Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 01:40:12

Чернігівська область - аутсайдер у рейтингу областей України по комфортності ведення бізнесу

08.09.2017   11:18Агенцiя

Такі результати рейтингу «Легкість ведення бізнесу. Regional Doing Business», розробниками якого є Офіс ефективного регулювання (BRDO) та Спілка Українських Підприємців (СУП).

Чернігівська область отримала 81 бал з 171 можливого.

Також, «пасуть задніх» Луганська та Херсонська області.

У п’ятірку лідерів увійшли: Сумська область, яка отримала найвищий бал за найкращий діловий клімат – 107. За нею йде Львівська – 103 бали. По 101-му балу набрали Івано-Франківська та  Кіровоградська. Тернопільська область завершує п’ятірку лідерів – 100 балів.

Щоб оцінити наскільки легко та зручно вести бізнес в регіонах України, експерти BRDO адаптували методологію Світового банку та опитали сотні вітчизняних підприємців. За основу дослідження було взято чотири напрямки взаємодії підприємців із владою, а саме: сплата місцевих податків; одержання дозволів на будівництво; оформлення земельної ділянки під об’єкт нерухомості; приєднання до електромережі.

«На Херсонщині ви будете одержувати дозволи на будівництво в середньому 147 днів, у той час як на Одещині – лише 68 днів. Такі фактори не створюють сприятливі умови для інвестицій, а інколи і прямо перетворюється у знак «стоп» для підприємців. Ми розробили рекомендації для виправлення, як таких ситуацій, так і низки інших проблем, які були виявлені в ході дослідження. Сподіваюсь, що регіони дослухаються», – зазначив голова BRDO Олексій Гончарук.

За словами Віце-президента Спілки українських підприємців (СУП), керуючого партнера Baker Tilly Ukraine Олександра Почкуна, регіональні органи влади та органи місцевого самоврядування можуть створювати більш комфортні умови для ведення бізнесу, і тим самим мотивувати підприємців переїжджати в ці міста або створювати бізнес в них. «Сподіваюсь, рейтинг «Легкість ведення бізнесу. Regional Doing Business» стане стимулом для бізнес-міграції в країні», – підбив підсумок пан Почкун.

Висновки рейтингу «Легкість ведення бізнесу. Regional Doing Business»:

Рейтинг виявив суттєву різницю в адміністративному навантажені для великого та малого бізнесу. Для малого бізнесу процедури дорожчі та займають більше часу через відсутність досвіду та доступу до якісних юридичних послуг.

Рейтинг показав консервативний підхід до проходження адміністративних процедур зі сторони підприємців. В багатьох випадках вони «по традиції» зверталися до послуг «посередницьких»  фірм і платили гроші, не зважаючи на той факт, що адміністративну послугу можна отримати безкоштовно, іноді навіть в електронному вигляді.

Рейтинг висвітлив вузькі місця у підходах регіональної та місцевої влади до швидкості та вартості адміністративних процедур. Зокрема, підприємці вказували на затягування часу надання послуг, незважаючи на наявність технічної можливості надати послугу швидше. Це ж стосується і місцевих податків – їх ставки не знижують,  навіть, якщо податок фактично не приносить надходження до місцевого бюджету.

Рейтинг закцентував позитивний вплив рішення щодо оформлення земельних ділянок через аукціони – процедура стала більш швидкою і з меншими затратами для бізнесу

У цілому, Рейтинг виявив чималий потенціал до покращення бізнес-клімату в більшості регіонів. Однак для його реалізації  потрібен сталий діалог між бізнесом та владою, а також використання кращих європейських та світових практик.

BRDO розробив платформу regulation.gov.ua, яка містить унікальні он-лайн інструменти, та є майданчиком для ефективної взаємодії влади та бізнесу.

Ознайомитись з повною версією рейтингу «Легкість ведення бізнесу. Regional Doing Business» можна за посиланням.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).