У Чернігові провели майдан для однієї цільової групи. ФОТО
Незрозуміла кількість, парад прапорів і відсторонення активістів “громадського майдану”
За рішенням обласного штабу національного спротиву 7 грудня, у День місцевого самоврядування в Україні, відбулися збори депутатів всіх рівнів Чернігівської області, на яких, за твердженням організаторів, було розглянуто питання про підтримку вимог українського народу до Президента, уряду і Верховної Ради. Місцем зборів було обрано головну площу обласного центру, так як “свої заходи провладні депутати влаштовують в залах місцевих рад на урочистих зборах, з нагородженням один одного почесними відзнаками та цінними подарунками. Справжні патріоти України сьогодні зберуться на вулиці на головній площі Чернігова за участі депутатів всіх рівнів, та найголовніше тих людей, які довірили їм представляти свої інтереси”.
Як повідомили на початку зборів організатори, участь в них взяли 6 народних депутатів України, 12 депутатів облради, 17 міських і 215 депутатів районних та місцевих рад.
Організаційна спроможність опозиційних депутатів була низька, так як за результатами місцевих виборів 2010 року загальна сукупність опозиційних депутатів на Чернігівщині – 1153.
Низьку явку депутатів організатори обґрунтовували тим, що “місцева влада попереджує та забороняє депутатам районних та міських рад їхати на відкриті збори депутатів всіх рівнів в Чернігові". При цьому вонм посилались на вказівку обласного керівництва.
Цікавими були і підрахунки кількості учасників. Міліція нарахувала близько 250 учасників, деякі з організаторів – близько двох тисяч. Журналісти називали цифри від 400 до тисячі учасників. Мабуть праві всі. Міліція підрахувала лише опозицію, опозиція – всіх чернігівців, яки крокували через майдан. А журналісти – “на глазок”. Найбільш ледачі підраховували учасників, використовуючи публічні веб-камери, розташовані на площі. На їх думку все ж більш реальна цифра - до півтисячі “постійних” учасників.
Народні депутати Валерій Дубіль, Сергій Аверченко, Андрій Шевченко, Лілія Гриневич, Тетяна Слюз та Руслан Марценків не були яскравими ораторами і не спромоглися “запалити” присутніх. Дехто з місцевих були більш досвідченими ораторами. Цікаво, що реальним організаторам, представникам громадських організацій, які з самого початку розбудовували чернігівський майдан організатори слова не надали.
До теми: У Чернігові розпочало роботу "Євромістечко". ФОТО
Виступаючі народні обранці і місцеві представники опозиції нагадали присутнім про події 30 листопада на Майдані Незалежності та головні вимоги євромайдану в Києві і закликали всіх 8 грудня також приїхати до Києва аби взяти участь у народному Віче.
Також, як повідомив один з організаторів, планувалося, що захід відбудеться лише під державними прапорами та прапором Євросоюзу. Але спочатку ВО “Свобода” розгорнула власні прапори, через двадцять хвилин з розташованого поруч офісу “Удару” піднесли декілька партійних прапорів, і нарешті не витримали представники ВО “Батьківщина”, і підвезли декілька десятків партійних прапорів.
Присутність на майдані палатки з прапором “Батьківщини” і написом “Семенівка” наводили на думку, що планувалося, щоб інші опозиційні депутати з районів області також розгорнуть свої, але не склалося.
Цікаво, що проведення мітингу опозиції не заважало молодятам проводити фотосесії біля театру.
Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03
Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.
Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00
Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56
Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54
У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49
ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION