Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 07:22:40

Чернігову бути зеленим – підтверджено на засіданні “круглого столу”

29.11.2011   08:32Агенцiя

25 листопада в Орхуському центрі при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області за ініціативи громадської організації “Аррата” відбулось засідання “круглого столу” “Громадськість за збереження та відновлення слави Чернігова, як зеленої перлини України”.

Позиція Держуправління співпадає з прагненням громадськості зберегти унікальну природну перлину Чернігова – урочище “Ялівщина”, в статусі регіонального ландшафтного парку. Численні проблеми, сучасний стан “Ялівщини”, її значення, як рекреаційної зони для всіх жителів та гостей міста освітили обласні екологічні служби, представники обласних: інспекції з охорони пам’яток археології, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, проектно-вишукувального інституту “Чернігівводпроект”.

Учасники “круглого столу” відповіли на численні запитання журналістів щодо законодавчої бази створення об’єктів природно-заповідного фонду, специфіки охорони об’єктів культурної спадщини в рекреаційних зонах м. Чернігова, режимів користування землями водного фонду, перспектив розвитку урочища тощо.

Заступник начальника Держуправління Т. Дадашева підкреслила: “Державне управління в межах своєї компетенції повсякчас забезпечує реалізацію державної політики з розширення мережі природно-заповідного фонду області, безперервного, невиснажливого та раціонального використання лісових ресурсів, контроль за раціональним використанням рослинного світу, підтримує розвиток туристичного та рекреаційного потенціалу рідної Чернігівщини”.

Довідково: Лісове урочище “Ялівщина” – це єдиний природний комплекс у центрі міста Чернігова, його територія унікальна через зібрання рідкісних, екзотичних видів рослин. Це понад 150 видів, у тому числі унікальна довголиста липа, діаметр листя досягає 50 см. Таких рослин у межах міста більше немає.

Історично на території лісопарку “Ялівщина” були знайдені прадавні поселення епохи бронзи, раннього заліза, київського типу, волинцевсько-київського типу та давньоруське. На середину минулого століття Чернігівський ботанічний сад в “Ялівщині” був єдиним науково-дослідницьким закладом такого спрямування на лівобережному Поліссі, реалізовувалось до 500 тис. декоративних, плодово-ягідних, деревовидно-чагарникових рослин. Площа саду складала 170 га, і мала до 500 видів рослин, 720 сортів декоративних рослин.


Наталія Радченко заступник начальника відділу Держуправління ОНПС в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.