Соціально-економічне становище Чернігівської області в січні-березні 2020 року
Повідомлення Головного управління статистики у Чернігівській області.
НАСЕЛЕННЯ. Чисельність наявного населення в області, за оцінкою, на 1 березня 2020 р. становила 989,2 тис.осіб. Упродовж січня–лютого 2020 р. кількість жителів Чернігівщини зменшилася на 2085 осіб.
Порівняно із січнем–лютим 2019 р. обсяг природного скорочення зменшився на 725 осіб.
Упродовж січня–лютого 2020 р. народилися 1030 малюків. Кількість померлих склала 3065 осіб.
ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ. У січні–лютому 2020 р. середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій (з кількістю працюючих 10 осіб і більше) порівняно із січнем–лютим 2019 р. зросла на 17,6% й становила 8509 грн.
Індекс реальної заробітної плати в січні–лютому 2020 р. порівняно з відповідним періодом 2019 р. становив 114%.
СПОЖИВЧІ ЦІНИ. Індекс споживчих цін (індекс інфляції)у січні–березні 2020 р. в областістановив 101%, в Україні –100,7%.
Ціни на продуктихарчування та безалкогольнінапоїв області за січень–березеньзросли на 1%. Тютюновівироби стали дорожчими на 6,4%.
Природний газподешевшав на 13,1%, паливо та мастила – на 8,7%.
Вартість місцевого телефонного зв'язку зросла на 17%, поштовихпослуг – на 12,5%, Інтернету – на 11,6%.
Проїзд у залізничному пасажирському транспорті подорожчав на 4,3%.
ПРОМИСЛОВІСТЬ. У січні–березні 2020 р. порівняно із січнем–березнем 2019 р. індекс промислової продукції становив 95,7%.
У добувній промисловості і розробленні кар’єрів обсяги промислового виробництва склали 99,1%, у переробній промисловості – 95,3%, у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 92,2%.
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО. Індекс сільськогосподарської продукції в січні–березні 2020 р., за розрахунками, становив 98,8%до січня–березня 2019р., у т.ч. в підприємствах – 102,9%, господарствах населення – 93,9%.
БУДІВНИЦТВО. Усічні–березні 2020 р.підприємствами області вироблено будівельної продукції на суму 339,2 млн.грн. Індекс будівельної продукції в січні–березні 2020 р. порівняно із січнем–березнем 2019 р. становив 122,9%.
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ. У січні–лютому 2020р. експорт товарів становив 152,9 млн.дол. США, імпорт – 52,4 млн.дол. Порівняно із січнем–лютим 2019 р. експорт збільшився на 17,6% (на 22,9 млн.дол.), імпорт зменшився на 13,1% (на 7,9 млн.дол.). Позитивне сальдо становило 100,5 млн.дол. (у січні–лютому 2019р. також позитивне – 69,6 млн.дол.).
ВНУТРІШНЯ ТОРГІВЛЯ. Оборот роздрібної торгівлі,який включає дані щодо роздрібного товарообороту підприємств (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, у січні–березні 2020 р. становив 4883,9 млн.грн, що в порівнянних цінах на 8,5% більше від обсягу січня–березня 2019 р.
ТРАНСПОРТ. У січні–березні 2020 р. вантажообіг підприємств транспорту становив 228,6 млн.ткм, або 99,2% від обсягу січня–березня 2019 р. Підприємствами транспорту перевезено 369,2 тис.твантажів, що становить 79,6% від обсягу січня–березня 2019 р.
У січні–березні 2020 р. усіма видами транспорту виконано пасажирообіг в обсязі 136,7 млн.пас.км, послугами пасажирського транспорту скористалися 15,9 млн пасажирів, що становить, відповідно, 80,2% та 82,8% від обсягу січня–березня 2019 р.
Останні новини Чернігівщини
Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 14:30
На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.
В області затверджено комплексний план протидії пожежам: акцент – на профілактиці, контролі та відповідальності 11:43
Про готовність протидіяти масовим пожежам на Чернігівщині у весняно-літній період, можливі виклики і заходи реагування йшлося на брифінгу, який відбувся сьогодні в медіацентрі ОВА.
Допомога родинам загиблих воїнів: ухвалено чергове рішення 11:12
2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги ще вісьмом членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума виплат становить 648 525 гривень.
Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоювали підпали на замовлення 11:10
Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо двох членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоїли на замовлення низку підпалів приватного житлового будинку у Чернігові.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:18
Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 16 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.