Про проблеми збирання ТПВ через сміттєпроводи інформував ЧНТУ
Чернігівським національним технологічним університеті було проведено інформування населення щодо проблем збирання твердих побутових відходів із застосуванням сміттєпроводів.

Проект передбачав розповсюдження друкованих матеріалів – плакатів та листівок – з інформацією про проблеми, що виникають при збиранні твердих побутових відходів із застосуванням сміттєпроводів.
Також було проведено опитування, для з`ясування рівня поінформованості чернігівців в питаннях екології, визначення ступеню обізнаності жителів багатоповерхівок, у яких функціонують сміттєпроводи, щодо проблем збирання твердих побутових відходів.
Було опитано 2270 чернігівців різного віку. Ймовірність похибки в результатах опитування не перевищує показник у 2%.
46% респондентів відзначили незадовільний стан сміттєпроводів у своїх будинках. 45% опитаних висловилися «за» «консервацію» сміттєпроводів ще 15% проявили нейтральну позицію.
Загалом, 55% анкетованих жителів багатоповерхівок повідомили, що знають про проблеми, з якими пов`язана робота сміттєпроводів.
У вибірці тих, хто висловився «за» закриття сміттєпроводів, показник обізнаності досягає 70%. Тобто, чим більше люди знають про проблеми збирання ТПВ із застосуванням сміттєпроводів, то з більшим розумінням ставляться до їх «консервування».
Обговорити результати втілення проекту зібралися працівники ЧНТУ, були запрошені голови ОСББ, представники ЖЕКів та УЖКГ, представники громадськості.
Під час обговорення голови ОСББ поділилися досвідом «консервування» сміттєпроводів у своїх будинках. Вони відзначили, що процес збирання ТПВ через сміттєпроводи супроводжується цілим переліком проблем, і єдиний «плюс» такої системи – можливість викинути сміття, не виходячи з будинку – не нівелює всіх «мінусів».
Так, жителі будинків по вул. Незалежності, 74 (ОСББ «Незалежність 74») та вул. Доценка, 26 (ОСББ «ЖК-82») уже давно вирішили припинити користуватися сміттєпроводом, натомість ТПВ збираються безпосередньо до сміттєвих баків. Це дозволило позбутися від неприємного запаху в будинку, проблем, пов`язаних із засміченням сміттєпроводу, дошкульних гризунів і комах.
Світлана Чікірісова, начальник відділу екології УЖКГ ЧМР, підкреслила, що для повномасштабного вирішення питання поводження з ТПВ на законодавчому рівні ухвалена стратегія управління відходами. Перший етап розвитку системи управління відходами передбачає законодавчі зміни. Але необхідна й трансформація ставлення людей до питань поводження з відходами, розуміння усіма жителями важливості особистої участі кожного громадянина у цьому процесі та усвідомлення відповідальності за свою поведінку.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.