Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:55:10

Депутати обласної ради затвердили обласний бюджет на 2014 рік

30.01.2014   16:20

30 січня відбулася чергова сімнадцята сесія обласної ради шостого скликання, яку провів її голова Анатолій Мельник. В роботі сесії також взяли участь голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, керівники районів і міст, структурних підрозділів виконавчої та представницької влади області, представники засобів масової інформації.

Перед початком пленарного засідання за вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, активну громадську діяльність та високий професіоналізм Анатолій Мельник вручив грамоти Верховної Ради України депутату обласної ради, начальнику головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області Віктору Кульбаці і Корюківському  міському голові Ігорю Матюсі та Цінний подарунок Голови Верховної Ради України депутату обласної ради, голові селянського фермерського господарства «Колос» Куликівського району Віктору Трушу.

Першим на сесії депутати прийняли рішення «Про обласний бюджет на 2014 рік». В основному фінансовому документі області зазначено, що загальний обсяг доходів на 2014 рік становить 2 457 644,7 тис. грн. Загальний обсяг видатків обласного бюджету становить 2 455 173,0 тис. грн.

Передбачається запровадження розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року в сумі 1218 грн., з 1 липня – 1250 грн., з 1 жовтня  – 1301 грн. на місяць.

Видатки загального фонду обласного бюджету на освіту становлять 317 156,7 тис. грн., що більше ніж у бюджеті 2013 року на 10939,3 тис. грн.

Всього на галузь охорони здоров’я передбачається спрямувати із загального фонду бюджету 430197,5 тис. грн., що на 27903,4 тис. грн. більше попереднього року.

За загальним фондом бюджету на галузь культури  передбачено 74302,5 тис. грн., що більше відповідних показників 2013 року на 18331,4 тис. грн.

Наступною депутати затвердили Програму економічного і соціального розвитку області на  2014 рік, головні пріоритети якої узгоджені з Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» на регіональному рівні та зорієнтовані на реалізацію її завдань та положень, соціальних ініціатив Президента України.

Головною метою розвитку регіону у 2014 році визначено поліпшення якості життя населення за рахунок активізації економічних процесів, впровадження загальнодержавних економічних реформ та використання в повній мірі внутрішніх і зовнішніх можливостей.

Досягнення поставленої мети забезпечуватиметься шляхом реалізації пріоритетних напрямків:
-     підвищення рівня конкурентоспроможності реального сектору економіки;
-      подальший розвиток інфраструктури регіону, поліпшення системи життєзабезпечення населення;
-     створення умов для активізації підприємницьких ініціатив та  стимулювання інвестиційної діяльності;
-     підвищення доступності і якості соціальних послуг та стандартів життя населення.

Валовий регіональний продукт у 2014 році у галузях господарського комплексу у фактичних цінах складе 23,2 млрд. грн., що в реальному вимірі більше очікувань 2013 року на 1,3%.

Розвиток інфраструктури регіону відбуватиметься шляхом поліпшення  її стану та модернізації.

Передбачається побудувати середніх навчальних закладів на 1000 учнівських місць, дошкільних закладів освіти - на 320 місць,  лікарень – на 165 ліжок, амбу­ла­торно-поліклінічних закладів – на 195 відвідувань за зміну, газових мереж –  32,8 км.

Головною метою у розвитку сільського господарства буде забезпечення конкурентоспроможності сільського господарства області на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Пріоритетним залишається розвиток тваринництва, рослинництва, підвищення ефективності землекористування, модернізація та структурна перебудова галузі, розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.

Передбачається збільшення виробництва валової продукції сільського господарства усіма категоріями господарств на 2,1 % порівняно з 2013 роком, у сільгосппідприємствах - на 2,9%.

У промисловому комплексі обсяги виробництва продукції прогнозуються  на рівні 100,3 % до 2013 року.

Наступним народні обранці прийняли рішення «Про внесення змін до обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей Чернігівської області на 2011-2015 роки «Веселкове літо», затвердженої рішенням обласної ради від 25 березня 2011 року». Метою запропонованих змін до Програми є створення належних умов для оздоровлення та відпочинку дітей шляхом покращання стану матеріально-технічної бази закладів комунальної форми власності, зокрема, позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Дивосвіт» Чернігівської обласної ради. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми у 2014 та 2015 роках з обласного бюджету становить 105272,1 тис. грн.

Всього ж до завершення пленарного засідання було прийнято більше тридцяти рішень.

Зокрема, в їх числі:
-          «Про погодження спеціального дозволу на видобування питних підземних вод ділянки Ніжинського-I родовища питних підземних вод дочірньому підприємству «Аромат» для філії «Ніжинський міськмолзавод»;
-          «Про погодження спеціального  дозволу на видобування питних підземних вод Менського родовища питних підземних вод товариству з обмеженою відповідальністю «Нептун»;
-          «Про погодження спеціального дозволу на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку питних підземних вод комунальному підприємству «Господар» Варвинської селищної ради Чернігівської області»;
-          «Про погодження спеціального дозволу на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку питних підземних вод товариству з додатковою відповідальністю «Ясен-Прод»;
-          «Про внесення змін до рішення обласної ради від 21 грудня 2012 року «Про надання згоди та прийняття майна у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області»;
-          «Про надання управлінню комунального майна Чернігівської обласної ради дозволу на здійснення заходів, пов’язаних з виготовленням технічної документації на об’єкти нерухомого майна»;
-          «Про встановлення зменшеного розміру орендної плати Державній організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області»;
-          «Про встановлення зменшеного розміру орендної плати Чернігівському регіональному управлінню Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»;
-          «Про перейменування комунального закладу «Ніжинський український драматичний театр ім. М.М. Коцюбинського»;
-          «Про призначення Синявської Г.М. на посаду головного лікаря комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний центр  радіаційного захисту та оздоровлення населення»;
-          «Про план роботи обласної ради на  2014 рік»;
-          «Про проведення звітів депутатів обласної ради перед виборцями» та інші.

По завершенню пленарного засідання відбувся підхід до преси Анатолія Мельника та Володимира Хоменка, які відповіли на численні запитання журналістів.


 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.