Про вивчення рівня задоволеності споживачів послуг, пов’язаних з вирішенням питань землекористування
За результатами проведеного аналізу встановлено, що участь в анкетуванні взяли 65 споживачів послуг. Дослідження проводилося методом очного суцільного анонімного опитування.

55% опитуваних указали, що зверталися до міської ради щодо отримання дозволу на розробку документації із землеустрою на земельну ділянку; 22% зверталися щодо надання земельної ділянки у власність, оренду чи користування; 3% – щодо встановлення порядку користування земельною ділянкою; 7% – щодо поновлення договору оренди землі; 13% – щодо вирішення інших питань.
На питання “Чи задоволені Ви якістю послуг, які надавалися відділом комунальної власності в ході вирішення порушеного Вами питання?” 71% опитуваних відповіли “так”; 8% – “ні”; 12% зазначили, що їм важко визначитися; 9% вказали на інші варіанти. На питання “Вкажіть на чинники, які, на Вашу думку, є негативними при вирішенні питань землекористування”, 46% відсотків респондентів указали на тривалий термін, необхідний для вирішення порушеного питання; 19% – на наявність витрат, пов’язаних з вирішенням питання; 27% – на складність процедури; 9% вказали на інші можливі чинники.
На питання “Чи перевищував термін отримання послуги, пов’язаної з вирішенням питань землекористування, строки, передбачені чинним законодавством (30 календарних днів)?” 19% відсотків опитуваних відповіли “так”; 81% – дали відповідь “ні”.
На питання “Чи потребує результат послуги з порушеного Вами питання доповнення або уточнення?” 19% респондентів відповіли “так”; 81% вказали на відсутність необхідності в наданні доповнень або уточнень.
У результаті опрацювання анкет можна зробити наступні висновки: у більшості випадків при визначенні чинників, що негативно впливають на вирішення земельних питань, мешканці міста вказали на тривалість і складність процедури та необхідність додаткових матеріальних витрат. Але варто зазначити, що вказані чинники обумовлені вимогами чинного законодавства України, тому від отримання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право на земельну ділянку, до ухвалення рішення про передачу земельної ділянки у власність, оренду або користування проходить досить тривалий термін часу (від 3 і більше місяців). Адже за цей період споживачі послуг мають замовити виготовлення документації із землеустрою в суб’єкта господарювання, що має ліцензію на проведення землевпорядних робіт; оплатити вартість землевпорядних робіт; вирішити питання щодо погодження документації землеустрою та меж земельних ділянок.
Вирішити питання щодо спрощення процедури або скорочення тривалості оформлення прав на земельні ділянки міська рада не має можливості через відсутність відповідних повноважень та вимоги чинного законодавства України.
З метою зменшення відсотка споживачів, що потребують вирішення одного й того ж питання, або уточнення результату послуги, посадовими особами відділу комунальної власності буде продовжена робота щодо надання необхідних консультацій та роз’яснень безпосередньо у відділі, так і в приміщенні Центру надання адміністративних послуг відповідно до встановленого графіка чергування.
Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення Прилуцької міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.