Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 00:53:15

Чернігів – 2017: розвиток та оновлення міста

12.12.2017   21:09Агенцiя

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звітуватиме про роботу в 2017 році.

Чернігів – 2017: розвиток та оновлення міста
   

БЮДЖЕТ МІСТА

За 10 місяців 2017 року загальний обсяг бюджету міста Чернігова за доходами досяг рівня 2,6 млрд грн. Обсяги надходжень аналогічного періоду минулого року збільшено на 796 млн грн або на 44,9 %. Збільшувались як обсяги власних надходжень (у 1,3 рази або на 277,2 млн грн), так і офіційні трансферти (у 1,6 рази або на 518,8 млн грн) з державного та обласного бюджетів.

За 10 місяців 2017 року до загального фонду міського бюджету міста Чернігова мобілізовано 1 079,3 млн грн власних та закріплених надходжень. Слід зазначити, що власні надходження за 10 місяців 2017 року перевищили річні надходження за минулий 2016 рік на 80,2 млн гривень. До кінця року очікується отримати до загального фонду міського бюджету майже 1,3 млрд гривень, що значно перевищить фактичні показники минулого року (на 295,6 млн гривень).

Наповнення міської скарбниці напряму залежить від якісного адміністрування податків та зборів, зокрема, місцевих податків. З цією метою постійно міською радою проводяться заходи:

    щодо контролю за своєчасністю і повнотою сплати податків, погашенням заборгованості із заробітної плати та аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств щодо своєчасної виплати заробітної плати у розмірах, не нижчих встановленого законодавством рівня;
    щодо припинення права користування земельними ділянками у випадку систематичної несплати земельного податку або орендної плати за земельні ділянки м. Чернігова;
    щодо укладання договорів із фактичними землекористувачами та нарахування збитків за періоди фактичного використання земельними ділянками.

Новим напрямком видатків з 2016 року є фінансування професійно-технічних навчальних закладів. На утримання 7-ми ПТНЗ м. Чернігова у 2016 році бюджет міста витратив 56,8 млн грн своїх власних доходів. З 1 вересня 2017 року відбулось об’єднання двох ПТНЗ. У 2017 році ці витрати будуть становити 70 млн гривень. Проте, до цього часу лишається неврегульованим питання щодо власності професійно-технічних навчальних закладів, що уповільнює процес оптимізації мережі вище вказаних закладів. Ці заклади знаходяться у власності держави, а витрати покладено на рівень міста.

Незважаючи на всі труднощі, які виникають під час виконання міського бюджету міста Чернігова, як і в минулому році, так і поточному році забезпечується вчасно виплата заробітної плати, здійснюється оплата комунальних платежів. Немає затримки із виплатою відпускних педагогічним працівникам при виході у відпустку у літній період.

У проекті міського бюджету на 2018 рік обсяг бюджету розвитку складає 480,4 млн грн, чим забезпечений ріст до початкового плану 2017 року у 1,8 рази.

Уточнений план бюджету розвитку міста Чернігова на 2017 рік перевищив 700 млн гривень.

 

ЕКОНОМІКА

Основою розвитку кожної територіальної громади є економіка. Для нашого міста пріоритетом є підтримка малого та середнього бізнесу.

У місті Чернігові розроблена та діє Програма підтримки малого та середнього підприємництва у м. Чернігові на 2017-2020 роки, затверджена рішенням міської ради від 30 листопада 2017 року № 13/VII - 3.

Для стимулювання місцевого бізнесу, в рамках Програми запроваджено компенсаторні механізми:

     ставка земельного податку для земель промисловості, транспорту та будівництва – 1 % від нормативно-грошової оцінки (з у рахуванням  пільги 1/3 на поточний рік);
    граничний розмір пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста для будівель промислового призначення - 0,01%;
    ставка єдиного податку для фізичних осіб-підприємців ІІ групи - 15 %
    відшкодовується до 50,0 тис грн витрат підприємств – експортерів за участь у виставково-ярмаркових заходах за кордоном.

В поточному році було реалізовано наступні заходи:

    бізнес-місія «Бізнес з Польщею: розвиток виробничої кооперації»  підприємців міста до м. Познань;
    соціальна акція «Чернігів, купуй рідне!» (розміщено сіті-лайти, розроблено спеціалізований знак, телепередачі «Вільний мікрофон – Чому я купую рідне», випуск телепередачі «Срібна гривня-історії успіху підприємств Чернігова».

 

 ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

У місті розроблена та діє Програма підвищення енергоефективності в бюджетних установах м. Чернігова на 2017-2027 роки. Бюджет Програми на 2017 рік 53,4 млн грн. Станом на 01.12.2017 у рамках Програми освоєно коштів на суму 30 млн грн, до кінця року планується майже 100% використання бюджету Програми на цей рік.     

Впроваджено наступні енергоощадні заходи:

    замінено 7,2 тис. м2  віконних та дверних конструкцій у 25 бюджетних закладах;
    виконуються роботи з встановлення LED-світильників у 65 навчальних закладах міста;
    проведено заміну 1600 однополюсних вимикачів у навчальних закладах міста та 359 у міській лікарні № 2;
    виконуються роботи з усунення перетоків води в системах холодного та гарячого водозабезпечення семи дошкільних навчальних закладів;
    встановлено лічильники холодної та гарячої води (27 одиниці) у бюджетних закладах міста;
    модернізовано системи опалення в Чернігівській міській лікарні № 2 та пологовому будинку.

За рахунок капітальних видатків міського бюджету у 2017 році завершено реконструкцію покрівель з їх утепленням у 6-ти бюджетних закладах, проведено капітальний ремонт системи опалення у КП «Міський палац культури».

Завершується впровадження енергоефективної реновації ЗНЗ № 11 (виконані роботи з реконструкції покрівлі, системи вентиляції басейну, утеплено фасади, встановлено ІТП) та реалізація проекту з енергоефективної реновації ЗНЗ № 35 (проведено реконструкцію покрівлі, утеплено фасади будівлі та встановлені енергозберігаючі віконні блоки).

В рамках співпраці з НЕФКО укладено  кредитну  та грантову угоду щодо залучення коштів на реалізацію проекту «Підвищення енергоефективності ЗОШ №5 та системи вуличного освітлення м. Чернігова». Вартість проекту майже 19 млн грн (667 тис. євро, з яких 200 тис. євро - грант). Проведено тендерні процедури щодо закупівлі робіт. Укладено договір підряду з проведення енергоефективної реновації ЗОШ №5.

Триває робота щодо залучення коштів Європейського інвестиційного банку на реалізацію проекту «Термомодернізація будівель бюджетних закладів м.Чернігова». Успішно пройшли три етапи відбору та включені до остаточного попереднього переліку проектів, що можуть бути реалізовані у спільному з ЄІБ проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України». Вартість проекту – 8 млн євро.

Економія бюджетних коштів за результатами 9 місяців 2017 року вже складає 2 млн грн.

