Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 грудня, 08:19:17

Чернігову бути зеленим – підтверджено на засіданні “круглого столу”

29.11.2011   08:32Агенцiя

25 листопада в Орхуському центрі при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області за ініціативи громадської організації “Аррата” відбулось засідання “круглого столу” “Громадськість за збереження та відновлення слави Чернігова, як зеленої перлини України”.

Позиція Держуправління співпадає з прагненням громадськості зберегти унікальну природну перлину Чернігова – урочище “Ялівщина”, в статусі регіонального ландшафтного парку. Численні проблеми, сучасний стан “Ялівщини”, її значення, як рекреаційної зони для всіх жителів та гостей міста освітили обласні екологічні служби, представники обласних: інспекції з охорони пам’яток археології, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, проектно-вишукувального інституту “Чернігівводпроект”.

Учасники “круглого столу” відповіли на численні запитання журналістів щодо законодавчої бази створення об’єктів природно-заповідного фонду, специфіки охорони об’єктів культурної спадщини в рекреаційних зонах м. Чернігова, режимів користування землями водного фонду, перспектив розвитку урочища тощо.

Заступник начальника Держуправління Т. Дадашева підкреслила: “Державне управління в межах своєї компетенції повсякчас забезпечує реалізацію державної політики з розширення мережі природно-заповідного фонду області, безперервного, невиснажливого та раціонального використання лісових ресурсів, контроль за раціональним використанням рослинного світу, підтримує розвиток туристичного та рекреаційного потенціалу рідної Чернігівщини”.

Довідково: Лісове урочище “Ялівщина” – це єдиний природний комплекс у центрі міста Чернігова, його територія унікальна через зібрання рідкісних, екзотичних видів рослин. Це понад 150 видів, у тому числі унікальна довголиста липа, діаметр листя досягає 50 см. Таких рослин у межах міста більше немає.

Історично на території лісопарку “Ялівщина” були знайдені прадавні поселення епохи бронзи, раннього заліза, київського типу, волинцевсько-київського типу та давньоруське. На середину минулого століття Чернігівський ботанічний сад в “Ялівщині” був єдиним науково-дослідницьким закладом такого спрямування на лівобережному Поліссі, реалізовувалось до 500 тис. декоративних, плодово-ягідних, деревовидно-чагарникових рослин. Площа саду складала 170 га, і мала до 500 видів рослин, 720 сортів декоративних рослин.


Наталія Радченко заступник начальника відділу Держуправління ОНПС в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 605 нових випадків COVID-19

Виявлено 605 нових випадків COVID-19 17:00

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 4 грудня в області зафіксовано 605 нових випадків COVID-19.

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення 15:11

Круглий стіл на тему "Аналіз проблемних питань ветеранів війни і порядок їх вирішення".

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму "Безпечний заклад освіти" 14:50

У Чернігові рішенням Чернігівської міської ради затверджена Програма «Безпечний заклад освіти» на 2021-2024 роки. Відповідне рішення міськради прийняте 1 грудня на засіданні 2-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства 14:42

Протягом жовтня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 153 порушення Правил рибальства, вилучено 251 кг незаконно добутих водних біоресурсів та понад 4 км сіток.

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський 14:31

Про це повідомляє Північна митниця Держмитслужби на своїй сторінці у Facebook.