ОПОРА: Підтримка фракціями ВРУ та депутатами-мажоритарниками Чернігівщини євроінтеграційних законів
Із 12-ти євроінтеграційних законів, прийнятих Верховною Радою України, 4 закони не були підтримані Комуністичною партією України, по 2 – ВО “Батьківщиною” і “УДАРом”. Лише 1 закон не підтримала ВО “Свобода”. Партія регіонів та позафракційні підтримали усі закони, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з ЄС до саміту у Вільнюсі.

Народні депутати України, обрані в одномандатних округах Чернігівської області, переважно підтримали євроінтеграційні законопроекти. Найбільше – 11 законопроектів – підтримав І. Куровський. Лише 3 законопроекти підтримав В. Дубіль. Проти двох ініціатив висловився О. Ляшко. Також обранець запропонував 8 поправок до проекту закону №2515. Такі дані отримала Громадянська мережа ОПОРА після підрахунку результатів голосування фракцій та присутності депутатів під час прийняття євроінтеграційних законів.
Половина законопроектів була ініційована Кабінетом Міністрів України, 5 – Народними депутатами та один – Президентом України (щодо повноважень Рахункової палати).
Каменем спотикання для депутатів став Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення (№2515), за який не голосували три фракції: ВО “Батьківщина”, “УДАР” і ВО “Свобода”. Документ, розроблений міністерством доходів і зборів, передбачає механізм боротьби з виведенням прибутку підприємств в офшорні зони і країни з низьким рівнем оподаткування. Опозиція стверджує, що законопроект не відповідає нормам і вимогам Організації економічного співробітництва і розвитку, які були покладені в основу законопроекту, та вважає, що Закон дозволяє впливати на внутрішнє ціноутворення, що може негативно позначитися на економічній ситуації.
ВО “Батьківщина” і “УДАР” не підтримали Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у відповідність з Кримінальним процесуальним кодексом України (№0894), натомість свободівці голосували за прийняття закону.
Комуністична партія України не голосувала за Проект Закону про повторні вибори у 5-ти “проблемних” округах (№2971-Д), за законопроекти стосовно виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України (№2803 і №2990), а також за Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (№2802).
Опозиція не одностайно підтримала і Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації (№2731) – лише половина депутатів із опозиційних фракцій підтримали цей законопроект. А за законопроект №2990 (щодо виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно відповідальності юридичних осіб) не голосували аж 43% депутатів фракції “Батьківщина”.
Партія регіонів найсумлінніше голосувала – від 80 до 92% фракції брали участь у голосуванні за кожен із 12-ти євро інтеграційних законів. Лише одна фракція у повному складі голосувала – це ВО “Свобода”, яка 100-відсотково підтримала два законопроекти – №2803 і 2802. З тих фракцій, які підтримували законодавчі ініціативи, найменш сумлінною була ВО “Батьківщина” – більше третини опозиціонерів не голосували за 3 законопроекти, трохи більше 20% – ще за 4 ініціативи.
6 народних депутатів України, обраних в одномандатних округах Чернігівської області, переважно підтримали євроінтеграційні законопроекти. Найбільше – 11 законопроектів – підтримав І. Куровський. За 10 законопроектів проголосував В. Атрошенко, за 9 – І. Рибаков. Лише 3 законопроекти підтримав В. Дубіль, за 5 депутат не голосував і 4 рази не був присутнім при обговоренні євроінтеграційних питань. Проти двох ініціатив висловився О. Ляшко. Також обранець запропонував 8 поправок до проекту закону №2515.
Ніхто з депутатів-мажоритарників Чернігівщини на пленарному засіданні не взяв участі в обговоренні євроінтеграційних законопроектів.
3 народних депутати України, обраних в регіоні, були відсутні на деяких засіданнях парламенту під час розгляду євроінтеграційних законопроектів (О. Дубіль, І. Рибаков, М. Рудьковський).
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.