 

РОЗВИТОК ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ

 В місті діють 93 навчальних заклади міста (заклади загальної середньої освіти – 34, вечірні (змінні) школи – 1, навчально-реабілітаційні центри – 2, заклади дошкільної освіти – 53, заклади позашкільної освіти – 3 (Центр туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми та молоддю та 2 дитячо-юнацькі спортивні школи). Крім того, з 2017 року фінансуються 6 закладів професійно-технічної освіти в місті.

Загалом на розвиток навчальних закладів міста бюджет територіальної громади виділив:

    у 2015 році – 13,3 млн. грн;
    у 2016 році – 24,3 млн. грн;
    у 2017 році – 95,5 млн. грн, з них на капітальні ремонти – 89,2 млн грн.

Керівникам дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів заборонено ініціювати збір коштів на проведення поточних та капітальних ремонтів в закладах, а також спрямовувати на це кошти отримані в якості благодійної допомоги від батьків вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Таким чином, на покриття благодійних внесків з міського бюджету було виділено 6,25 млн грн.

В поточному році реалізовані такі проекти та заходи:

У жовтні 2016 року було прийнято міську цільову Програму розвитку освіти м. Чернігова «Освіта в житті нашого міста на 2017-2021 роки», на реалізацію якої було виділено фінансування в сумі 953 600 грн:

    відкриття центрів розвитку дитини на базі ДНЗ № 68, 72 (210 000 грн);
    придбання обладнання у медичні кабінети ДНЗ (150 000 грн);
    пожежний інвентар ДНЗ (74 000 грн);
    проведення масових заходів у Центрі ТОВРДМ (55 000 грн);
    зміцнення матеріально-технічної бази ПМПК (100 000 грн);
    виплата стипендій Чернігівської міської ради кращим учням (173 600 грн);
    стимулювання педагогічних працівників, які результативно працюють з обдарованими учнями (10% і 30% до посадового окладу).

На сесії міської ради 17.08.2017 було прийнято рішення про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» Чернігівської міської ради. Метою створення ІРЦ є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі у закладах професійно-технічної освіти.

З 1 вересня 2017 року у закладах загальної середньої освіти функціонує 24 інклюзивні класи, у яких навчаються 39 дітей з особливими освітніми потребами та 4 інклюзивні групи, де виховувалося 5 дітей з особливими освітніми потребами (у ДНЗ № 32, 37,52).

У 2017 році відкрито 4 шкільні медіатеки сучасного типу за соціальною програмою та за підтримки Благодійного фонду дружини Президента України Марини Порошенко у ліцеї № 15, ЗНЗ № 27, 30 (дві). Загальна вартість – 1 107 754 грн.

З метою заохочення вчителів, які мають високі результати навчальної діяльності та підготували призерів ІV етапу Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних предметів, здійснюється доплата в розмірі 30% посадового окладу 25 педагогам та в розмірі 10% - 20 вчителям, які підготували переможців Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних предметів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, призерів змагань.

У 2017 році вперше запроваджено виплату стипендій Чернігівської міської ради кращим учням. 47 обдарованих учнів ЗНЗ щомісячно отримують стипендії Чернігівської міської ради у розмірі 500 та 300 грн.

Відповідно до Програми комп’ютеризації закладів та установ освіти міста Чернігова на 2016-2020 роки відбувається поетапне оснащення закладів освіти сучасними засобами інформаційних технологій, підключення закладів до швидкісної мережі Інтернет за новітніми технологіями.

Усього закуплено 147 комп’ютерів . Загальна вартість – 1 655 970 грн.

Закуплено 59 проектори ACER P1186. Вартість – 547 599 грн.

Встановлено 8 лінгафонних кабінетів у школах з поглибленим вивченням іноземних мов.

Оновлено обладнання у кабінетах фізики. Зокрема, лабораторних комплектів «Електрика і магнетизм» (320 шт.), наборів демонстраційних «Електродинаміка» (32 шт., крім 2-х початкових шкіл). Загальна вартість – 2 956 446 грн.

Для дітей з вадами слуху НРЦ №1 закуплено спец. навчально-корекційне обладнання з програмним забезпеченням «Світ звуків» на суму 134 400 грн.

Для НРЦ № 2 придбано спеціальне спортивне обладнання: тренажер, стіл масажний, бігова доріжка, коврики для йоги, комплект для розвитку корекції і опорно-рухового апарату на суму 135 730 грн.

Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми та молоддю було виділено 55 000 грн. на забезпечення проведення масових заходів у царині національно-патріотичного виховання та туризму.


РОЗВИТОК МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ

Мережа закладів охорони здоров'я міської ради складається з 4 міських лікарень та пологового будинку, 2 дитячих поліклінік, 2 стоматологічних поліклінік (для дорослих і дітей). Загальна кількість працюючих у галузі складає 4642 особи, з них лікарів 866 осіб, середнього медичного персоналу 1899 осіб.

Проекти і заходи, які реалізовані у поточному році:

За звітний період здійснено придбання діагностичної апаратури (рентгенологічної, лабораторної, ультразвукової та кардіологічної), лікувальної (хірургічної, офтальмологічної, стоматологічної). Були виділені кошти у розмірі 27 666,8 тис. грн.

У місті Чернігові діють 3 міські програми у галузі охорони здоров’я:

    «Програма профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань на 2017-2019 роки у місті Чернігові» - профінансовано із місцевого бюджету - 121,85 тис. грн.
    «Цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки у місті Чернігові» - з міського бюджету профінансовано 122,2 тис. грн.
    Державна цільова програма «Цукровий діабет» - додатково до державної субвенції у сумі 5169,8 тис. грн передбачені кошти з місцевого бюджету у сумі 7850,0 тис. грн, з яких  профінансовано 4750,9 тис. грн.

Завдяки виділеним із  міського бюджету коштам у сумі 733,0 тис. грн на придбання туберкуліну для дітей (2016 – 462,9 тис. грн), зріс показник охоплення дитячого населення туберкулінодіагностикою (680,5 на 1000 дітей, що підлягали обстеженню, проти 674,8 за аналогічний період минулого року, коли проведення обстежень проводилось переважно за кошти батьків).  

Забезпечення медикаментами пільгових категорій громадян для амбулаторного лікування. Відповідно до кошторису на 2017 рік за рахунок коштів міського бюджету передбачено 2448,0 тис. грн (2016 – 2436,0 тис. грн).

Продовжується робота щодо подальшого розвитку первинної медико-санітарної допомоги. У закладах охорони здоров’я міської ради збільшилась до 96 кількість дільниць загальної практики-сімейної медицини.

Особливою увагою охоплені сім’ї загиблих (під наглядом лікарів 56 родин) та сім’ї учасників АТО. У 2016 році рішенням міської ради були виділені кошти у сумі 84 тис. грн для 42 сімей загиблих для вирішення питання забезпечення медикаментами за пільговими рецептами. У міській стоматологічній поліклініці Чернігівської міської ради у поточному році отримано від благодійників кошти у сумі 109,3 тис. грн для зубопротезування учасників АТО, з яких використано на зазначені цілі 101,05 тис. грн для 34 учасників АТО.

