Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 грудня, 21:05:28

За підсумками січня-вересня 2020-го Чернігівщина посіла 12 місце у рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів

23.12.2020   15:08Агенцiя

Міністерство розвитку громад та територій України оприлюднило моніторинг соціально-економічного розвитку регіонів України за січень–вересень 2020 року.

Чернігівська область вийшла на 12-те місце в рейтингу.



Для порівняння: за підсумками аналогічного періоду 2019 року область посідала 15-те місце, з таким же результатом завершився і минулий рік.

Слід зазначити, що протягом усього 2020-го року область продовжує демонструвати позитивну динаміку соціально-економічного розвитку.

Порівняно з січнем-вереснем 2019 року високі темпи зростання забезпечено за трьома напрямками:

1. Фінансова самодостатність: область піднялася на 11 сходинок (з 14-го на 3 місце).

Регіон на 4-му місці за темпом зростання доходів місцевих бюджетів - 107 % (в Україні - 103,3 %), на 11-му – по доходах місцевих бюджетів на 1 особу, які склали 4,7 тисячі гривень ( в Україні - 5,3 тис. грн).
 



2. Розвиток інфраструктури: область піднялася на 3 сходинки (з 16-го на 13 місце), зберігши рівень І півріччя 2020 року.
 



3. Економічна ефективність – область піднялася на 1 сходинку (з 12-го на 11 місце).
 



Так, Чернігівщина увійшла у трійку лідерів за індексом зростання будівельної продукції, продемонструвавши ріст в 1,4 раза. Результат -  134,7% при загальному по Україні – 100,2%. Обсяг виконання будівельних робіт на 1 особу становить 1687,1 грн.

За напрямом «Відновлювана енергетика та енергоефективність» область займає 15-те місце. 19-те - за напрямом «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця».  За обсягами прямих іноземних інвестицій на 1 особу з початку інвестування область знаходимось на 8 позиції (447,4 грн на 1 особу).

За обсягом експорту товарів на 1 особу займаємо 13 позицію з розрахунку 554 дол. США, і 14-ту - за обсягом капітальних інвестицій з результатом 3600,9 грн. на 1 особу населення.

Дещо погіршились результати за напрямом «Ефективність ринку праці» - 15 місце замість 13-го. При цьому зберігаємо 8 позицію серед регіонів України за індексом реальної зарплати, досягнену в І півріччі поточного року (область - 109,1 %, Україна - 106,6 %) і 7-8 місце по сумі заборгованості з виплати заробітної плати у % до фонду оплати праці. Результат області - 1,1 %, середньостатистичний по Україні - 4,0 %.

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю і запрошує скористатися комплексом безкоштовних послуг 14:45

Основні з них: підбір кадрів на засадах рекрутингу, професійне навчання безробітних під конкретні робочі місця; підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання; навчання жінок «чоловічим» професіям, різні компенсаційні програми, суспільно-корисні роботи.

 Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових

Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03

В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.

Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35

Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!

 В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини

В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44

«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна»

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42

У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини