументи щодо важливості виборів, унікальної ролі кожного виборця, впливу тих, кого обирають, на повсякденне життя виборця, країни.
Однією з причин, чому присутність молоді на виборах має життєво важливе значення є омолодження вікової структури електорату. Тільки в 2013 році природне скорочення чисельності населення в Україні становило 158,7 тисяч, а за останні 5 років цей показник становить 858 тисяч осіб. А за період з 1989 до 1996 – ті, кому зараз 18-25 років – народилося 4,6 мільйони осіб, що є суттєвою цифрою, враховуючи загальну чисельність виборців у 36,5 мільйонів.
Вибори – це основна можливість для громадян реалізувати свої політичні права. Молодь має відчувати відповідальність за своє майбутнє та майбутнє країни. Сьогоднішні студенти, – завтрашні педагоги, інженери, юристи, медики, економісти, мають можливість стати політично активними та усвідомити значення процесів, що відбуваються в нашій країні. Молоді люди мають визначитись ким хочуть бути: спостерігачами, від яких, на їх власну думку, нічого не залежить, чи громадянами.
Наталія Дрозд, Центр «Доброчин»
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).