 

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ

Продовжувалась робота щодо модернізації закладів культури, зміцнення їх матеріально-технічної бази.

В оновленому форматі проведено 47 масштабних загальноміських заходів, серед яких найбільш значні: новорічно-різдвяні свята, відкриття туристичного сезону та заходи з відзначення Дня міста, в рамках якого відбулося урочисте відкриття скверу ім. Б. Хмельницького. В рамках зазначених заходів було проведено фестивалі, фестивалі-конкурси, у тому числі концерти за участю зірок української та зарубіжної естради. Серед них варто відзначити:

    фестиваль «ДЕРУН ФЕСТ»,
    мистецький проект «Старовинна музика в стародавньому місті»,
    театральний фестиваль під відкритим небом «Під маскою легенд»,
    акція «Всеукраїнський велодень 2017 у м. Чернігові» (в рамках відзначення Дня Європи), в якій взяли участь понад 2000 учасників;
    фестиваль-конкурс «Чернігів the best» та інші.

Серед нових заходів в рамках культурного обміну між містами України було проведено Дні Одеси в Чернігові та Дні Чернігова в Одесі.

До найбільш значних реалізованих проектів та заходів можна віднести:

    встановлення на Красній площі сучасної відкритої льодової ковзанки зі штучним льодом сезонної експлуатації для масового катання і тренувань, загальною вартістю 3 млн. 901 тис. 550 грн. Попередньо КП «ЦПКіВ» було проведено тендерну закупівлю ковзанки через систему публічних закупівель «ProZorro».
    здійснено розробку дизайн-концепціїМузею історії Чернігова. Провідна ідея – створення музейної експозиції з активним мультимедійним комплексом, який органічно вписується в історичний контекст пам’ятки архітектури – колишньої поштової станції.
    з вересня 2017 року ведуться планові роботи з розроблення проектної документації стосовно будівництва об’єктів «Реконструкція Літнього театру КП «Центральний парк культури та відпочинку» ЧМР в м. Чернігові» та «Реконструкція Атракціонного містечка КП «Центральний парк культури та відпочинку» ЧМР в м. Чернігові».

Проведено маштабні ремонтні роботи в Міському палаці культури, відремонтовано покрівлю філії комунального клубного закладу «Палац культури і художньої творчості для дітей  та юнацтва» та бібліотека-філія №5 (вул. Тичини, 45,47).

В бібліотеках центральної бібліотечної системи, міській школі мистецтв, у Палаці культури художньої творчості дітей, юнацтва та молоді проводяться заходи щодо енергозбереження та модернізації приміщень.

В цілому для закладів культури придбано музінструментів та звукопідсилюючої апаратури на 668,7 тис. грн, серед яких високоякісний кабінетний рояль «YAMAHA» для Чернігівської міської школи мистецтв.

 

СПОРТ, МОЛОДІЖНА ТА СІМЕЙНА ПОЛІТИКА

У м. Чернігові проживає понад 110 тис. молодих людей у віці 14–35 років, що складає третину населення міста та майже третину всієї молоді Чернігівської області. В місті мешкає понад 70 тис. дітей та неповнолітніх віком до 18 років.

Після прийняття Чернігівською міською радою рішення від 27 жовтня 2016 р. 12/VII-10 «Про Програму «Молодь міста Чернігова» на 2017-2020 роки»  вперше було  прийнято Програму з фінансовою основою для її виконання.

Асигнування з міського бюджету на реалізацію соціальних програм та заходів щодо молоді, дітей, сім'ї та жінок з 2016 року збільшилося у 2,5 рази.

Проведено низку міських молодіжних заходів, серед яких: відкритий чемпіонат інтелектуальних ігор, змагання з футболу, волейболу, серед представників молодіжних організацій та органів студентського самоврядування, Міжнародного Дня студентів, «круглі столи» та семінари на різні теми. У рамках святкування Дня молоді щороку в місті проводились: міжнародний фестиваль молодіжного гумору «Хрущ live», відновлено фестиваль громадських організацій та фестиваль «Студреспубліка», ХІІ табір молодіжного активу «Перехрестя-ЮНЬ-2017».

Соціально значимим є комплекс заходів до Міжнародного дня захисту дітей. Починаючи з 2014 року, фінансування з міського бюджету даних заходів збільшилось у 10 разів.

З міського бюджету на проведення оздоровчої кампанії в 2017 році виділено 3663,7 тис. грн. (майже на 500 тис. грн більше, ніж у минулому році).

Місцеву оздоровчу базу влітку цього року складали:

    Чернігівський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Зелений гай».
    Відділення дитячого оздоровлення санаторного типу «Дружба» Чернігівської міської лікарні № 1 Чернігівської міської ради .
    34 пришкільні табори.

Усього на місцевій оздоровчій базі отримали послуги оздоровлення та відпочинку понад 3000 дітей.

Два роки триває системна робота по оптимізації діяльності спортивних шкіл міста. Було прийнято рішення створити в місті три комунальні позашкільні навчальні заклади дитячо-юнацькі спортивні школи "Україна", "Фортуна", "Авангард" з повним збереженням чисельності учнівського і тренерського складу та матеріально-технічної бази. В листопаді поточного року, рішенням сесії міської ради, освітянські спортивні школи були підпорядковані управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради.


МІСЬКИЙ ПЛЯЖ "ЗОЛОТИЙ БЕРЕГ"

В рамках реконструкції виконані наступні роботи:

- на господарському майданчику №1 улаштувано 228 м. п. огорожi та встановлено блок-модуль охорони;

- на господарському майданчику №2 улаштувано 85 м п. огорожi, встановлено адміністративний модуль, камери схову та 4 контейнери для сміття;

-  2 вхідні групи;

- облаштовано зону Wi-Fi;

- встановлено дитячий майданчик (фортеця, 2 гойдалки, рукохід, 4 лави та урни, 149 м2 доріжок). Для безпечного перебування дітей на дитячих майданчиках встановленні камери  відео спостереження;

- облаштовано літню естраду (тротуарне покриття майданчика, стільці для глядачів, лави, урни, газон 720 м2, огорожа 95 м.п.)

- облаштовано спортивні майданчики (футбольне поле 1800 м2, майданчик для пляжного футболу 864 м2, 3 майданчики для пляжного волейболу по 460 м2, майданчик для баскетболу 714 м2, майданчик для настільного тенісу 72 м2, санітарний модуль, роздягальня)

- облаштовано майданчик для людей з обмеженими фізичними можливостями (гойдалка, ігровий комплекс, пісочниця, лавки, урни , огорожа)

- облаштовано 2 майданчики для паління (лави, урни, мощення 159,5 м2)

- встановлено тренажери - 5 шт;

- облаштовано 2 майданчики під модульні кафе;

- придбано пляжеприбиральну машину “Каваллучіо” вартістю 295 тис. грн. За її допомогою забезпечується якісне очищення пляжного піску на рівні європейських стандартів;

- встановлено трансформаторну підстанцію потужністю 100 КВт, яка забезпечила підключення до електропостачання різноманітних об’єктів пляжної інфраструктури, що в свою чергу розширило спектр послуг для відпочиваючих.

