Володимир Лещенко: в населених пунктах Чернігівщини проходять збори громадян, на яких приймаються рішення з ініціювання всеукраїнського референдуму
Як не стати сировинним придатком Євросоюзу

23 серпня в Дискусійному клубі “Експертна думка” відбулася прес-конференція першого секретаря Чернігівського обкому Компартії України Володимира Лещенка, в ході якої він висловив своє бачення незалежності України та обгрунтував необхідність проведення Всеукраїнського референдуму з питання вступу України до Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Російської Федерації.
Під час спілкування з журналістами Володимир Лещенко наголосив, що демократія, тобто влада народу, в Україні була раніше, до 1991 року, а зараз у нас – олігархія, адже країною управляє невелика група найбагатших людей. Щодо реформ, які проводяться в країні впродовж останніх двох десятиліть, то головне їх завдання, яке полягає в покращенні життя громадян України, не виконується, а відбувається протилежне – стає тільки гірше.
За 22 роки незалежності наша країна, за словами головного комуніста області, перетворилася на сировинний придаток Європейського союзу, адже частка готових товарів, що вивозяться в єврозону, становить менше 20% від всього експорту в цей регіон, решта – сировина. У той же час, частка готових товарів експортованих до країн Митного союзу становить 60%. Ці цифри, на думку Володимира Лещенка, говорять самі за себе.
Він вважає, що підписання угоди про асоціацію надасть можливість Європейському союзу отримати вільний доступ до ресурсів країни, адже “завдання ЄС – відкрити наші кордони”. Також в ході євроінтеграції Україні доведеться змінити життєвий, господарський, економічний устрій всередині країни. Міняти доведеться все від ширини тротуарів і залізничної колії до напруги в електромережі (у нас – 220 вольт, у країнах ЄС – 230), тобто вкласти потрібно надзвичайно великі кошти, а перших прибутків можна очікувати лише через 10-15 років. Доведеться підвищувати тарифи для населення на електроенергію і газ. Молоко та інші продукти харчування, вироблені в особистих підсобних господарствах сільських мешканців продавати переробним підприємствам та на ринках буде заборонено. У той же час, при вступі до Митного союзу, кардинально змінювати нічого не треба.
За словами Володимира Лещенка, за євроінтеграцію виступають олігархи, чиї награбовані у народу капітали зосереджені за кордоном, та буржуазні політичні партії, які їх обслуговують, причому незалежно від того, чи вони знаходяться при владі, чи тимчасово – в лавах буржуазної опозиції.
Результати народного референдуму КПУ, що проводився два роки тому, та офіційних соціологічних досліджень, демонструють прагнення більшості наших громадян потрапити до Митного союзу.
Володимир Лещенко також повідомив про те, що за розрахунками провідних вітчизняних економістів і установ приєднання України до Митного союзу щороку даватиме нашій країні близько 9 мільярдів доларів США прибутків, а підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом призведе до щорічних збитків в розмірі 2 мільярдів доларів.
Виходячи з цього інтеграційний вектор України має вирішувати не купка людей при владі, а народ. Принцип народовладдя зафіксований в Конституції України. В статті 5 чітко зазначено, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.
Володимир Лещенко проінформував також про те, що останнім часом в населених пунктах області, як і по всій Україні, проходять збори громадян, на яких приймаються рішення з ініціювання всеукраїнського референдуму з питання вступу нашої країни до Митного союзу. Люди вимагають від Президента України проголосити своїм указом проведення такого референдуму.
Компартія України, як єдина політична сила, що захищає в Україні народовладдя, допоможе ініціативній групі з проведення всеукраїнського референдуму в його організаційному та юридичному забезпеченні.
На запитання журналістів, чи буде секретар обкому святкувати День Незалежності, Лещенко відповів, що позитивних результатів цієї незалежності поки-що немає, переважна більшість людей, на жаль, живе погано. Тому святкувати нічого. В його сім’ї стало традицією 24 серпня копати на своєму городі картоплю.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.