Про вивчення рівня задоволеності споживачів послуг, пов’язаних з вирішенням питань землекористування
За результатами проведеного аналізу встановлено, що участь в анкетуванні взяли 65 споживачів послуг. Дослідження проводилося методом очного суцільного анонімного опитування.

55% опитуваних указали, що зверталися до міської ради щодо отримання дозволу на розробку документації із землеустрою на земельну ділянку; 22% зверталися щодо надання земельної ділянки у власність, оренду чи користування; 3% – щодо встановлення порядку користування земельною ділянкою; 7% – щодо поновлення договору оренди землі; 13% – щодо вирішення інших питань.
На питання “Чи задоволені Ви якістю послуг, які надавалися відділом комунальної власності в ході вирішення порушеного Вами питання?” 71% опитуваних відповіли “так”; 8% – “ні”; 12% зазначили, що їм важко визначитися; 9% вказали на інші варіанти. На питання “Вкажіть на чинники, які, на Вашу думку, є негативними при вирішенні питань землекористування”, 46% відсотків респондентів указали на тривалий термін, необхідний для вирішення порушеного питання; 19% – на наявність витрат, пов’язаних з вирішенням питання; 27% – на складність процедури; 9% вказали на інші можливі чинники.
На питання “Чи перевищував термін отримання послуги, пов’язаної з вирішенням питань землекористування, строки, передбачені чинним законодавством (30 календарних днів)?” 19% відсотків опитуваних відповіли “так”; 81% – дали відповідь “ні”.
На питання “Чи потребує результат послуги з порушеного Вами питання доповнення або уточнення?” 19% респондентів відповіли “так”; 81% вказали на відсутність необхідності в наданні доповнень або уточнень.
У результаті опрацювання анкет можна зробити наступні висновки: у більшості випадків при визначенні чинників, що негативно впливають на вирішення земельних питань, мешканці міста вказали на тривалість і складність процедури та необхідність додаткових матеріальних витрат. Але варто зазначити, що вказані чинники обумовлені вимогами чинного законодавства України, тому від отримання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право на земельну ділянку, до ухвалення рішення про передачу земельної ділянки у власність, оренду або користування проходить досить тривалий термін часу (від 3 і більше місяців). Адже за цей період споживачі послуг мають замовити виготовлення документації із землеустрою в суб’єкта господарювання, що має ліцензію на проведення землевпорядних робіт; оплатити вартість землевпорядних робіт; вирішити питання щодо погодження документації землеустрою та меж земельних ділянок.
Вирішити питання щодо спрощення процедури або скорочення тривалості оформлення прав на земельні ділянки міська рада не має можливості через відсутність відповідних повноважень та вимоги чинного законодавства України.
З метою зменшення відсотка споживачів, що потребують вирішення одного й того ж питання, або уточнення результату послуги, посадовими особами відділу комунальної власності буде продовжена робота щодо надання необхідних консультацій та роз’яснень безпосередньо у відділі, так і в приміщенні Центру надання адміністративних послуг відповідно до встановленого графіка чергування.
Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення Прилуцької міської ради
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.