Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 липня, 10:53:13

Знищення корупції на Чернігівщині триває

31.03.2018   08:56Агенцiя

Корумпованість чернігівської влади найнижча в Україні. Саме такий результат показало соціологічне дослідження, проведене серед 24 міст України соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення IRI (Міжнародного республіканського інституту).

Результати цього дослідження розміщено на сайті Чернігівської міської ради.

Безумовно, найкращий в Україні показник зовсім не свідчить про те, що Чернігів –  місто, вільне від корупції.

Проте, все одно приємно. А нам, експертам, учасникам, волонтерам, прихильникам і друзям Антикорупційної спілки «СОВІСТЬ», особливо приємно. Адже саме в квітні 2014 року «СОВІСТЬ» розпочала свою діяльність в Чернігові.

Коли ми обирали регіон, в якому будемо знищувати корупцію, нас вразило те, що з більше 600 громадських об’єднань, зареєстрованих на Чернігівщині, лише 2 мали антикорупційне спрямування: одне в Ніжині, друге – в Вертіївці.

Всі 4 роки, що минули, «СОВІСТЬ» напружено працювала:
1. В Чернігівській області і місті Чернігові проведено 13 громадських експертиз діяльності органів виконавчої влади, серед яких:  Чернігівська обласна державна адміністрація, Департамент соціального захисту ОДА, Департамент культури ОДА. Розроблено і спрямовано органам влади 6  Аналітичних довідок.

Завдяки ініціативі, настійливому тиску і методичній роботі в Чернігівській області оптимізована мережа комунальних закладів, припинена діяльність хронічно збиткових підприємств.

«СОВІСТЬ» розробила для Чернігівської обласної влади найкращий в Україні бюджетний регламент, низку методичних рекомендацій з організації проведення прозорих і публічних процедур.

Виконано 4 антикорупційні експертизи нормативно-правових актів.
Розроблено 4 проекти законів України.

Нами створена пересувна виставка творів образотворчого мистецтва на тему: «Знищення корупції. Часи і  країни».

Завдяки  втручанню «СОВІСТІ» прозоро і ефективно відбулись закупівлі тролейбусів для Чернігівського тролейбусного Управління і катафалка для Спецкомбінату.

Ефективною виявилась практика проведення соціально-виховних акцій в трудових колективах державних контролюючих органів, що працюють в зонах підвищеного корупційного ризику: Державна інспекції з питань праці, Державна архітектурно-будівельна інспекція, різні підрозділи поліції, Державна екологічна інспекція та інші.

Ці акції проводились за участю одного з найкращих акторів Чернігівщини в формі театралізованої лекції-вистави на тему: «Корупція – психо-онкологічне захворювання влади» і не тільки дуже сподобались публіці, а і виявили високу ефективність.

Завдяки цьому в Чернігівській області досягнуто найвищого в Україні рівня доброзичливого відношення контролюючих органів до доброчесних роботодавців; склався сприятливий інвестиційний клімат; виріс і зміцнився авторитет АГС «СОВІСТЬ»; розширилось коло друзів, інсайдерів, експертів і спонсорів.

І ось об’єктивно  оцінений результат: Чернігівська влада – найменш корумпована влада в Україні.

Чи було це зробити легко?  Ні. Спочатку «СОВІСТЬ» намагались не помічати, потім ігнорувати, спробували тиснути з рівня Заступника губернатора,  Заступника  міністра( 4-6 разів Президента АГС «СОВІСТЬ» допитували правоохоронці: хто, чому, на яких підставах, з якою метою діє «СОВІСТЬ»).

Проте ми встояли, не злякались і не зламались, насамперед, завдяки тій довірі і підтримці, яку нам надають чернігівці.

Ми ніколи не ставили собі завдання спіймати і запроторити в буцегарню корупціонера.

Так корупцію не знищити ніколи.

Наша мета – не дати посадовцю скоїти корупційне правопорушення, не дати йому приводу сісти у в’язницю. Ми створюємо такі умови, за яких людина не може або не хоче займатись корупцією.
І прогресивні представники влади вже оцінили перспективність нашого підходу.

До АГС «СОВІСТЬ» звернулась з проханням провести громадську експертизу власної діяльності Чернігівська районна рада, а Міністерство енергетики та вугільної промисловості України включило Президента АГС «СОВІСТЬ»  до складу комісії, яка розробляє Міністерству антикорупційну програму на 2018 рік.

Проте, корупція на Чернігівщині ще є. Найбільш огидна – в охороні здоров’я, в Чернігівській обласній станції переливання крові, в Управлінні будівництва і ЖКГ Чернігівської міської ради, в сфері закупівель.

Тому «СОВІСТЬ» не заспокоюється. Ми і надалі будемо напружено працювати, бо наш девіз: «Лише сумління мало мати, ще й «СОВІСТЬ» має мордувати».


Президент АГС «СОВІСТЬ» Демиденко В.Ю.

Останні новини Чернігівщини

"Ворскла" програла "Десні" 10:48

Перемогу приніс влучний удар Олександра Філіппова.

Особистий прийом громадян міським головою Прилук

Особистий прийом громадян міським головою Прилук 10:42

Міський голова Прилук Ольга Попенко 18 липня провела особистий прийом громадян.

Сільські вогнеборці під час ліквідації пожежі врятували господаря помешкання

Сільські вогнеборці під час ліквідації пожежі врятували господаря помешкання 10:23

18 липня о 16:20 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про загоряння приватного житлового будинку в с. Галиця.

До Ніжина через 100 років повернулась чудотворна Борзнянська ікона

До Ніжина через 100 років повернулась чудотворна Борзнянська ікона 10:15

Віряни та духовенство Ніжинської єпархії УПЦ на чолі з архієпископом Климентом 15 липня біля Миколаївського кафедрального собору Ніжина урочисто зустріли Чудотворну ікону Пресвятої Богородиці «Борзенська», яка протягом майже ста років вважалася втраченою.

Земельні аукціони: щорічно місцеві ради Чернігівщини отримуватимуть більше 7 млн гривень

Земельні аукціони: щорічно місцеві ради Чернігівщини отримуватимуть більше 7 млн гривень 09:46

За результатами земельних аукціонів, проведених Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області у 2018 році, продано право оренди 69 земельних ділянок державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 2 4 га, терміном на 7 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини

Ляля Нетреба вважає ...

що діти стали заручниками політичних інтриг що діти стали заручниками політичних інтриг У Борзні працівники дошкільних навчальних закладів, діти та їхні батьки опинилися в заручниках місцевих політичних гравців. Все – через майбутні вибори в Борзнянську ОТГ, що наближаються.

Всі публікаціі