Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:25:15

До Дня працівників сільського господарства

14.11.2013   15:32

14 листопада, напередодні Дня працівників сільського господарства, аграріїв області з професійним святом привітали голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко та голова обласної ради Анатолій Мельник.

Як відзначив Володимир Хоменко, нинішнього року трудівники села, керівники та фахівці господарств, сільськогосподарських організацій, переробних комплексів, фермери доклали значних зусиль для того, щоб закріпити позитивні тенденції в розвитку сільськогосподарського виробництва Чернігівщини.

За десять місяців поточного року у всіх категоріях господарств області виробництво валової продукції сільського господарства зросло до 7,9 мільярда гривень, що на 3,4% більше минулого року.

Цього року очікується найбільший в історії Чернігівщини урожай зернових культур. Не зважаючи на складні погодні умови цієї осені, в області вже намолочено два з половиною мільйони тонн зерна.

І хоча збиральні роботи ще тривають, очільник області наголосив, що завдяки наполегливій праці хліборобів населення регіону на весь наступний рік забезпечене хлібом.

За останні роки Чернігівщина крок за кроком виходить на лідируючі позиції в країні у галузі молочного скотарства.

В області збудовані і працюють 40 доїльних залів, оснащених за світовими стандартами. У поточному році введено в експлуатацію 6 тваринницьких об’єктів. До кінця року має запрацювати ще три.

Завдячуючи системній роботі місцевих органів влади відчутно збільшилося надходження інвестицій в агропромисловий комплекс області. У першому півріччі 2013 року освоєно 463 мільйони гривень капітальних інвестицій, що на чверть більше, ніж за відповідний період минулого року. Наразі у тваринництві продовжується реалізація більше 40 інвестиційних проектів.

Головне наше завдання, яке послідовно втілюється на теренах області, це замкнені виробничі цикли як у молочному, так і м’ясному напрямах. Місцеві племінні суб’єкти, свої виробництво та кормова база, і обов’язково – власна переробка за схемою „від поля – до столу”.

За мету ставиться вивозити за межі області та країни не сировину, а готову продукцію, щоб мати не лише просте відтворення виробництва, а й додаткову додану вартість, збільшення кількості робочих місць та відрахувань до бюджетів усіх рівнів.

Позитивні тенденції в розвитку галузі позначилися і на підвищенні зарплат, які з минулого року зросли на 13%, і на поліпшенні соціального захисту майнових і земельних інтересів наших селян.

«Обласна державна адміністрація цілеспрямовано працює над виконанням завдань Президента України Віктора Федоровича Януковича: „поряд із нарощуванням економічного потенціалу аграрної галузі приділяти значну увагу розвитку сільських територій”.

Важливого значення надаємо реалізації в регіоні Державної програми розвитку українського села. Так, у розвиток сільських територій, інфраструктури аграрного ринку агробізнесом було вкладено 101 мільйон гривень. Це – результат злагодженої співпраці органів влади з установами і організаціями, що обслуговують агропромисловий комплекс області», - підкреслив голова облдержадміністрації.

Володимир Хоменко наголосив: об’єднавши зусилля влада робить все можливе, щоб наші села змогли піднятися на новий рівень життя, отримали сучасну інфраструктуру, перетворилися на місце, де залишається жити молодь, створюються нові сім’ї, народжуються діти.

Кращі аграрії області отримали державні нагороди, відзнаки обласної державної адміністрації та обласної ради.

А кращі райони Чернігівщини нагороджено Кубками та Дипломами «Переможець трудового суперництва» за підсумками роботи агропромислового комплексу області в поточному році.

Лідером серед районів зони Полісся Чернігівщини став Чернігівський район. Друге місце посів Менський, а третє – Козелецький район.

Перше місце серед районів зони Лісостепу Чернігівщини посів Прилуцький район.

Друге місце у Бахмацького району, третє – у Ічнянського.


 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.