Археологи дослідять монастирі Чернігівщини
Чернігівська облрада затвердила Програму проведення археологічних досліджень в області на 2013-2020 роки з фінансуванням 8,5 млн грн. Відповідне рішення прийнято 29 березня, під час чергової сесії обласної ради.

Згідно з документом, метою програми є отримання всебічної об’єктивної наукової інформації для забезпечення оптимальних умов використання історико-культурного потенціалу області, а також проведення дієвих заходів охорони, консервації, реставрації і музейного використання пам’яток археологічної спадщини, введення здобутих матеріалів до наукового обігу.
На переконання розробників Програми, археологічні дослідження дозволять розробити обґрунтовані заходи, спрямовані на охорону і захист пам’яток, розширення експозиційної та виставкової діяльності музеїв, облаштування скансенів (музеїв під відкритим небом з музеєфікованими та реконструйованими об’єктами) з максимальним збереженням унікального природно-історичного ландшафту Чернігівської області. Визначені Програмою дослідження також сприятимуть отриманню нової інформації про матеріальну культуру, архітектуру та побут наших предків, будуть популяризувати історико-культурну спадщину Чернігівщини.
Загальний обсяг фінансування програми за весь період її виконання становить 8,5 млн грн. Зокрема, цього року передбачено виділення коштів на архітектурно-археологічні дослідження в Єлецькому Свято-Успенському монастирі (430 тис. грн) та навколо Спасо-Преображенського собору (150 тис. грн) у Чернігові; археологічні дослідження в Любечі (150 тис. грн); архітектурно-археологічні дослідження у Спасо-Преображенському монастирі Новгород-Сіверська (20 тис. грн); архітектурно-археологічні дослідження в Батурині (99 тис. грн).
Всього на території Чернігівської області знаходиться понад 1700 пам’яток археології національного значення та майже 4000 пам’яток археології місцевого значення.
Останні новини Чернігівщини

17 січня - Всесвітній день снігу 08:26
Ідея створення Всесвітнього дня снігу напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня.

17 січня день народження на Чернігівщині святкують 08:13
ВІТАЄМО!

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02
За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45
Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.