Питання проходження весняного водопілля та благоустрою територій обговорено на обласній селекторній нараді
13 квітня голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко провів обласну селекторну нараду з питань проходження водопілля та проведення в населених пунктах області щорічної весняної Всеукраїнської акції з благоустрою та озеленення “За чисте довкілля”.

Пік весняного водопілля в області очікується у другій декаді травня.
Як наголосив керівник області, в даній ситуації від голів райдержадміністрацій потрібна злагоджена робота і чітка координація дій між відповідними службами обласного та районного рівнів.
Серед головних завдань на цей період Володимир Хоменко визначив забезпечення відрізаних водою населених пунктів медичними працівниками та працівниками правоохоронних органів; регулярний підвіз продуктів харчування та товарів повсякденного попиту; евакуація із зон можливого підтоплення вагітних, хворих та одиноких непрацездатних громадян; індивідуальний підхід до кожної школи і кожного села, де є діти шкільного віку тощо.
З метою упередження можливих негативних наслідків весняного водопілля, голова облдержадміністрації доручив керівникам районів спільно з працівниками МНС, водних господарств, служб автомобільних доріг та екологами до 15 квітня здійснити повне обстеження всіх водних об’єктів.
“Наша робота повинна бути спрямована перш за все на упередження. Особиста відповідальність за безпеку територій та людей, які там проживають, покладається на голів районних державних адміністрацій.
Підкреслюю: нормальне проходження цьогорічного водопілля повністю залежить від спланованих та спрогнозованих дій місцевої влади”, – відзначив Володимир Хоменко.
Говорячи про щорічну весняну Всеукраїнську акцію з благоустрою та озеленення “За чисте довкілля”, голова облдержадміністрації наголосив, що з року в рік після завершення акції з благоустрою подальша робота у даному напрямку припиняється. Насамперед, це стосується сільських територій.
Саме тому на місцях необхідно кардинально поміняти підхід до даної ситуації та тримати в порядку довкілля протягом усього року.
Він також визначив головні завдання цьогорічної акції: впорядкування парків та скверів, дитячих і спортивних майданчиків тощо. Також необхідно у повному обсязі забезпечити виконання робіт з упорядкування й облаштування військових кладовищ, меморіальних дощок, місць поховань невідомих солдатів, братських могил до відзначення річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні.
“Переконаний, тільки спільними зусиллями зможемо зробити довкілля нашого краю чистим та благоустроєним”, – зауважив Володимир Хоменко.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.