Чернігову бути зеленим – підтверджено на засіданні “круглого столу”
25 листопада в Орхуському центрі при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області за ініціативи громадської організації “Аррата” відбулось засідання “круглого столу” “Громадськість за збереження та відновлення слави Чернігова, як зеленої перлини України”.

Позиція Держуправління співпадає з прагненням громадськості зберегти унікальну природну перлину Чернігова – урочище “Ялівщина”, в статусі регіонального ландшафтного парку. Численні проблеми, сучасний стан “Ялівщини”, її значення, як рекреаційної зони для всіх жителів та гостей міста освітили обласні екологічні служби, представники обласних: інспекції з охорони пам’яток археології, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, проектно-вишукувального інституту “Чернігівводпроект”.
Учасники “круглого столу” відповіли на численні запитання журналістів щодо законодавчої бази створення об’єктів природно-заповідного фонду, специфіки охорони об’єктів культурної спадщини в рекреаційних зонах м. Чернігова, режимів користування землями водного фонду, перспектив розвитку урочища тощо.
Заступник начальника Держуправління Т. Дадашева підкреслила: “Державне управління в межах своєї компетенції повсякчас забезпечує реалізацію державної політики з розширення мережі природно-заповідного фонду області, безперервного, невиснажливого та раціонального використання лісових ресурсів, контроль за раціональним використанням рослинного світу, підтримує розвиток туристичного та рекреаційного потенціалу рідної Чернігівщини”.
Довідково: Лісове урочище “Ялівщина” – це єдиний природний комплекс у центрі міста Чернігова, його територія унікальна через зібрання рідкісних, екзотичних видів рослин. Це понад 150 видів, у тому числі унікальна довголиста липа, діаметр листя досягає 50 см. Таких рослин у межах міста більше немає.
Історично на території лісопарку “Ялівщина” були знайдені прадавні поселення епохи бронзи, раннього заліза, київського типу, волинцевсько-київського типу та давньоруське. На середину минулого століття Чернігівський ботанічний сад в “Ялівщині” був єдиним науково-дослідницьким закладом такого спрямування на лівобережному Поліссі, реалізовувалось до 500 тис. декоративних, плодово-ягідних, деревовидно-чагарникових рослин. Площа саду складала 170 га, і мала до 500 видів рослин, 720 сортів декоративних рослин.
Наталія Радченко заступник начальника відділу Держуправління ОНПС в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.