Закон повинен бути рівним для всіх
Хаотичні забудови – одна з нагальних проблем Чернігова, на яку часто нарікають мешканці й гості міста, журналісти й політики.

Про своє особисте ставлення до проблеми контролю за будівництвом в обласному центрі розповів депутат Чернігівської міської ради Олександр Ковальов та висловив свої пропозиції щодо її вирішення.
- Олександре Олександровичу, як Ви особисто відноситесь до хаотичних забудов у Чернігові?
- Звичайно негативно. Як жителя нашого міста, і як секретаря комісії міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин мене вкрай непокоїть хаотична забудова Чернігова. Забудовники нині керуються виключно власними чи комерційними інтересами, часто не задумуються ні про навантаження на мережі, ні про збереження зелених зон.
На жаль, чинне законодавство за незаконне будівництво передбачає тільки невеликі штрафи. Часто жителі перших поверхів багатоквартирних будинків добудовують додаткові кімнати під виглядом балконів, або щось зводять, захоплюючи проїзди в дворах. Такі нелегальні забудови створюють незручності для інших мешканців нашого міста.
Виходить так, якщо простий добропорядний громадянин має намір впорядкувати територію біля свого будинку, то за це ще й може отримати штраф. А хтось інший, користуючись якимсь тимчасовим положенням, наприклад, спорудив гараж на проїжджій частині, при цьому не несе ніякої відповідальності.
Я вважаю, що кожен громадянин повинен нести відповідальність за свої вчинки, і закон повинен бути рівним для всіх. Міська рада, весь депутатський корпус, на пленарних засіданнях голосує проти виділення таких земельних ділянок. Але інколи громадяни намагаються повторно їх отримати через суд. І вся проблема в тому, що депутати на це не мають впливу. Люди приходять до нас із проханням про виділення земельної ділянки, і при цьому думають: «Спочатку побудуємо, а потім узаконимо». А це не правильно, звідси й виникає проблема нашого міста – хаотичні забудови.
- Скажіть, що, на Вашу думку, допоможе вирішити дане питання?
- Я вважаю, що ті органи, які мають будь-який вплив чи відношення до даного питання, повинні діяти ефективніше. Необхідно розробити чіткі юридично правильні пропозиції щодо створення спільних комісій, робота яких буде направлена на ліквідацію таких забудов. Якщо людина чи підприємство за будівництво без надання всіх дозволів будуть жорстко покарані фінансово, та ще й при цьому побудований об’єкт буде ліквідовано, то повірте – інші на такий вчинок не наважаться.
- Що б Ви запропонували зробити своїм колегам, щоб на місцевому рівні позбавитися незаконних забудов?
- Депутати міської ради повинні більш активно піднімати питання попередження несанкціонованих забудов, добиватися їх ліквідації. Але й нашим виборцям теж потрібно брати участь у цьому процесі, не закривати очі, коли відбуваються якісь порушення. Необхідно зміцнити взаємини влади і громади, тоді робота буде ефективною.
І ще хочу наголосити, що дане питання – дуже актуальне й серйозне. Щоб надати повну змістовну відповідь, необхідно більш детально його вивчити з юридичної сторони. В кожному конкретному випадку треба шукати законні правильні рішення. Сподіваюся, що така робота не буде марною, у найближчому майбутньому наші виборці це побачать і зрозуміють.
Ігор Становий
PR
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.