Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 01:33:44

Про проблеми збирання ТПВ через сміттєпроводи інформував ЧНТУ

12.12.2017   15:42Агенцiя

Чернігівським національним технологічним університеті було проведено інформування населення щодо проблем збирання твердих побутових відходів із застосуванням сміттєпроводів.

Проект передбачав розповсюдження друкованих матеріалів – плакатів та листівок – з інформацією про проблеми, що виникають при збиранні твердих побутових відходів із застосуванням сміттєпроводів.

Також було проведено опитування, для з`ясування рівня поінформованості чернігівців в питаннях екології, визначення ступеню обізнаності жителів багатоповерхівок, у яких функціонують сміттєпроводи, щодо проблем збирання твердих побутових відходів.

Було опитано 2270 чернігівців різного віку. Ймовірність похибки в результатах опитування не перевищує показник у 2%.

46% респондентів відзначили незадовільний стан сміттєпроводів у своїх будинках. 45% опитаних висловилися «за» «консервацію» сміттєпроводів ще 15% проявили нейтральну позицію.

Загалом, 55% анкетованих жителів багатоповерхівок повідомили, що знають про проблеми, з якими пов`язана робота сміттєпроводів.

У вибірці тих, хто висловився «за» закриття сміттєпроводів, показник обізнаності досягає 70%. Тобто, чим більше люди знають про проблеми збирання ТПВ із застосуванням сміттєпроводів, то з більшим розумінням ставляться до їх «консервування».

Обговорити результати втілення проекту зібралися працівники ЧНТУ, були запрошені голови ОСББ, представники ЖЕКів та УЖКГ, представники громадськості.
Під час обговорення голови ОСББ поділилися досвідом «консервування» сміттєпроводів у своїх будинках. Вони відзначили, що процес збирання ТПВ через сміттєпроводи супроводжується цілим переліком проблем, і єдиний «плюс» такої системи – можливість викинути сміття, не виходячи з будинку – не нівелює всіх «мінусів».

Так, жителі будинків по вул. Незалежності, 74 (ОСББ «Незалежність 74») та вул. Доценка, 26 (ОСББ «ЖК-82») уже давно вирішили припинити користуватися сміттєпроводом, натомість ТПВ збираються безпосередньо до сміттєвих баків. Це дозволило позбутися від неприємного запаху в будинку, проблем, пов`язаних із засміченням сміттєпроводу, дошкульних гризунів і комах.

Світлана Чікірісова, начальник відділу екології УЖКГ ЧМР, підкреслила, що для повномасштабного вирішення питання поводження з ТПВ на законодавчому рівні ухвалена стратегія управління відходами. Перший етап розвитку системи управління відходами передбачає законодавчі зміни. Але необхідна й трансформація ставлення людей до питань поводження з відходами, розуміння усіма жителями важливості особистої участі кожного громадянина у цьому процесі та усвідомлення відповідальності за свою поведінку.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 137 нових випадків COVID-19

Виявлено 137 нових випадків COVID-19 18:30

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 5 березня в області зафіксовано 137 нових випадків COVID-19.

Оновлена фотодокументальна виставка

Оновлена фотодокументальна виставка "Чернігівські шляхи Т.Г. Шевченка" - на вебсайті Державного архіву області 14:27

Напередодні дня народження Тараса Шевченка Державний архів Чернігівської області підготував до експонування оновлену фотодокументальну виставку «Чернігівські шляхи Т.Г. Шевченка». До неї увійшло більше 30 документів, які хронологічно охопили період 1844 – 2006 років.

Судові охоронці підсумували результати роботи за лютий

Судові охоронці підсумували результати роботи за лютий 13:45

4 березня в Територіальному управлінні Служби судової охорони у Чернігівській області провели нараду щодо підведення підсумків службової діяльності в лютому.

Городнянська міська лікарня отримала авто

Городнянська міська лікарня отримала авто 13:33

Вантажопасажирський УАЗ став помічником Городнянської міської лікарні.

Заробітна плата в області в січні 2021 року. ДОВІДКА

Заробітна плата в області в січні 2021 року. ДОВІДКА 13:24

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в січні 2021 року становила 9877 грн. Це в 1,6 рази вище мінімальної заробітної плати (6000 грн) та на 16,5% – ніж рік тому.