 У 2017 році проведено благоустрій головних та найпопулярніших серед населення зон відпочинку біля води: "Ялівщина", "Брянськ", човнова станція, за пішохідним мостом, "Лісковиця".


ОЗЕЛЕНЕННЯ МІСТА

Металоконструкції з термочашами та півчаші на стовпах прикрасили місто на Алеї Героїв, Красній площі, на Валу, в сквері Попудренка, на бульварі по пр-ту Миру, на пр-ті Миру (Гомельський в’їзд, Силікатний завод), на зелених зонах біля Палацу урочистих подій, по вул. Пушкіна, на перехресті вул. Кільцевої та вул. Бєлова, на перехресті пр. Перемоги та вул. Міхнюка, на площі Привокзальній, на зеленій зоні по вул. Рокоссовського  та 1-го Травня, на Київському та на Михайло-Коцюбинському в’їзді, в парку ім. Богдана Хмельницького. Всього встановлено по місту 752 термочаші.

Окрасою міста стали 409,4 тис. м2 реконструйованих та новостворених газонів в  парку Богдана Хмельницького, на бульварі від Красної площі до проспекту Перемоги. 


ВУЛИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ

Ми позиціонуємо Чернігів як європейське місто. Освітлення – одна з його ознак.

Проводиться утримання:

- 589,6 км мереж зовнішнього освітлення, 5262 опор, 16001 світильників;

- замінено 2049 ламп, 219 світильників, 142 пускорегулюючої апаратури світильників, 32 опор, 3,6 км повітряних та 1,5 км кабельних ліній.

 

ЗУПИНКИ ГРОМАДСЬКОГО ТРАНСПОРТУ

На сьогоднішній день існуючі зупинкові комплекси морально та естетично застарілі,  не є функціональними та часто виконані в різному архітектурному стилі.

Станом на 05.12.2017 року в місті встановлено 74 нові, сучасні зупинкові комплекси європейського зразка, які виготовлені місцевим виробником. До кінця року буде встановлено всього 100 нових зупинок.

Біля готелю «Україна», на тролейбусній та автобусній зупинках, встановлено 2 інформаційних табло з прогнозуванням часу прибуття транспорту. До кінця року в місті планується встановити ще 5 інформаційних табло.


БЕЗПЕЧНЕ МІСТО

З метою забезпечення громадського порядку, захисту об’єктів інфраструктури міста, в рамках Програми «Безпечне місто Чернігів на 2016-2017 роки» встановлено 53 камери відеоспостереження, 5 серверів для зберігання та обробки інформації та інше обладнання для роботи з системою. 

Тривають роботи щодо встановлення камер відеоспостереження в підземному переході біля готелю «Україна».

 

ДІЯЛЬНІСТЬ ОСББ

На теперішній час у 77 багатоквартирних житлових будинках функціонують ОСББ. З них 38 створені в 2016 році.

В рамках «Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки» 16 об’єднань взяли участь у фінансуванні заходів з капітального ремонту житлових будинків.

    ОСББ «Святомиколаївське» - ремонт теплопункту та покрівлі;
    ОСББ «ЖК-82» - ремонт ліфта;
    ОСББ «Фаворит- Ш.4» - ремонт під'їздів та інженерних мереж;
    ОСББ «ФАВОРИТ-Ш.2» - ремонт під'їздів та інженерних мереж;
    ОСББ «Пілот-41» - ремонт під'їздів, освітлення та відмостки, входи до підвалів; ОСББ «Берізка» - ремонт покрівлі;
    ОСББ «Наддесення» - ремонт покрівлі;
    ОСББ «ФАВОРИТ-І.Б.48» - ремонт під'їздів;
    ОСББ «ФАВОРИТ-ПОПУДРЕНКА 12Б» - ремонт під'їздів;
    ОСББ «ФАВОРИТ-Ш.8»- ремонт під'їздів;
    ОСББ «ФАВОРИТ-Ш.3» - ремонт під'їздів;
    ОСББ «ФАВОРИТ-І.Б.46» - ремонт під'їздів;
    ОСББ «ЦЕНТР-Ч» - ремонт покрівлі, заміна вікон;
    ОСББ «ЖК-82» - заміна вікон;
    ОСББ «Гоголівське-3» - проводиться ремонт покрівлі, фасаду;
    ОСББ «Наш дім-2016» - проводиться ремонт фасаду;
    ОСББ «Сокіл-11» - проводиться ремонт покрівлі, герметизація швів на загальну суму - 7 375,0 тис. грн, з них: 6000,0 тис. грн - міський бюджет та залучені кошти ОСББ - 1 375,0 тис. грн.

Виконані роботи по капітальному ремонту 33 ліфтів, до кінця року буде виконано ще 35.


ОБЛАШТУВАННЯ ТА ВІДКРИТТЯ ТЕРИТОРІЇ ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ РЯДІВ ПО ВУЛ. РЕМІСНИЧІЙ 48а

Створено 130 соціальних торгових місць, облаштовані місця для підприємців. Розпочато роботи з електрифікації ринку, забезпечено охорону та виконано благоустрій. Територія для торговельної діяльності громадян офіційно відкрита з 1 листопада 2017 р.


ДОРОЖНЄ ГОСПОДАРСТВО

В місті нараховується 551 вулиця. Загальна протяжність їх складає 359,3 км. Значна їх кількість потребує ремонту, бо їх покриття не відповідає діючим нормативам.

За звітний період, на 60-ти вулицях міста виконано поточний ремонт проїзної частини, загальною площею 30,0 тис.м2, з них струменевим методом відремонтовано19,6 тис.м2.

На 8-ми вулицях приватного сектору міста, де було відсутнє асфальтне покриття, проведено грейдування з підсипкою асфальтобетонної крихти. А саме: вул. Кругова, вул. Довга, вул. Кочерги, вул. Корольова, вул. Севастопольська, вул. Низова, вул. Володимира Глинського, вул. Геологічна, загальною площею 28,4 тис. м2. Виконання складає 80% від запланованого.

Для покращення експлуатаційного стану ділянок доріг вул. Пушкіна, вул. Преображенська, вул. Івана Мазепи, вул. Шевченка, вул. Гетьмана Полуботка, пр. Миру, вул. Рокоссовського, вул. Берегова виконано капітальний ремонт асфальтобетонного покриття площею 95,4 тис. м2 із запланованих – 111,4 тис. м2, що складає 85% виконання. Замінено 20,7 тис. м.п бортового каменю із запланованих 24,7 тис. м.п.

