Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 11:38:17

Питання дотримання прав дітей-інвалідів на постійному контролі

11.04.2013   08:14

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи проведено міжвідомчу нараду: "Про стан додержання законодавства у сфері охорони життя і здоров'я дітей, насамперед, спрямованого на захист прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку".

Спільно з прокурорами у заході взяли участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Ю. Музика,  керівники Управлінь освіти і науки, охорони здоров'я, Головного управління праці та соціального захисту населення, служби у справах дітей обласної державної адміністрації.
 
Як зазначив у вступному слові Максим Говоруха, одним із пріоритетних завдань, які сьогодні стоять перед усіма органами влади є не тільки захист, але й повнота реалізації прав дітей на охорону життя і здоров'я, і в першу чергу, дітей з інвалідністю.

"Завдання усіх державних органів допомогти дитині перебороти, чи, хоча б полегшити, недугу всіма силами і засобами. Тому наше зібрання і покликане відпрацювати спільний план дій щодо захисту прав дітей з обмеженими можливостями та їх родин", - підкреслив прокурор області.

В області проживає понад 170 тисяч дітей, з них понад 100 тисяч перебувають під диспансерним наглядом, 4,4 тисячі - з вадами фізичного та розумового розвитку, 3,9 тисячі - дітей-інвалідів.

"І особливо прикро, що прокурорські перевірки продовжують встановлювати факти порушень прав дітей-інвалідів на соціальне та медичне забезпечення, їх реабілітації, охоплення освітою тощо" - підкреслив Максим Говоруха.

Органами влади не вирішено забезпечення умов безперешкодного доступу інвалідів до навчально-виховних закладів області. Проблемним є забезпечення підручниками учнів, особливо з вадами зору, що навчаються у спеціальних загальноосвітніх закладах.
З 201 шкільного автобуса, придбаного в області, лише один пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. З 36 загальноосвітніх шкіл м. Чернігова лише 3 обладнані пандусами.

Неповною мірою додержуються вимоги ст.ст. 33, 63 Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо забезпечення дітей-інвалідів безоплатним протезуванням. Зокрема, потребують невідкладного протезування 46 дітей з порушеннями слуху та 8 з діагнозом "анофтальм". Водночас, затверджені бюджетні видатки на ці заходи не в змозі задовольнити їх потребу у повному обсязі.

Не вирішено проблему санаторно-курортного лікування дітей-інвалідів. Через неналежну організацію розподілу путівок у санаторіях проліковано лише 381 дитина-інвалід. Водночас залишилися не використаними майже 100 путівок. При цьому, упродовж трьох останніх років понад 30 дітей-інвалідів в Ічнянському, Ріпкинському та Чернігівському районах не отримали жодної путівки.

Учасниками наради визначено заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку, вирішення їх нагальних проблем. Зокрема заплановано перевірки стану надання оздоровчих та реабілітаційних послуг дітям-інвалідам у спеціальних установах, забезпечення дітей-інвалідів протезами, технічними засобами пересування і реабілітації.

Питання стану дотримання законодавства у сфері охорони життя і здоров'я дітей, захисту їх прав, а в особливості прав дітей-інвалідів завжди перебувають на особливому контролі прокуратури Чернігівської області.

Останні новини Чернігівщини

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку 17:17

Його концерти завжди проходять з аншлагом, його виконавською майстерністю захоплюються тисячі шанувальників, він не тільки успішний співак, а в 2015 році він ще й став заслуженим артистом України, і все це про одну людину – Сергія Сулімовського.

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.