Курс на євростандарти для України є незмінним
Президент України Віктор Янукович під час інтерв’ю з журналістами українських телеканалів, яке відбулося 26 листопада, наголосив: “Ми будемо йти своїм шляхом, ми будемо робити все, щоб Україна ставала економічно міцнішою, сильнішою”.

За його словами, Україна визначилася щодо підписання Угоди з Європейським Союзом. Водночас, підкреслює Президент, все, що стосується умов, є принциповим питанням і все повинно відбуватися в інтересах українського народу. “Як тільки ми вийдемо на той рівень, який буде відповідати нашим інтересам, коли ми домовимось на нормальних умовах, тоді будемо вести розмову про підписання. Коли це буде? Швидко чи не дуже швидко. Час покаже. Я хочу, щоб цей час був якомога скоріше”, – підкреслив Президент.
Думки з цього приводу ми спитали у кількох респондентів.
Зокрема своєю позицією з приводу підписання Угоди з ЄС поділився голова Чернігівської обласної адміністрації Володимир Хоменко.
“Найважливіше у вчорашньому виступі нашого Президента, на мою думку, те, що було чітко окреслено, що Україна і надалі тримає курс на Європу, але при цьому євроінтеграція не повинна зашкодити самій Україні.
Що стосується економічного аспекту, то Україна очікувала від європейських партнерів, за висновками урядовців, впровадження механізму певних торгівельних компенсацій. Їх застосування мало гарантувати недопущення бюджетних втрат України. Саме цю точку зору керівництво країни намагається донести до Європейського Співтовариства.
Головний зміст нашої роботи на місцях вбачаю у роз’ясненні позиції Президента України, Уряду та економічних експертів щодо перспектив зовнішньополітичного вибору України. Потрібно не просто донести до людей позицію керівництва нашої держави, а показати її обґрунтованість, зробити зрозумілою кожному громадянинові.
Люди повинні чітко зрозуміти, що влада направляє всі свої зусилля до європейського напрямку. Приймаючи рішення, яке суттєво змінить долю цілої країни, варто все добре зважити. Адже асоціація з ЄС не лише відкриває перед Україною нові можливості, а й накладає на неї певні зобов’язання.
А ми, в першу чергу, повинні думати про національні інтереси. Про що і казав учора Президент під час інтерв’ю журналістам”, – сказав Володимир Хоменко.
Підтримує погляди Президента України і голова Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації “Фонд сприяння демократичним виборам” Володимир Сизих.
“Надзвичайно важливо, що у своєму інтерв’ю Президент підтвердив незмінність шляху України: ми неухильно рухаємось до Європи.
Нам близькі й зрозумілі загальноєвропейські цінності й стандарти. Проте, на жаль, різниця в рівнях економіки України та країн ЄС надто велика. І ще чимало належить зробити для того, щоб наша держава стала конкурентоспроможною, щоб вона нарівні з іншими європейськими країнами діяла у міжнародних взаєминах.
Зауважу, що ключовим в останньому реченні виступає слово “нарівні”. Тобто ніхто – ні на сході, ні на заході – не повинен нав’язувати свою волю Україні. І рішення про асоціацію з ЄС має прийматися, виходячи виключно з національних інтересів нашої держави.
І чи готова наша держава до виконання цих зобов’язань з точки зору економіки – питання, як ми розуміємо, не з простих… Звісно, ми хочемо кращого життя. Недаремно так багато людей виходить на “євромайдани”, вимагаючи підписання угоди про асоціацію. Проте євроінтеграція й угода про асоціацію поняття не тотожні. Запроваджувати європейські стандарти життя в своїй країні, поступово, спираючись на наявні можливості, ніхто нікому не забороняє. А от виконувати вимоги, обумовлені угодою про асоціацію, Україна буде зобов’язана. А вони ж не всі по силах сучасній українській економіці”.
Своїми сподіваннями на “європейське” майбутнє ділиться голова студентської ради Чернігівського національного технологічного університету Максим Гаркуша.
“Я б дуже хотів, щоб Україна була європейською державою. Але не дуже вірю в те, що підписавши цю Угоду у нас одразу виростуть зарплати, покращиться медицина чи життя взагалі.
Я бачив виступ Віктора Януковича, який розповідав про те, що курс нашої країни на Європу залишається незмінним. Він підтримує прагнення людей до кращого життя. Але треба все ретельно зважити і тільки потім підписувати Угоду про вступ до ЄС.
Всі люди хочуть жити краще, так само і я, але чи дасть нам Європа так скоро все те, про що ми мріємо? Це питання дуже складне. Я б хотів помандрувати, можливо, повчитися у якомусь європейському університеті, але чи стане це можливим…”
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.