Для забезпечення безпечного руху пішоходів, капітально відремонтовано асфальтобетоне покриття ділянок тротуарів площею 16,7 тис. м2із запланованих – 56,6 тис. м2 (30% виконання). Враховуючи чисельні звернення мешканців міста та депутатів щодо облаштування тротуарів тротуарною плиткою, на теперішній час змінено проектне рішення, тому роботи будуть продовжені після коригування проектно-кошторисних документацій.

З метою поліпшення транспортно-експлуатаційного стану доріг та проїздів у житловій забудові по вул. Козацька,  вул. Рокоссовського, вул. Льотна, вул. Ю. Мезенцева, пр. Миру, вул. Івана Мазепи, вул. П’ятницька, вул. Освіти, вул. Всіхсвятська, вул. Ремзаводська, вул. Кошового виконано капітальний ремонт проїздів площею 30,4 тис. м2, що складає 100% від запланованого та облаштовано тротуарів площею 5,1 тис. м2, складає 100% від запланованого.

Для покращення експлуатаційного стану доріг приватного сектору, а саме вул. Смирнова, вул. Заводська, вул. Шевчука, вул. Бланка, вул. Невського, вул. Харківська, пров. Лермонтова, вул. Подусівка, пров. Ушакова, вул. Нова,  вул. 1-а Набережна, вул. Крайня, виконано капітальний ремонт покриття площею 21,5 тис. м2, а саме 100% від запланованогота облаштовано 950,0 м2тротуарів.

В рамках Програми розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста Чернігова на 2016-2020 роки, за рахунок співфінансування, проведено:

-  будівництво вуличного каналізаційного колектора по вул. Авіаторів протяжністю 290,0 пм загальною вартістю 468,7 тис. грн, з них кошти ОСН склали 90,1 тис. грн;

-  капітальний ремонт проїзної частини вул. Ривкіна в житловому районі «Півці» (ОСН – вуличний комітет «Мікрорайон Півці») площею 3220,0 м2 загальною вартістю 764,8 тис. грн., з них кошти ОСН склали 152,3 тис. грн;

-  капітальний ремонт ділянки дороги по вул. Поліська (ОСН – вуличний комітет вулиці Поліської (буд. № 13-32), Поліський Яр (буд. № 1-5 )) площею 1267,0 м2 загальною вартістю 368,2 тис. грн, з них кошти ОСН склали 69,4 тис. грн.

Для забезпечення безпеки руху з метою подальшої популяризації велосипедного руху та здорового способу життя було влаштовано 5,2 км велодоріжок із запланованих 11,0 км, що складає 47% виконання.

Після поточного та капітального ремонтів вулиць проведені роботи з відновлення 42,6 км ліній дорожньої розмітки та регульовані і нерегульовані пішохідні переходи, стоп-лінії площею 2,2 тис. м2. З них пластикова дорожня розмітка ліній нанесена довжиною 1,0 км.

Виконувалися роботи по утриманню:

    2,2 млн м2 міських територій, з них: 1,8 млн м2 вулиць, проспектів та площ; 0,4 млн м2тротуарів;
    63 км мереж зливової каналізації;
    4 підземні переходи.

Для забезпечення стабільного функціонування зливової каналізації на вулично-дорожній мережі міста у поточному році здійснювалися заходи по утриманню очисних споруд та зливової каналізації, проводилося гідродинамічне очищення 1,4 км мереж зливової каналізації по вул. Бєлова, вул. Рокоссовського, вул. Всіхсвятська, вул. Незалежності, перехрестя Мазепи – Любецька, пр. Перемоги, вул. Красносільського, виконувався ремонт 23 зливоприймальних та 6 оглядових колодязів.

ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ РЕГУЛЮВАННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ

Виконано:

    будівництво 1-го світлофорного об’єкту (перехрестя вул. Київська-вул. Мстиславська);
    капітальний ремонт 4-ох світлофорних об’єктів(перехрестя вул. Рокоссовського - вул. Доценка, вул. Рокоссовського - Всіхсвятська, вул. Любецька - вул. Івана Мазепи, пр. Перемоги - вул. Мстиславська);
    До кінця 2017 року буде завершено капітальний ремонт ще 9-ти світлофорних об’єктів;
    поточний ремонт 4-ох світлофорних об’єктів, 135 дорожніх знаків;
    утримання 61 світлофорного об'єкту; 6,0 тис. дорожніх знаків; 14,6 км пішохідного огородження та 27 пристроїв примусового зниження швидкості.

 

ПУНКТ ТИМЧАСОВОГО УТРИМАННЯ ТВАРИН

Завершено роботи по будівництву пункту тимчасового утримання тварин по вул. Любченка (вул. Володимира Дрозда), а саме:

    збудована будівля карантину для тварин із котельною (площею 126,06 м.кв.) та адмінбудівля із прибудовою (площа 168,51 м. кв);
    виконані всі роботи по зовнішнім мережам електропостачання, водопостачання та водовідведення;
    виконано будівельні роботи по спорудах для утримання тварин (три вольєри для групового утримання тварин площею по 343,7 кв.м кожний та навіс-ізолятор площею 51,32 кв. м).

Проведено роботи по благоустрою території з влаштуванням огорожі, облаштуванням проїздів. Проводяться внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи.


ГІДРОСПОРУДА

Для підвищення надійності конструкції споруди та забезпечення її функціонування для проведення періодичних санітарних попусків води та для попередження затоплення заплави річки повеневими водами, завершено роботи з реконструкції гідротехнічної споруди на річці Стрижень по вул. Героїв Чорнобиля (загальна кошторисна вартість робіт – 9,757 млн грн).


КАПІТАЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО

Управлінням капітального будівництва були завершені роботи по наступних об’єктах:

    відповідно до реалізації цільової Програми з реконструкції (відновлення) покрівель житлових будинків міста Чернігова на 2014-2018 роки по зазначеній вище Програмі були освоєні кошти в сумі 7,32 млн грн, та виконані роботи на 17 покрівлях;
    реконструкція покрівлі прального комбінату пологового будинку по вул. 1-го Травня;
    реконструкція даху будівлі по вул. Гетьмана Полуботка, 8;
    реконструкція відділення медичних профілактичних оглядів дитячої поліклініки № 1 Чернігівської міської ради по вул. Пирогова, 15;
    реконструкція третього поліклінічного відділення Чернігівської лікарні №1 Чернігівської міської ради по просп. Миру, 44;
    реконструкція нежитлового приміщення з заміною вікон та внутрішнього спорядження по вул. Кирпоноса, 9;
    реконструкція нежитлової будівлі по вул. Шевченка, 51-а, яка знаходиться в комунальній власності;
    капітальний ремонт будівлі із заміною вікон та зовнішніх і внутрішніх дверей ліцею № 15 по вул. Козацькій, 4б;
    капітальний ремонт будівлі із заміною вікон та зовнішніх і внутрішніх дверей дошкільного навчального закладу № 30 по вул. Козацькій, 4.

 Всього виконано робіт на суму 44,0 млн грн.

Ведуться роботи  з капітального ремонту та реконструкції закладів освіти, культури, охорони здоров’я та інших.

Завершені роботи з реконструкції скверу Богдана Хмельницького, де побудована ЛЕП-0,4 для зовнішнього освітлення скверу, відновлені газони, побудовані декоративні фонтани та підведені інженерні мережі до них.

Реконструйований підземний перехід та сходи підземного переходу на перехресті проспекту Перемоги та проспекту Миру.

Розпочаті роботи з реконструкції бульвару по проспекту Миру від вул. Преображенської до Красної площі у м. Чернігові: декоративні фонтани.

Заклади охорони здоров’я 

    замінені вікна на енергоефективні в приміщенні поліклінічного відділення № 3 міської лікарні № 1 та проведений капітальний ремонт внутрішніх мереж каналізації, водопроводу та ливневої каналізації 9-ти поверхового палатного корпусу міської лікарні № 1
    у міській лікарні № 2 відремонтовані ліфти, зроблений капітальний ремонт даху головного корпусу  та проведений капітальний ремонт асфальтобетонного покриття;
    замінені вікна на енергоефективні та проведений капітальний ремонт покрівлі поліклінічного відділення міської лікарні № 3;
    проведений ремонт та гідротехнічне очищення системи опалення лікарні № 4;
    відремонтовані приміщення операційної № 1 та № 2 пологового будинку;
    відремонтований басейн дитячої поліклініки № 2 та продовжується ремонт будівлі дитячої поліклініки № 2;
    ведеться капітальний ремонт приміщень будівлі під сімейну амбулаторію Чернігівської міської лікарні № 1.

 Крім того, ведеться реконструкція дезінфекційної камери міської лікарні № 1, реконструкція неврологічного корпусу міської лікарні № 4 та реконструкція 1-го поверху 3-го поліклінічного відділення Чернігівської міської лікарні № 1 з метою підвищення ефективності роботи реєстратури, шляхом впровадження інформаційних систем управління та реконструкція адміністративно-господарської частини Чернігівської міської лікарні № 1 міської ради.

Спорт та культура

     відремонтована будівля ККЗ «Палацу культури художньої творчості дітей, юнацтва та молоді»;
    проведений капітальний ремонт покрівлі бібліотеки-філії №5 Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи та філії «Комунальний клубний заклад палацу культури художньої творчості»;
    проведений капітальний ремонт інженерних мереж з улаштуванням пожежної, охоронної сигналізації, оповіщення та відеонагляду всієї будівлі та системи внутрішнього опалення з заміною радіаторів в КП «Міський Палац культури»;
    ведеться реконструкція спортивних майданчиків по вул. Льотна. 8.

 Станом на 1 листопада 2017 року освоєно 88,4 млн грн.

 

ВОДОКАНАЛ

З метою надання безперервних послуг з водопостачання мешканцям міста Чернігова, зменшення втрат води, КП «Чернігівводоканал» у 2017 році виконані роботи по заміні аварійних водоводів, по яким вода подається від насосних станцій у розподільчу водопровідну мережу, довжиною 950 м на суму 12,1 млн грн. Завершені роботи по заміні водопроводу по вул. Гагаріна, проведена реконструкція водопроводу по вул. Гончій, по вул. Гетьмана Полуботка, по вул. Олександра Молодчого.

Виконувались роботи з оснащення багатоквартирних будинків засобами обліку холодної води. У 2017 році встановлено 209 лічильників холодної води (у 3,5 рази більше, ніж у 2016) на суму 4811,7 тис. грн.

За рахунок коштів міського бюджету впроваджується «Програма встановлення засобів обліку гарячого та холодного водопостачання мешканцям Чернігова на 2017-2020 роки». Ця Програма розроблена з метою підтримки соціально незахищених верств населення. У 2017 році планується встановити 4000 шт. квартирних лічильників холодної та гарячої води.

Незважаючи на наявні проблеми, слід зазначити, що показники фінансового-господарської діяльності підприємства помітно покращилися. Про це, в першу чергу, свідчить фінансовий результат від операційної діяльності.

У 2016 році підприємству вдалося подолати багаторічну тенденцію збиткової діяльності та отримати 29,6 млн грн прибутку без урахування курсових різниць. Прибуток підприємства за 9 місяців поточного року вже перевищив річний показник за минулий рік та склав 48,6 млн грн без урахування курсових різниць.


ТРАНСПОРТ


ЕЛЕКТРОТРАНСПОРТ

Транспортна проблема міста є однією з нагальних та потребуючих невідкладного вирішення.

З грудня 2016 року 10 нових низькопідлогових тролейбусів, отриманих від ПрАТ  «Чернігівський автозавод» в результаті проведення тендерних процедур, вийшло на маршрути міста.

Станом на 1 листопада 2017 року КП «Чернігівське тролейбусне управління» отримало від постачальника 5 одиниць тролейбусів ЕТАЛОН Т12110, які вже обслуговують маршрути міста. Варто зауважити, що ціна однієї транспортної одиниці - одна з найменших в Україні і складає майже 4 млн грн.

В грудні 2016 року, після будівництва тролейбусної лінії по вул. Козацькій, був відкритий новий маршрут комунального транспорту - №11, який створив надійне та оптимальне транспортне сполучення між мікрорайонами Масани-Рокоссовського-Бобровиця.

15 червня 2017 року в тролейбусній мережі організовано новий маршрут – № 9 «2-га міська лікарня – ЗАЗ», що об’єднав колишні тролейбусні лінії № 2 та № 9.

Для мешканців мікрорайону ЗАЗ, нарешті, з’явилась можливість скористатись прямим маршрутом громадського транспорту, щоб дістатись до таких територій, як Красний міст, Центральний парк культури та відпочинку, стадіон ім. Ю. Гагаріна. Мешканці мікрорайону, прилеглого до вулиць Рокоссовського і Шевченка, отримали у користування ще один маршрут масового соціального виду транспорту.

Обладнання міського транспорту системою внутрішнього та зовнішнього озвучення зупинок.

У процесі виконання Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2016-2020 роки у 2016 році одним з переможців визначено проект № 52 «Соціальна підтримка та реабілітація інвалідів по зору у м. Чернігові», який містить завдання обладнання міського транспорту системою внутрішнього та зовнішнього озвучення зупинок.

Управлінням транспорту та зв’язку укладено угоду з виконавцем робіт по встановленню обладнання для інформування пасажирів на 34 тролейбуси КП «Чернігівське тролейбусне управління».

 

ОНОВЛЕННЯ РУХОМОГО СКЛАДУ АВТОБУСІВ

Перевізниками виконуються інвестиційні зобов’язання з оновлення рухомого складу - з квітня до листопада 2017 року здійснено заміну 23 застарілих транспортних засобів на автобусних маршрутах міста.

Впровадження системи GPS-моніторингу пасажирського транспорту.

На виконання пріоритетних заходів Програми економічного розвитку міста Чернігова на 2017 рік 10 березня 2017 року проведено конкурс з визначення суб'єкта господарювання для надання послуг GPS–моніторингу в м. Чернігові та оголошено переможця ТОВ «Дозор», м. Житомир, з яким укладено договір.

Влітку завершився процес обладнання транспортних засобів, що обслуговують маршрутну мережу міста, GPS-трекерами. За допомогою системи GPS – моніторингу транспорту пасажири отримують вичерпну інформацію про міський пасажирський транспорт зі смартфонів та стаціонарних ПК: місце знаходження рухомого складу, у тому числі пристосованого для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями, час прибуття на зупинку, час роботи на маршруті.

 

ПІЛЬГОВІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ

Щорічно міська влада вирішує питання відшкодування перевізникам витрат, пов’язаних з перевезеннями пасажирів пільгових категорій.

Затверджено Програму компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян в міському електро- та автомобільному транспорті загального користування на 2017 та 2018 роки. Загальна сума відшкодування на 2018 рік - 80 млн грн.

Міською радою прийнято Програму компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян у залізничному транспорті приміського сполучення на 2017 та 2018 роки. Загальна сума відшкодування на 2018 рік – 600 тис. грн.


НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ ГРОМАДЯНАМ М. ЧЕРНІГОВА

Центр надання адміністративних послуг на сьогодні є найбільш потужним серед центрів надання адміністративних послуг, виконує функції регіонального по обслуговуванню мешканців Чернігова та області.

В Центрі створено зручні умови для отримання повної інформації, заповнення відповідних документів, консультування суб’єктів звернень з питань надання адміністративних послуг тощо. Подання заяв та отримання результатів надання адміністративних послуг здійснюється за автоматизованою системою керування чергою з функцією попереднього запису на прийом. Це дозволяє суб’єкту звернення самостійно визначити дату та час отримання послуг шляхом особистого звернення до Центру або за допомогою он-лайн сервісу після реєстрації на офіційному порталі. Заявники повідомляються про можливість отримання результату надання адміністративних послуг у спосіб, визначений ними під час подання заяви – засобами телекомунікації (телефон, телефакс, Інтернет, засоби мобільного зв’язку) або поштовим відправленням з повідомленням про вручення. Інформування населення з питань отримання адміністративних послуг в Центрі відбувається через портал адміністративних послуг у місті Чернігові admincher.gov.ua  та офіційну сторінку в соціальній мережі Facebook.

Загальна кількість адміністративних послуг, що надається через Центр, на сьогодні складає 209, із них 80 (38%) адміністративні послуги надаються Чернігівською міською радою та її виконавчими органами, 34 (16%) - департаментами та управліннями Чернігівської обласної державної адміністрації та 95(46  %) – територіальними органами центральних органів виконавчої влади.

В цілому по Україні більше 90% ЦНАП мають доступ до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно і лише 3 та 8 % мають доступ до Єдиного державного демографічного реєстру та Державного земельного кадастру.

Фактично 69 ЦНАП (10%) не мають підключення до жодного із реєстрів. Центр надання адміністративних послуг м. Чернігова підключений до чотирьох основних державних реєстрів.

Згідно з вимогами діючого законодавства  не всі адміністративні послуги є платними. Із 209 адміністративних послуг, що фактично надаються в ЦНАП, тільки 21 є платною.

З 3 квітня 2017 року запроваджено надання адміністративних послуг з надання відомостей про склад сім'ї та/або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та з видачі довідки про реєстрацію місця проживання на віддалених робочих місцях адміністраторів за адресами комунальних підприємств Чернігівської міської ради: «Деснянське», «Новозаводське», «ЖЕК 10», «ЖЕК 13». Проведені необхідні роботи по утворенню та облаштуванню 10 віддалених робочих місць адміністраторів.

З 2018 рокув ЦНАП міста Чернігова, через запис в електронну чергу в режимі онлайн, можна буде подати документи і отриматиукраїнський або закордонний паспорт.


УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНИМ МАЙНОМ ГРОМАДИ

Проведена інвентаризація об’єктів нерухомого майна. У результаті чого було виготовлено 191 технічний паспорт на об’єкти нерухомості та 130 од. правовстановлюючих документів.

Затверджені Переліки об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації у 2017 році. Позиція досить проста - місто має відмовитися від неліквідного майна та продати його якомога швидше, щоб не нести витрат на його утримання. У порівнянні з надходженнями від приватизації до міського бюджету за відповідний період 2016 року (456,9 тис. грн) надходження зросли на 4051,2 тис. грн. Станом на 01.12.2017 року – 4875,5 тис. грн.

З метою приведення розміру орендної плати за користування комунальним майном до ринкового рівню та збільшення надходжень від оренди рішенням Чернігівської міської ради від 26 січня 2017 року  № 15/VII-11до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду, внесені зміни, якими, зокрема:
    змінені розміри орендних ставок за окремими напрямками використання нерухомого майна комунальної власності;
    проведено зонування території м. Чернігова, встановлені коефіціенти та розміри мінімальної орендної плати за 1 кв.м в залежності від розташування об’єкта оренди.

У результаті цього надходження до міського бюджету від орендної плати з лютого 2017 року збільшилося на 65,9 тис. грн щомісячно. Порівняно з 2016 роком надходження до міського бюджету зросли на 12,2%.

З метою більшої зручності користувачів у підрозділі «Комунальна власність», розділу «Про місто» сайту Чернігівської міської ради розміщена мапа м. Чернігова, на якій відмічені об’єкти комунальної власності, які пропонуються для передачі в оренду або підлягають приватизації, з інформацією про об’єкт та можливістю перегляду його фотографій.

За результатами проведених незалежних оцінок цілісних майнових комплексів (ЦМК) та збільшення  орендних ставок надходження до міського бюджету з листопада 2016 року від оренди ЦМК збільшені на 396,3 тис. грн щомісяця.


ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ

План надходжень у 2017 році від плати за землю було затверджено на рівні 167,41 млн грн. Рішеннями міської ради внесені зміни до плану надходжень від плати за землю, їх збільшено до 196,41 млн грн.

Таким чином, зміни до плану надходжень за січень-жовтень 2017 року затверджено у сумі  166,2 млн грн, виконано на 102,% (171,09 млн грн).

Однією з основних проблем у сфері земельних відносин є використання землі за відсутності повної або часткової сплати земельних платежів.

 З метою забезпечення надходження до міського бюджету коштів від сплати за землю, у 2017 році було відновлено роботу Комісії з визначення розміру збитків, заподіяних власниками землі та землекористувачам.

Рішеннями виконавчого комітету Чернігівської міської ради затверджено 17 актів із визначення розміру завдання територіальній громаді міста збитків на суму 8,3 млн грн.

Для вирішення питань сплати, завданих міській раді збитків при використанні земельних ділянок без оформлення відповідних документів, виконавчі органи вживають вичерпних заходів досудового врегулювання спорів (завчасно інформують про необхідність укладення та поновлення договорів, попереджають про розгляд відповідною комісією питань нарахування збитків).

Самостійно сплачено до бюджету юридичними та фізичними особами більше 1 млн грн.

У процесі судового розгляду перебувають 3 справи щодо оскарження юридичними особами рішення виконавчого комітету яким затверджено акти комісії на загальну суму понад 3 млн грн.

В опрацюванні комісії, спільно з органами фіскальної служби області, на даний час перебувають 28 матеріалів по суб’єктах, якими не було своєчасно поновлено договори оренди земельних ділянок.

Проводиться робота по створенню муніципальної публічної карти міста, бази даних земельних ділянок, які міститимуть інформацію про власників та землекористувачів, підстави набуття права на землю, площу, кадастрові номери та іншу інформацію.

Працюємо над забезпеченням учасників АТО земельними ділянками.

Станом на сьогоднішній день протягом зазначеного періоду рішеннями Чернігівської міської ради надано 198 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам – учасникам АТО, учасникам бойових дій, ветеранам війни та членам сімей загиблих учасників АТО для індивідуального дачного будівництва.

З листопада 2016 року по листопад 2017 року членам сімей загиблих надано 10 дозволів, затверджено та передано у власність 4 земельні ділянки.


КП «Муніципальна варта»

Вправаджуємо передовий досвід міст України, щодо участі територіальних громад в забезпеченні порядку на відповідних теріторіях.

 Новостворене КП «Муніципальна варта» Чернігівської міської ради активно діє в напрямку контролю за виконанням правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м. Чернігова, забезпечення виконання законодавства в сфері екологічної безпеки, боротьба зі стихійної торгівлею, робота з профілактики правопорушень.

Протягом 2017 року демонтовано 62 незаконно встановлених тимчасових металевих гаражі, складено 226 протоколів про адміністративне правопорушення, відпрацьовано 149 заявок, що надійшли через кол-центр.


МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Важливою складовою діяльності міської ради є розвиток міжнародної співпраці.

Місто Чернігів має 8 міст-партнерів.

Загалом, за звітний період, було прийнято більше 40 закордонних делегацій. Місто відвідали представники Латвії, Ізраїлю, Японії, Польщі, Білорусі, Австрії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Греції  і т.д. Більше 20 офіційних делегацій представників міської ради були направлені за кордон, а саме: в Польщу, Латвію, Німеччину, Францію, Великобританію, Грецію.

Результативною була співпраця міської влади з Республікою Латвією та інвесторами - представниками латвійського бізнесу. Був побудований та відкритий у вересні місяці сучасний хлібозавод «Рижський хліб». Інвестиції в економіку міста склали майже 3 млн євро.

Спільно з німецькою стороною був реалізований проект «Пакет швидкого запуску Україна». В рамках зазначеного проекту міста Меммінген та Чернігів отримали грант в розмірі 50 тис. євро на 2017 рік для фінансування проекту «Професійні освітні партнерства». У листопаді 10 представників освіти м. Чернігова відвідали Меммінген з метою встановлення ділових контактів, удосконалення навичок викладання німецької мови, вивчення механізмів управління німецьких шкіл та ознайомлення з енергоефективністю на енергозбереженням в закладах освіти міста Меммінгена.


БЮДЖЕТ УЧАСТІ

У жовтні місяці 2017 року відбулися підсумки голосування за проектами, поданими мешканцями міста Чернігова в рамках Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2016-2020 роки,  затвердженої рішенням Чернігівської міської ради від 28 грудня 2015 року № 2/VII-5. Участь у голосуванні приймали 87 проектів, 19 з яких стали переможцями конкурсу, у тому числі: за великими проектами – 7 проектів на загальну суму 7 179 1 тис. грн; за малими проектами – 12 проектів на загальну суму 2 363 тис гривень. Реалізація зазначених проектів відбудеться у 2018 році. На разі здійснюється реалізація проектів – переможців 2016 року.

 

ПРОГРАМА НАРОДЖУВАНОСТІ, МОЛОДІЖНЕ КРЕДИТУВАННЯ

Одним з важливих напрямів є робота по покращенню демографічної ситуації.

З метою забезпечення необхідних умов для ефективного здійснення соціального захисту громадян, сприяння сім'ям, надання матеріальної підтримки громадянам міста при народженні дитини, створення умов безпечного материнства, удосконалення планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я населення, покращення демографічних процесів у місті, 21 вересня 2017 року на 23 сесії Чернігівської міської ради затверджено Програму підтримки народжуваності у місті Чернігові на 2017-2022 роки.

Станом на 04 грудня 2017 року вже прийнято рішенням виконавчим комітетом міської ради про виплату 139 чернігівським родинам одноразової матеріальної допомоги при народженні дитини на загальну суму 1,1 млн грн.

На разі очікується прийняття рішення щодо виплати одноразової матеріальної допомоги при народженні дитини 47 сім’ям на загальну суму 400 тис. гривень.

Також затверджено міську програму молодіжного житлового кредитування в місті Чернігові на 2018-2022 роки, яка спрямована на подолання тенденції до стрімкого скорочення населення, створення додаткових умов для забезпечення молоді житлом, активізації інвестиційної діяльності у сфері іпотечного кредитування та житлового будівництва для молодих сімей і одиноких молодих громадян.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 137 нових випадків COVID-19

Виявлено 137 нових випадків COVID-19 18:30

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 5 березня в області зафіксовано 137 нових випадків COVID-19.

Оновлена фотодокументальна виставка

Оновлена фотодокументальна виставка "Чернігівські шляхи Т.Г. Шевченка" - на вебсайті Державного архіву області 14:27

Напередодні дня народження Тараса Шевченка Державний архів Чернігівської області підготував до експонування оновлену фотодокументальну виставку «Чернігівські шляхи Т.Г. Шевченка». До неї увійшло більше 30 документів, які хронологічно охопили період 1844 – 2006 років.

Судові охоронці підсумували результати роботи за лютий

Судові охоронці підсумували результати роботи за лютий 13:45

4 березня в Територіальному управлінні Служби судової охорони у Чернігівській області провели нараду щодо підведення підсумків службової діяльності в лютому.

Городнянська міська лікарня отримала авто

Городнянська міська лікарня отримала авто 13:33

Вантажопасажирський УАЗ став помічником Городнянської міської лікарні.

Заробітна плата в області в січні 2021 року. ДОВІДКА

Заробітна плата в області в січні 2021 року. ДОВІДКА 13:24

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в січні 2021 року становила 9877 грн. Це в 1,6 рази вище мінімальної заробітної плати (6000 грн) та на 16,5% – ніж рік тому.