Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 серпня, 14:11:06

Знищення корупції на Чернігівщині триває

31.03.2018   08:56Агенцiя

Корумпованість чернігівської влади найнижча в Україні. Саме такий результат показало соціологічне дослідження, проведене серед 24 міст України соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення IRI (Міжнародного республіканського інституту).

Результати цього дослідження розміщено на сайті Чернігівської міської ради.

Безумовно, найкращий в Україні показник зовсім не свідчить про те, що Чернігів –  місто, вільне від корупції.

Проте, все одно приємно. А нам, експертам, учасникам, волонтерам, прихильникам і друзям Антикорупційної спілки «СОВІСТЬ», особливо приємно. Адже саме в квітні 2014 року «СОВІСТЬ» розпочала свою діяльність в Чернігові.

Коли ми обирали регіон, в якому будемо знищувати корупцію, нас вразило те, що з більше 600 громадських об’єднань, зареєстрованих на Чернігівщині, лише 2 мали антикорупційне спрямування: одне в Ніжині, друге – в Вертіївці.

Всі 4 роки, що минули, «СОВІСТЬ» напружено працювала:
1. В Чернігівській області і місті Чернігові проведено 13 громадських експертиз діяльності органів виконавчої влади, серед яких:  Чернігівська обласна державна адміністрація, Департамент соціального захисту ОДА, Департамент культури ОДА. Розроблено і спрямовано органам влади 6  Аналітичних довідок.

Завдяки ініціативі, настійливому тиску і методичній роботі в Чернігівській області оптимізована мережа комунальних закладів, припинена діяльність хронічно збиткових підприємств.

«СОВІСТЬ» розробила для Чернігівської обласної влади найкращий в Україні бюджетний регламент, низку методичних рекомендацій з організації проведення прозорих і публічних процедур.

Виконано 4 антикорупційні експертизи нормативно-правових актів.
Розроблено 4 проекти законів України.

Нами створена пересувна виставка творів образотворчого мистецтва на тему: «Знищення корупції. Часи і  країни».

Завдяки  втручанню «СОВІСТІ» прозоро і ефективно відбулись закупівлі тролейбусів для Чернігівського тролейбусного Управління і катафалка для Спецкомбінату.

Ефективною виявилась практика проведення соціально-виховних акцій в трудових колективах державних контролюючих органів, що працюють в зонах підвищеного корупційного ризику: Державна інспекції з питань праці, Державна архітектурно-будівельна інспекція, різні підрозділи поліції, Державна екологічна інспекція та інші.

Ці акції проводились за участю одного з найкращих акторів Чернігівщини в формі театралізованої лекції-вистави на тему: «Корупція – психо-онкологічне захворювання влади» і не тільки дуже сподобались публіці, а і виявили високу ефективність.

Завдяки цьому в Чернігівській області досягнуто найвищого в Україні рівня доброзичливого відношення контролюючих органів до доброчесних роботодавців; склався сприятливий інвестиційний клімат; виріс і зміцнився авторитет АГС «СОВІСТЬ»; розширилось коло друзів, інсайдерів, експертів і спонсорів.

І ось об’єктивно  оцінений результат: Чернігівська влада – найменш корумпована влада в Україні.

Чи було це зробити легко?  Ні. Спочатку «СОВІСТЬ» намагались не помічати, потім ігнорувати, спробували тиснути з рівня Заступника губернатора,  Заступника  міністра( 4-6 разів Президента АГС «СОВІСТЬ» допитували правоохоронці: хто, чому, на яких підставах, з якою метою діє «СОВІСТЬ»).

Проте ми встояли, не злякались і не зламались, насамперед, завдяки тій довірі і підтримці, яку нам надають чернігівці.

Ми ніколи не ставили собі завдання спіймати і запроторити в буцегарню корупціонера.

Так корупцію не знищити ніколи.

Наша мета – не дати посадовцю скоїти корупційне правопорушення, не дати йому приводу сісти у в’язницю. Ми створюємо такі умови, за яких людина не може або не хоче займатись корупцією.
І прогресивні представники влади вже оцінили перспективність нашого підходу.

До АГС «СОВІСТЬ» звернулась з проханням провести громадську експертизу власної діяльності Чернігівська районна рада, а Міністерство енергетики та вугільної промисловості України включило Президента АГС «СОВІСТЬ»  до складу комісії, яка розробляє Міністерству антикорупційну програму на 2018 рік.

Проте, корупція на Чернігівщині ще є. Найбільш огидна – в охороні здоров’я, в Чернігівській обласній станції переливання крові, в Управлінні будівництва і ЖКГ Чернігівської міської ради, в сфері закупівель.

Тому «СОВІСТЬ» не заспокоюється. Ми і надалі будемо напружено працювати, бо наш девіз: «Лише сумління мало мати, ще й «СОВІСТЬ» має мордувати».


Президент АГС «СОВІСТЬ» Демиденко В.Ю.

Останні новини Чернігівщини

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів 11:31

Упродовж липня в 19 установах системи правосуддя, охорону яких забезпечують співробітники територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області, відбулося 4949 судових засідань (з початку року - 21976).

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет 11:22

У Ладанській територіальній громаді на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги запрацював фізіотерапевтичний кабінет.

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні 10:45

У Чернігові триває ремонт центральної районної лікарні, яка постраждала від ракетних та бомбових ударів під час повномасштабного вторгнення російських військ.

Патрульні виявили громадянина, що перебував у розшуку

Патрульні виявили громадянина, що перебував у розшуку 09:58

Суботнього дня патрульні отримали орієнтування про розшук невідомого, який може бути причетним до крадіжки в одному з супермаркетів у центрі Чернігова.

Начальник поліції Чернігівщини підбив підсумки роботи за липень

Начальник поліції Чернігівщини підбив підсумки роботи за липень 09:45

В Головному управлінні Нацполіції в Чернігівській області проаналізували результати роботи районних територіальних відокремлених підрозділів ГУНП області на основних пріоритетних напрямках.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини